Grecja: Policja rozbiła grupę anarchistów z Salonik i przejęła skład broni

Świat | Represje | Ruch anarchistyczny

Grecka policja aresztowała Vassilisa Palaiocostasa i 3 współpracujące z nim osoby podejrzane o porwanie 9 czerwca Giorgosa Mylonasa, prezesa Federacji Przedsiębiorców Północnej Grecji (SBBE), prezesa koncernu aluminiowego Alumil. Oskarżono ich o stworzenie organizacji przestępczej, uprowadzenie, wyłudzenie i nielegalne posiadanie broni.

Policja w szczególności skupia się na dwóch podejrzanych - Polykratosie Georgiadisie i Evangelosie Chrysochoidisie będących członkami mało znanej grupy anarchistycznej z Salonik, która jest odpowiedzialna za serie ataków bombowych na salony z ekskluzywnymi samochodami oraz ekspropriacje w północnej części miasta.

Policja uważa, że Georgiadis stoi za kilkoma ostatnimi atakami bombowymi na luksusowe salony samochodowe w Salonikach jak również publikowanymi później oświadczeniami (dostępne na directactiongr.blogspot.com). Natomiast Chrysochoidis ma rzekomo stać za serią napadów w Salonikach, które były źródłem finansowania działalności anarchistycznej.

Policja, śledząc Chrysochoidisa trafiła do kryjówki, w której znajdował się Palaiocostas oraz skład broni należący do anarchistów. Śledczy podali, że znaleziono granatnik, 5 karabinów AK-47 Kałasznikow, 5 pistoletów, 3 bomby domowej roboty i 3700 sztuk amunicji. Kryjówka była prawdopodobnym miejscem dwutygodniowego przetrzymywania Giorgosa Mylonasa, który został zwolniony po tym, jak rodzina zapłaciła 12 milionów euro.

O uprowadzeniu Mylonasa informowaliśmy TUTAJ, a o zwolnieniu TUTAJ.

Na razie nie ma info z

Na razie nie ma info z mediów alternatywnych - indymedia z aten i salonik są w przebudowie i będą działać za kilka dni, a na directactiongr.blogspot.com nic jeszcze nie wrzucili. Puki co większość danych pochodzi z dzisiejszego kathimerini: http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_politics_100002_23/08/2008...

.

szkoda, że ich znaleźli.

kurwa skąd oni maja takie

kurwa skąd oni maja takie arsenały???

12 mln jurkow do przodu, na

12 mln jurkow do przodu, na pewno juz tego psy nie znajda.

do czytelnika

tak bym zgadywał że na bałkany mają dość blisko a tam broni raczej nie brakuje...

--
http://harce.wordpress.com

ciekawostka

w oryginalnym artykule wobec anarchistów ani raz nie jest użyty termin terroryści, z wyjątkiem zdania w którym informuje że początkowo (po znalezieniu granatnika) policja rozważała powiązania z jakąś grupą terrorystyczną jednak odrzuca taką możliwość...

...po czymś takim w polsce jednostki ABW zwijały by pewnie z ulicy każdego dzieciaka z przypiętą agrafkami anarchią

--
http://harce.wordpress.com

tylko dwie z tych osob to

tylko dwie z tych osob to zdeklarowani anarchisci ( a aresztowano 8). jeden z kolesi zlapanych to osoba poszukiwana nr 1 w grecji, zjebal kiedys z wiezienia helikopterem.
dzis i wczoraj pod sadem z slaonikach odbyly sie pikiety solidarnosciowe z aresztowanymi, ich sprawy odbywaly sie w tym czasie w srodku. dzis rano, gdy zatrzymanych przywozono do sadu doszlo do niewielkich starc miedzy policja i anarchistami, kilka osob zostalo lekko rannych, nikogo nie areszotwano.

Hej, napisz jakiegoś newsa

Hej, napisz jakiegoś newsa o tych działaniach, albo zapodaj kontakt do siebie poprzez opcję "Napisz do redakcji!".

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.