Grecja: Anarchista pobity przez członków KKO

Świat | Represje

W więzieniu Koridallos w którym grupa uwięzionych anarchistów zakończyła niedawno strajk głodowy doszło do napadu na jednego z nich ze strony członków Konspiracyjnych Komórek Ognia.

Strajk postulował przeniesienie grupy do skrzydła więzienia z którego zostali zabrani. W niedzielę na zewnątrz budynku co najmniej pięciu członków KKO napadło jednego z nich i pobiło kijami. Anarchista jest hospitalizowany poza więzieniem.

Źródło: http://en.contrainfo.espiv.net/2014/01/05/koridallos-prisons-anarchist-p...

jebane

jebane faszystowskie scierwa, przerobic ten caly syf na karme dla psow i kotow.

tzw patryjotyczni

klawisze dostali w lape i umozliwili narodowym bohaterem dokonac tego wliekiego heroicznego czynu?

KKO to nie narodowcy tylko

KKO to nie narodowcy tylko "anarcho"indywidualiści. Nie myląc z anarchoindywidualistami.

KKO określa się jako grupa

KKO określa się jako grupa insurekcyjna z nurtu indywidualistyczno-nihilistycznego

Nie wiem jak się

Nie wiem jak się określają. Dowodzą, że są zjebami i tyle.

Obiektywnie pisząc KKO to

Obiektywnie pisząc KKO to najradykalniejsza anarchistyczna grupa bojowa w historii, przy której wymięka nawet legendarny gang Bonnota. Nazywają się nihilistami i jako nihiliści postępują zgodnie ze słowami Nietzschego "W świecie baranów wolimy być wilkami"

Tu macie ich zdjęcie z greckich mediów
http://zapodaj.net/images/42dded3223fbf.jpg

To naprawdę nie są ludzie którzy się patyczkują. Nie sądzę by ktokolwiek z nas chciałby zajść im drogę

Jeszcze w 2011 razem z bossem greckiej mafii wzięli zakładników i próbowali uciec z więzienia.
https://cia.media.pl/grecja_anarchisci_probowali_uciec_z_wiezienia_w_aten...

Dla mnie to jest pic na

Dla mnie to jest pic na wodę, a nie grupa bojowa.

No miara się przebrała,

No miara się przebrała, moja noga tutaj więcej nie postanie. Kolego "wiatrak" - nie wiem, co ty jeszcze robisz na rzekomo anarchistycznym portalu. Jesteś zwykłym manipulatorem o mentalności partyjnego aparatczyka. Na każdym kroku oczerniasz insurekcjonistów i wyzywasz ludzi od gimbazy, której poziom sam reprezentujesz - jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z Twoimi dogłębnie racjonalnymi argumentami (a czytałem tą stronę regularnie). Uciekasz się do wrzutów personalnych, żąglujesz sloganami, uprzedzeniami i kliszami. Masz chyba ludzi za bezmyślnych kretynów, powtarzających za Tobą jak mantrę jedyne słuszne przykazania.

Nie widziałem, żeby wcześniej interesował Cie temat KKO, represje i aresztowania członków tej organizacji. Teraz nagle jesteś zainteresowany, bo masz okazję zamieścić tendencyjny wpisik o negatywnym wydzwięku (pominę fakt jego merytoryczności - dwa zdania wypełnione propagandą zamiast informacjami). Widzę natomiast, że doskonale czujesz się w roli oskarżyciela i policjanta. Może powinieneś rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku ?

Śmieszy mnie publikowanie na tej stronie jedynego newsa o KKO od powiedzmy 3 lat w takim kształcie. Powinieneś trzymać się swojej wersji i udawać dalej, że KKO nie iestnieją i nie ma o czym pisać.

Na koniec dodam, że również nie zgadzam się z insurekcjonistami, ale zawsze będę tępił hipokryzję i tego typu rozgrywkę polityczną. Tym bardziej powinna zaboleć Cie ta krytyka, chociaż nie będę się łudził - beton nie zmienia swojego stanu skupienia.

Nie słyszałem żeby na

A dlaczego temat KKO miałby mnie interesować? Nie słyszałem żeby na wolności robili coś konkretnego poza podkładaniem bomb, a jeśli w więzieniu zajmują się biciem innych anarchistów kijami to dla mnie są tyle samo warci co nazi-gówno i mało mnie obchodzą ich aresztowania i represje.

a ja uważam, że akcja,

a ja uważam, że akcja, która doprowadziła do wycofania znacznej ilości napojów coca-coli i nestle z greckiego rynku była świetna. Ale pewnie o tym też nie słyszałeś...

