Ikonowicz startuje w Warszawie

Blog

Piotr Ikonowicz otworzy listę wyborczą Samoobrony RP w Warszawie. Co na to anarchista, który ma występować razem z nim i działaczami neoprawicowymi 20 października? (Nota bene: w tym roku Marek Jurek otwiera festiwal Obywatela.)

15:30-17:30 – debata „Drogi i bezdroża polskiej lewicy” – Piotr Ikonowicz, Mateusz Piskorski i Jarosław Urbański, prowadzenie Remigiusz Okraska
Piotr Ikonowicz – jeden z liderów partii Nowa Lewica, dziennikarz i tłumacz. W lewicową działalność społeczną zaangażowany od początku lat 80.; działał w opozycji, w 1987 r. pomagał reaktywować Polską Partię Socjalistyczną, z ramienia której już po 1989 r. był posłem. Organizator akcji w obronie praw pracowniczych i lokatorskich, a także praw pacjentów; za obronę ubogich przed eksmisją na bruk spotkały go liczne procesy sądowe.
Mateusz Piskorski – działacz Samoobrony RP, członek Centralnego Zespołu Ekspertów oraz rzecznik prasowy tej partii. Z wykształcenia politolog, na Uniwersytecie Szczecińskim zajmuje się badaniami partii i systemów partyjnych oraz doktryn politycznych. Aktywnie działał w organizacjach pozarządowych, współorganizował także szereg protestów społecznych, m.in. przeciwko globalizacji i amerykańskim nalotom na Jugosławię.
Jarosław Urbański – socjolog i publicysta, działacz ruchów anarchistycznych i lewicowych. W latach 80. związany z opozycją demokratyczną (m.in. ruchem „Wolność i Pokój”). Obecnie działacz Federacji Anarchistycznej oraz jeden z liderów i założycieli radykalnego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza”.

http://www.obywatel.org.pl/index.php?name=News&file=article&sid=8476

Plan festiwalu obywatela

Plan festiwalu obywatela wydaje sie być naprawdę ciekawy...

Tak Tak...

teraz członkowie "anarchistycznego jedynie słusznego getta" ponownie "domagają się" żeby wszyscy anarchiści w nim z nimi siedzieli... a przecież takie spotkania to dobra okazja by merytorycznie zjechać takiego Ikonowicza i inne gwiazdy festiwalu

hanba

hanba

I czego tu szukać w

I czego tu szukać w czerwono brunatnym błocie? Co za wstyd.

tere fere

Ach jak anarchiści ładnie potrafią manipulować. Czytamy "Marek Jurek otwiera Festiwal Obywatela". W programie festiwalu jak byk stoi, że festiwal otwiera debata Ryszarda Bugaja z markiem Jurkiem. Dlaczego zatem autor nie napisał, że "Ryszard Bugaj otwiera Festiwal Obywatela"? Ano dlatego, że jest manipulatorem.

Ryszard Bugaj jest

Ryszard Bugaj jest konserwatysta też. Więc można pisać, że festiwał otwiera konserwatyści.

powtórze mój komentarz z akcji;

rozumiem że mamy się zamknąć w domach i zabarykadować, bo możliwe że wyjdziemy na ulicę po której idzie już jakiś prawicowiec? i zza naszych barykad wysyłać płomienne manifesty, ale broń bakuninie nie wdawać się z nikim w dyskusję? a już szczególnie jeśli ktoś mógł by ją usłyszeć i wyrobić sobie jakąś opinię na temat anarchizmu?

co za wstyd Yak? bo chyba nie rozumiem, o ile wiem w planach nie ma ogniska ze swastykami i zamawiania piwa - to owszem była by kompromitacja gdyby anarchiści wzięli w tym udział, ale że pojawiamy się na tego typu konferencjach? jeżeli pojawiamy się tam z konstruktywną krytyką i pozycją lepszą od naszych politycznych oponentów jest to jak najsłuszniejsze - inaczej odcinamy sobie kanał komunikacji i zmniejszamy szansę że nasz komunikat dotrze do jakiejś tam części ludzi.

myślę że jest to wstyd taki sam jak występowanie w radiostacji - żaden.

Zawsze ta sama argumentacja:

Zawsze ta sama argumentacja: "otwartość" kosztem całkowitego rozmycia przekazu. Trzeba też czasem umieć coś zrobić samemu. Ręce opadają. Zawsze są chętni by promować "Obywateli", Partię Pracy, Pracowniczą Demokrację, ale są zbyt nieudolni żeby coś zrobić pod własnym szyldem.

Powiedzmy "NIE" faszystom i konserwatystom

Jurek i Piskorski to faszysci w garniturach. Okraska opowiada za wywiad z niemieckim neofaszysta Mahler w "Obywatelu". Nawet ATTAC odcial sie od pisma. Czy czytales "21 tez" Bugaja?

Okraska i Piskorski byli na antyeuropejskim Kongresu Opozycji Antysystemowej teraz robia festiwal Obywatela za kase unijną.

Narodowy socjalizm zawsze mial silne skrzydlo lewicowo-socjalne, w Polsce to skrzydlo tworzy spoleczne konserwatysci z srodowiska Obywatela.

jestem bardzo ciekawy kiedy

jestem bardzo ciekawy kiedy pojawi sie tekst harcerza w frondzie?

kurde, na stronie obywatela

kurde, na stronie obywatela maja linki do strony "czołowego myśliciela europejskiej Nowej Prawicy" i innych prawicowych stron

OBYWATEL - nie dziekuje

Obywatel to nedza informacyjna i moralna. Szkoda czasu na nich.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.