Grecja: Autonomiczne Centrum Zdrowia w Atenach

Świat | Miejsca | Ruch anarchistyczny

W skłoterskiej dzielnicy Aten - Exarchii w centrum VOX działa niezależny ośrodek zdrowia w którym bezpłatny dyżur pełnią m.in. psycholog, psycholog dziecięcy, radiolog, ginekolog i logopeda.

"Podstawowymi zasadami działalności autonomicznego centrum zdrowia jest zapewnienie bezpłatnej, podstawowej opieki zdrowotnej, natychmiastowej pomocy i wsparcia psychologicznego oraz promowanie koncepcji pomocy zdrowotnej dla wszystkich, bez dyskryminacji ze względu na rasę, kolor skóry, pochodzenie, tożsamość seksualną lub religię."

Organizatorzy tego ośrodka zdrowia wiedzą, że ich inicjatywa nie jest lekiem na cięcia i zaniedbania w sektorze zdrowia. Chcą jednak pokazać jak chcieliby aby wyglądała opieka zdrowotna.

W ośrodku przyjmowane są również leki, które nie są już potrzebne ich posiadaczom, a nie są jeszcze przeterminowane. Więcej: http://vimeo.com/82508064

Fajnie. Nie rozumiem tylko o

Fajnie. Nie rozumiem tylko o co chodzi z tymi psychologami, jakieś takie współczesne dziwactwo, byle co się wydarzy już psychologów nasyłają - powódź, pożar, zamach... nawet jak samolocik prezydencki spadł to nasłali psychologów na biedne dzieciaki w szkołach ;) Czy współczesny człowiek naprawdę jest tak słaby psychicznie? Czy wkrótce zamiast żywności dla głodujących w Afryce będziemy im oferować pomoc psychologiczną?

Chociaż w tym akurat przypadku to zrozumiałe, psychologia praktycznie nie wymaga niczego poza zaangażowaniem psychologa - poświęci taki godzinkę dziennie i już ma dobry uczynek i miejsce w raju zaklepane. A taki np. chirurg co zrobi bez nowoczesnego sprzętu i kosztownych leków? praktyczni nic :(

Szacunek.

Bardzo dobry pomysł.Szacunek dla tych ludzi.Nie lekceważyłbym psychologicznego wsparcia,choc w tych czasach bardziej przydaje się psychiatra..Myślę że zawsze się przyda dobry dentysta i położnik.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.