A ja uważam, że była

A ja uważam, że była żenująca.

doprawdy?

doprawdy?

to info zamieściła też

to info zamieściła też 'grecja w ogniu' więc nie wiem co się burzysz. My chcielibyśmy poznać powody tej agresji ze strony KKO na innych anarchistów. Coś takiego jest niedopuszczalne.
tu masz link:
http://grecjawogniu.info/?p=18970

MarcheVa

A i jeszcze jedno. Jeżeli

A i jeszcze jedno. Jeżeli ktoś będzie tu wrzucał przetłumaczone oświadczenie kakaowców, tak strasznie represjonowanych, że w więzieniu mają dostęp do kijów, którymi tłuką innych więźniów, co zakończyli strajk głodowy będę przeciw jego zamieszczaniu. Tak jak byłbym przeciw zamieszczaniu tutaj oświadczeń Ruchu Narodowego na temat 11 listopada.

Ale o co chodzi?Anarchiści

Ale o co chodzi?
Anarchiści z KKO zajmują bardzo wysoką pozycje w greckich więzieniach (ogólnie skazani greccy anarchiści zajmują wysoką ale KKO szczególnie), są szanowani wśród więźniów i mają dostęp do różnych nielegalnych rzeczy jakie można tam znaleźć. Np. podczas próby ucieczki dwa lata temu użyli pistoletu którym sterroryzowali strażników. Sami pisali w swoich oświadczeniach że w więzieniu poznali kryminalną "śmietankę" m.in. szefa greckiej mafii Panayiotisa Vlastosa i albańskiego gangstera Mariana Kolę

Co do reszty twojego wpisu:
Członkowie KKO też prowadzili strajki głodowe, wielokrotnie atakowali też fizycznie strażników więziennych. Pobili np. skazanego policjanta który zabił Alexandros Grigoropoulos

To że doszło do jakiegoś starcia pomiędzy samymi anarchistami to naprawdę drugorzędne wydarzenie któremu teraz zachodni "hipisi" będą nadawali zbyt dużą rangę. Dla greckich anarchistów przemoc to życie.

Oczywiście ciebie czy innych ludzi na portalu CIA może to dziwić.

Ale CIA to portal anarchistów społecznych
Natomiast KKO sami deklarują się jako anarchiści anty-społeczni, insurekcjoniści, nihiliści, illegaliści

To ich nie obliguje do bicia

To ich nie obliguje do bicia innych anarchistów prowadzących strajk głodowy kijami.

Mam nadzieję, że kolega

Mam nadzieję, że kolega "wiatrak" będzie równie chętny do opublikowania komunikatu członków KKO w tej sprawie - jeśli podjął temat. W przeciwnym razie nie rozumiem, co tutaj robi ten news.

Przetłumacz to pomyślimy.

Przetłumacz to pomyślimy.

czyli uzależniasz

czyli uzależniasz publikację od jego treści?

mnie o uszy obiła się wersja, że pobicie było spowodowane tym, że w trakcie strajku ów pobity namawiał do jego przerwania i układania się z władzami więzienia. Ale to jedna z wielu wersji. Uważam, że po takim newsie, a tym bardziej po takich komentarzach, odezwa KKO powinna się pojawić.

Cierpliwości.

Cierpliwości.

Cierpliwości.

Cierpliwości.

Wiatrak nie znasz dobrze

Wiatrak nie znasz dobrze sprawy, a mimo to nie mogłes sobie odpuscic obrzucenia błotem insurekcjonistów.Ten cały ruch polskich społeczniaków i hippisów udajacych anarchistów jest po prostu zenujacy.Co zrobiłes zeby walczyc z systemem?Rozdawałes jedzenie na akcjach Food Not Bombs?Broniłes lokatorów?Wszystko to pozyteczne akcje, ale w zaden sposob nie sa zagrozeniem dla systemu.KKO szkodza mu realnie i poswiecili temu celowi cale swoje zycie za co nalezy im sie SZACUNEK.

Akcje KKO są jedynie

Akcje KKO są jedynie pożywką dla mediów. Nijak nie uderzają w system. Znajdź mi jednego człowieka któremu realnie poprawiła się sytuacja społeczna dzięki działaniom KKO albo wskaż mi jeden postulat socjalny ze strony KKO który został spełniony. Co oni wywalczyli? Nic. A co ja zrobiłem jest moje.

Ciekawe rzeczy opowiadasz. W

Ciekawe rzeczy opowiadasz. W czasie, gdy grecki ruch społeczny podkulił ogon i grzecznie przyjmuje kolejne środki destabilizujące, istnieją ludzie zdolni do największych poświęceń. Pora chyba, żebyś zszedł na ziemię i poznał kilka drobnych faktów. Zagraniczni kredytodawcy Grecji liczą się z kosztami w postaci protestów społecznych. Ich "niekorzystny wpływ" (strajki generalne itd.) jest przerzucany na państwo, czyli owo społeczeństwo. Błędne koło. To stały element tego typu porozumień. Natomiast działania WR i KKO doprowadziły w okolicach 2011 roku do sytuacji chwilowego zablokowania finansowania greckiego długu (wysoki wskaźnik ryzyka inwestycyjnego spowodowany destabilizacją wewnętrzną). Ambasady i lobby biznesowe m. innymi USA, Niemiec, Rosji (chcącej zakupić linie kolejowe) zagroziły także zablokowaniem wszelkich inwestycji w tym kraju (źródła w wyciekach z ambasad na Wikileaks). Stąd potężna operacja wymierzona w te środowiska, która doprowadziła m. innymi do aresztowania członków WR i później KKO.

Śmiem twierdzić, że wpływ grup zbrojnych na sytuacje gospodarczą w Grecji jest znacząco większy niż jakiekolwiek protesty społeczne, wpisane w koszta polityki neoliberalnej. Problem w tym, że nie mówi się o ty otwarcie, więc nasza wiedza nt. temat jest niewielka. Strzępy zakulisowych rozmów między rządami, bankami, klubami biznesowymi dają jasno do zrozumienia, że to całkowicie odmienne i nieprzewidywalne zagrożenie jest traktowane dużo poważniej niż jakikolwiek protesty nawet wielomilionowego ruchu społecznego - szczególnie w kontekście walki z terroryzmem.

Każdy, kto obserwuje zmiany zachodzące w obrębie kapitalizmu, powinien zdawać sobie sprawę, że ruch społeczny jako taki nie stanowi już żadnego zagrożenia dla interesów kapitału i nie jest dłużej przedmiotem bezpośredniego zainteresowania władzy. Obecne mechanizmy represji skupiają się na coraz dogłębniejszej kontroli jednostek, drobnej przestępczości, prewencji. Prawdziwym zmartwieniem władzy są teraz menele, narkomani i wysoki wskaźnik przestępczości, które razem np. zmniejszają wpływy z danego obszaru miejskiego. "Aspołeczne zachowania" są nowym rewolucyjnym narzędziem w rękach wykluczonych. Prawdziwym indywidualizmem i egoizmem klasowym stały się natomiast batalie toczone w imię poprawy jakości życia pewnych kategorii wykluczonych (pracowników, lokatorów itd.)

W okolicach 2011 w Grecji

W okolicach 2011 w Grecji miały miejsce wielkie strajki i zamieszki. Jeżeli naprawdę to KKO wpłynęło na zablokowanie finansowania długu, a strajki i zamieszki były wliczone w koszta (nie wiem więc czemu były atakowane przez policję) to będzie to pierwszy taki przypadek w historii. A ostatnie zdanie naprawdę równie dobrze mógłby powiedzieć korwinista.

Zamieszki i strajki nie

Zamieszki i strajki nie miały tutaj nic do rzeczy. Kolega dobrze mówi, na te decyzje wpływ miała "aktywność wewnętrznych grup terrorystycznych". Dyskusje toczyły się z udziałem Ministra Spraw wewnętrznych Grecji, który potwierdził swoją gotowość do ścigania za wszelką cenę członków anarchistycznych grup zbrojnych. Wszystko masz na Wikileaks (wycieki z greckich ambasad). Z tego co pamiętam, były też żądania, by rząd Grecji dodatkowo zabezpieczył strategiczne obiekty, w tym oczywiście... ambasady ;)

Bardzo się mi podoba co

Bardzo się mi podoba co piszesz.

Czyli zamiast np.

Czyli zamiast np. strajkować trzeba zostać menelem, narkomanem lub przestępcą? Kurczę myślałem że to już nie czasy dla bohemy :)

A, i skoro już rzekomo nie

A, i skoro już rzekomo nie ma miejsca na ruchy masowe- poradzicie może zbłąkanym braciom i siostrom jak wysadzić w powietrze jakikolwiek stosunek społeczny?

Wiesz Wiatrak, raz to co

Wiesz Wiatrak, raz to co kolega powiedział to jest prawda. Obawiam się,że tacy jak Ty, z gębami pełnymi frazesów w czasach stalinowskich bardzo efektywnie by działali ...

Dwa, to że jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości. Więzienie to jest kompletnie inny świat, i Ty sam gdybyś trafił np. w Stanach do większości pierdli, to by się a w kółeczku skończyło bardzo szybko. Albo byś był w Bractwie Aryjskim, i milusio sobie dziabał swasty, albo byś był cwelichem, który najgorszym mętom targa gwoździa. Taki jest świat, i najzwyczajniej w świecie mogło pójść o wpływy w pace, coś im nabluzgał ten koleś, a może jakaś sprawa osobista a chłopakom się nudziło. Jak temu zapobiec, temu prawdziwemu życiu, i temu, że się ludzie darzą nienawiścią albo chcą się w dupę walić pod celą? Strażnicy, monitoring, jeszcze większe obostrzenia? Bo co niby innego?

Że pały poszły w ruch? Na zwykłym dołku jak masz głowę na karku to zorganizujesz ciekawe sprzęty albo używki, a co dopiero w regularnym pierdlu.

I jeszcze, wkujcież sobie to w końcu do durnej pały, że anarchizmów jest wiele, a nie tylko wasz chcący dzieci za rączkę do społecznej szkoły prowadzać, i opiekujący się babskami co to na czynsz nie mają, bo całe życia przeżarły.

re

wiatrak będzie miał teraz używanie
Będzie mógł pokazać swoje prawdziwe klasowe oblicze
albowiem jak już wielokrotnie stwierdzono wiatrak jest socjaldemokratą
postulującym drobne zmiany systemowe, uwolnienie przedsiębiorczości i obniżenie podatków
Przecież to tytuł i nius zmajstrowany przez państwo,media,korporacje
Nie przeczę że ktoś dostał w pierdol natomiast nie znając szerszego kontekstu sprawy możemy co najwyżej
jak wiatrak pokazać swoje prawdziwe oblicze komentując to w ten czy inny sposób

Po pierwsze socjaldemokracja

Po pierwsze socjaldemokracja postuluje zwiększenie podatków, a nie ich zmniejszenie. Jeśli postulujesz zwiększenie podatków to sam jesteś socjaldemokratą bo to znaczy, że dopuszczasz istnienie własności prywatnej. A państwo, media ani korporacji nie obchodzą pobici anarchiści.

Anyway, fani kakała - deal with it. Jak dobrze pójdzie wieczorem będzie tłumaczenie komunikatu KKO z którego każdy zdrowo myślący wyciągnie mądre wnioski.

...

Państwo media i korporacje nie interesuje pobicie anarchisty
To ty chyba nie wiesz jak wygląda sytuacja w Grecji i to nie są jacyś tam anarchiści

Owszem, socjaldemokracja.

Owszem, socjaldemokracja. Albo w ogóle socjalizm różnych odcieni. Często,mimo wielkiej pożyteczności cia.bzzz informacyjnej, to mam wrażenie, że to w ogóle z anarchizmem nie ma wiele wspólnego. Postulaty i w kółko powtarzane argumenty o pomocy społeczeństwu przywodzi na myśl WOŚP i harcerstwo.

WOŚP i harcerstwo jako

WOŚP i harcerstwo jako socjalistyczne twory. Tak to już nawet korwiniści nie piszą.

na "Grecji w ogniu" pojawił

na "Grecji w ogniu" pojawił się komunikat KKO:

http://grecjawogniu.info/?p=18991

po prostu zal ;(

po prostu zal ;(

ZSP/TVN

Z tego co ja widzę to pożywką dla mediów jak na razie są akcje socjalistów z ZSP, o których TVN kręci reportaż interwencyjny na temat pracowników OCHRONY, dla których domagaliście się wypłat. Niewątpliwie co twoje to twoje.

Nie TVN tylko Super Stacja.

Nie TVN tylko Super Stacja. A zanim zajęliśmy się tą sprawą pisały o tym inne media. Czekam zaraz na analizę w jaki sposób ludzie dorabiający w IMPULSie do rent i emerytur są zbrojnym ramieniem systemu.

To że ochroniarze napadają

To że ochroniarze napadają na squaty ci nie przeszkadza? To że MORDUJĄ anarchistów też? Nie wyobrażam sobie jak ktoś wspierający prywanych gliniarzy kapitału może uważać się za anarchistę.

Siedziałeś na facebooku,

Siedziałeś na facebooku, kiedy ja się pod Elbą nawalałem z ochroną i policją. To po pierwsze. Po drugie, nie słyszałem, żeby pracownicy IMPULSu mordowali anarchistów.

Więc mówisz, że z ciebie

Więc mówisz, że z ciebie taki anarcho-masochista? Ciekawe co by zrobili gdyby ktoś napadł na ochraniany przez nich budynek. Włos by mu z głowy nie spadł, prawda?

No masz rację. Idźmy

No masz rację. Idźmy dalej. Żołnierze w Iraku i Afganistanie są ok, po prostu kapitalistyczny system zmusił ich do tego, aby pojechali tam zabijać i zastraszać, bo jak żyć? Czerwonoarmiści też nie mieli wyboru, i gwałcili Polki. A cóż dopiero eSSmani, jakież mieli wyjście. Pracownicy korporacji też są zmuszeni do takiej pracy, bo system ich zmusza do zarabiania, aby gromadzić, gromadzić, gromadzić ... Trzeba im pomóc!

Pan wybaczy, ale to jest śmieszne. Widziałeś Matrix? Bateryjki to też byli ludzie - nie było wyjścia, trzeba było im robić kuku. Każdy anarchista winien być jak Keanu Neo !

Najprzód towarzyszowie.

Rozumiem, że pracownicy

Rozumiem, że pracownicy IMPULSu mordują cywilów w Iraku i Afganistanie?

Widziałeś "idźmy dalej"?

Widziałeś "idźmy dalej"? Czy już z czerwonego zacietrzewienia nie potrafisz czytać?

To też służby mundurowe, tyle że prywatne, i nie ma znaczenia, dlaczego godzą się na taka pracę. Usprawiedliwia upośledzenie, choroba umysłowa, uraz powodujący niezdolność do odpowiedzialności za swoje życie. W tym wypadku to konsekwencje ich wyborów, i skoro są na smyczy okupanta wolności, nie należy im się żaden wzgląd, a tylko konsekwencje.

trzeba być

zdrowo walniętym i nie zadać sobie minimalnego trudu by akurat firmy typu warszawski IMPULS określać mianem ochroniarskich:-) pracownicy koniecznie z grupą niepłnosprawnośći, zarabiają marnie i na pewno nie stanowią fizycznego zagrożenia ich działania sprowadzają sie co najwyżej do powiadamiania policji czy grupy interwencyjnej w razie kradzieży, najczęściej ochraniają obiekty przemysłowe

Ci pracownicy impulsu to w

Ci pracownicy impulsu to w znacznej większośći dziadki wykonujący prace potocznie nazywaną "cieć"

@

No widzisz czyli wszystko się zgadza. To ciekawa, że wasza wrażliwość ta współgra z wrażliwością Super Stacji. Być może dlatego, że to co robicie nie jest anarchizmem, lecz zwykłą działalnością związkową przeciwko "nieuczciwym pracodawcom"? Nie chodzi o to do czego dorabiają i w jakim są wieku tylko o to co tam robią? Możesz wyjaśnić na jakich stanowiskach pracują Ci ludzie w Impulsie, zwłaszcza mężczyźni?

Widzę, że jesteś

Widzę, że jesteś ekspertem w tej sprawie. Słucham. Co tam robią? Zwłaszcza mężczyźni?

@

Pracownicy IMPULS "tylko" pilnują obiektów przemysłowych należących do kapitalistów, "tylko" wzywają policję, "tylko" łapią złodziei. I zapewne również "tylko" bywają pomocni, gdy po marketem pojawi się pikieta ZSP w obronie praw pracowniczych;) Pozostawiam to bez komentarza.

instrument

Nie odwracajmy uwagi od tematu tej dyskusji. Impuls to tylko dygresja. Zasadniczy zarzut pozostaje - posłużyłeś się sprawą Naxakisa instrumentalnie, właściwie to posłużyłeś się samym Naxakisem. Jego aresztowanie i głodówka raczej nie spędzały ci snu z powiek. Dopiero pobicie sprawiło, że zachciało ci się coś przetłumaczyć na jego temat. Nie represje państwa, nie więzienie, nie proces, nie głodówka.

Zamieszczałeś tutaj

Zamieszczałeś tutaj informacje o procesie albo głodówce? Nikt nie zamieszczał. A ja niezbyt czytam o takich sprawach żeby być na bieżąco. Śmieszy mnie to, że stawiasz mi taki zarzut w taki sposób. Jak strajkuje i głoduje to fajnie, ale jak skrytykuje KKO to jest be, naruszenie uczuć religijnych i to, że został za to pobity nie jest ważne.

w dodatku pięciu na jednego

w dodatku pięciu na jednego i jeszcze musieli posłużyć się pałkami eh......

He, widze, ze portal dla

He, widze, ze portal dla kibicow w kapciach ma sie dobrze.

Insurekcjoniści myślą,

Insurekcjoniści myślą, że ich krytycy są przeciwnikami insurekcji jako takiej, jakimiś pacyfistami. To bzdura. Po prostu prawdziwe insurekcje nie wybuchają tak z dupy, z woli kilku wkurwionych ludzi, a największym zagrożeniem dla państwa i kapitału był ruch robotniczy, a nie to że Malatesta z uzbrojonymi towarzyszami wszedł do jakiejś zapadłej wioski i ogłosił ją wyzwoloną (a rok potem wszystkich schwytano i wsadzono do pierdla). Przemoc jest wskazana w sytuacji nasilonej walki klas, a nie takiej jak teraz, kiedy wróg ma zdecydowaną przewagę (posługując się analogią, insurekcjoniści zachowują się tak inteligentnie jak ci co zadecydowali o powstaniu warszawskim... znaczy ci co coś robią a nie Polska Anarchia Podziemna, której partyzanci wychodzą z kanałów tylko jak "marksiści" z CIA coś o nich napiszą).

Życie mamy tylko jedno i

Życie mamy tylko jedno i ono wycieka nam przez palce - odbierane przez szkołę, szefów, konsumpcję, idiotyczną rozrywkę... Ty natomiast ględzisz o dojrzałości sytuacji rewolucyjnej, walce klas, perspektywie dziejowej itd. Płakać mi się chce, gdy czytam wypociny pseudo rewolucjonistów wojujących na ideologiczne tezy i frazesy, a prywatnie jak posłuszne pieski maszerujących do pracy, do ołtarza, klękających przed autorytetami i policyjnymi pałkami. Walka to życie. Ojj, ale nie zapytałem, czy zarezerwowałeś sobie termin na rewolucję w swoim kalendarzu. Może tak...15 stycznia, a nie przecież wtedy pracujesz, albo odbierasz dziecko ze szkoły, albo masz zajęcia na uczelni, albo... Pamiętajcie, termin rewolucji nie może kolidować z waszymi codziennymi zajęciami i życiem prywatnym. Zalecamy więc dorobienie sobie odpowiedniej teorii, którą będziecie tłumaczyć swój brak poświęcenia i jednocześnie szydzić z ludzi stawiających na szali wszystko w imię swoich poglądów. To dobrze widziane na tutejszych salonach.

Ochłoń i odpowiedz mi na

Ochłoń i odpowiedz mi na jedno pytanie: jak wysadzić w powietrze stosunek społeczny?

I proszę nie gadaj mi o jakimś życiu poza systemem, skoro da się z niego wypisać to po co robić rewolucję? Niejeden filister powie: "Jak ci się to tak bardzo nie podoba to zawsze możesz zrobić jak ten koleś z Wszystko za życie, widzisz, jest liberalizm i każdy ma wolność wyboru".

Fafciu, rozumie, że podczas

Fafciu, rozumie, że podczas powstania byś gadał, że nieładnie powstańcy robią, bo przecież naziści i ci sojusznicy mają przewagę. Zamiast się bić. Ale wiesz co?Zaraz by cię powstańcy postawili pod murem. I byś już nie szerzył tego co ci się wydaje że szerzysz, a co ci się tylko snuje. Fafciu.

@

A ja myślałem, że jak walka klas była zaawansowana 100 lat temu to wtedy propaganda czynem też była "zła"

Nie znam sprawy ale coś mi sie wydeje ,że przyczyną pobicia

był prywatny konflikt a nie ideologiczny.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.