Jak to było z rzekomo pobitymi patriotkami na Manifie

Kraj | Blog | Prawa kobiet/Feminizm | Rasizm/Nacjonalizm

Środowiska katolicko-narodowe rozkręciły histerię, jakoby zostały pobite nacjonalistki na warszawskiej Manifie, bo przyniosły transparent „Stop dyskryminacji patriotek”.

Poszło jednak o inne transparenty: „Homokracja = manipulacja. Myśl samodzielnie” oraz transparent antyabrocyjny z którymi próbowały się wedrzeć na Manifę, a które miały charakter antyfeministyczny i godziły w główne przesłanie Manify. Jak mówią świadkowie kobiety zachowywały się agresywnie i wulgarnie. Jedna z nich próbowała zniszczyć transparent Zielonych. Wtedy zareagowała ochrona i próbowała zastawić im drogę. Gdyby faktycznie zostały pobite zareagowałaby policja, która była w pobliżu (poza tym same mogły zgłosić od razu zdarzenie oraz dokonać obdukcji ewentualnych obrażeń, nie zrobiły tego bo dobrze wiedzą, że zostałyby zatrzymane za zakłócanie legalnego zgromadzenia).

Oczywiście jak teraz się okazuje cała sprawa była od początku ustawiona. Swoją akcję na swoim fanpage nazwały "Przeciwko feministkom". Chodziło o wywołanie odpowiedniej sytuacji, aby potem móc ją sfotografować i przedstawić odpowiednio kadrując całe zdarzenie na Frondzie i swoich fanpejdżach na Facebooku.

Narodowi katolicy jedyne co potrafią, to robić z siebie ofiary losu. To wychodzi im perfekcyjnie. To już kolejna taka akcja po spreparowaniu plakatów w Gdańsku.

Poniżej kilka fot z fanpage Kobiety dla Narodu, która to siedmioosobowa organizacja przeprowadziła kolejny małpi taniec.

Po co o tym w ogóle pisać?

Po co o tym w ogóle pisać? Napędzamy im koniunkturę społecznej aprobaty, bo przeciętny Polak i tak uzna to za "zamach na wartości chrześcijańskie". Nie są tego warci/-rte, szkoda zachodu.

I tyle do powiedzenia na ten

I tyle do powiedzenia na ten temat. Tą akcją emocjonują się także lewacy i uważają żale antyfeministek za usprawiedliwione, bo w środowisku anarchistycznym i lewicowym jest dużo antyfeministów, którzy uważają, że lesbijki tworzą agresywne bojówki Szczuki czy Środy, a do tego ich oburzenie wynika tylko z podwórkowej zasady "kobiet się nie bije". Prawicowcy będą wciąż prowokować, bo mają parcie na szkło, więc co się dziwić...
Czy przeciętny Polak jest aż tak głupi, że przytaknie Frondzie? Nie wiem. Ostatnio nie pracowałam z czytelniczkami Superexpressu, więc nie wiem, co one o takich rzeczach myślą, ale chyba wielu ludzi tak czy siak nie zmieni swojej "neutralnej" postawy pompowanej przez "neutralną" telewizję czy jednocześnie mediów prawicowych i "lewicowych" (jak bywa nazywana GW) "dla równowagi". Takie zostało wychowane społeczeństwo, ale nie ma też co się załamywać. A poza tym na topie jest teraz Lech Wałęsa - Kupa Mięsa.

Retoryka tekstu przywodzi na

Retoryka tekstu przywodzi na myśl Frondę i inne brunatnawe. Na pewno aż tak się różnicie? Bo czasem to nie wiem, w każdym razie na pewno widać która strona wygrywa, i lepiej sobie radzi.

Tu jest filmik. Z pozycji

Tu jest filmik. Z pozycji tego filmiku wygląda raczej to nieciekawie
http://razem.tv/filmy/-/Przemoc-zamiast-dialogu-prawdziwa-twarz-Manify
A tu wywiad w tvn o tym zdarzeniu
http://www.youtube.com/watch?v=aIiDvvMIlao
Jak dla mnie to nie potrzebne było ich wypychanie stamtąd. Było do przewidzenia ze wtedy rozdmucha sie z tego afere.

Jasne, dajmy sobie jeszcze

Jasne, dajmy sobie jeszcze nasrać na głowę. Nie widzę tam nic niestosownego. Organizatorka prosi o zwinięcie transparentu i koniec dyskusji. Jakby ktoś rozwinął transparent "O legalną aborcję" na Marszu Niepodległości to mógłby żywy z tego nie wyjść.

A może jak faszol wejdzie na nasze demo i zacznie hajlować to go też nie ruszajmy, bo zrobią z tego aferę, że prześladuje się "patriotów" jak to było z Rafałem Gołuchem.

Przy okazji - ta

Przy okazji - ta Piasecka-Łopuszańska to wnuczka Bolka Piaseckiego - przedwojennego założyciela ONR, która uważa, że jej dziadek był ok. nawet jak się wysługiwał stalinowcom. Takie to elity narodowe są zapraszane do TVN a potem płaczą, że ich prześladują. Może członkowie Opus Dei z TVN wierzą w te brednie, ale nie z nami te numery.

Nawet nie widziałem kto to

Nawet nie widziałem kto to jest, ale Gadzinowski z nią w tej rozmowie wypadł bardzo niekorzystnie. Ogólnie rozegrała tą rozmowę z ich punktu widzenia bardzo dobrze. Tak długo jak twarzą "lewicy" będzie taki Gadzinowski, Grodzka albo podstarzała Środa tak dlugo bedzie lipa. Zauważcie że ruch narodowy odcina się jak może od pisu i mainstreamowej prawicy. Na lewicy przeciwnie, jest poklepywanie sie po plecach z Kaliszem itp. Dlatego tam jest świeżość i przyciąganie ludzi. Retoryka bardzo sie liczy i moim zdaniem plakaty w stylu "pier... nie rodzę" wiecej szkodza niż pomagają bo kojarzą się tylko z chamstwem.

Nie wiem dlaczego TVN

Nie wiem dlaczego TVN zaprosił Gadzinowskiego. Dlaczego nie zaproszono organizatorek Manify, żeby opowiedziały jak było?

TVN ma bardzo dziwną politykę informacyjną.

Nie wiem tylko czemu nie

Nie wiem tylko czemu nie zaprosili księdza albo jakiejś Cichopek, przecież w tych wszystkich programach mają podobny sposób przedstawiania "różnych poglądów"...

Daj spokój. To teraz lewica

Daj spokój. To teraz lewica ma z faszystami prowadzić publiczne dyskusje? śmiech.

Odpór trzeba dawać także,

Odpór trzeba dawać także, a może przede wszystkim słowem. Mają bez kontry propagować swoją wersję wydarzeń w TV?

Siadając do dyskusji z

Siadając do dyskusji z faszystą legitymizujesz jego poglądy. Naprawdę uważasz, że faszyzm i syndykalizm to równorzędne systemy wartości, które współczesny człowiek może wybierać jako swoje?

Samo wpuszczenie ich do

Samo wpuszczenie ich do studia jest wystarczającą legitymizacją. Natomiast jeśli już zostali tam wpuszczeni to ktoś kto to potrafi powinien ich zaorać na wizji żeby ludzie nie byli manipulowani.

Sądzicie że

rozmowy są ustawiane tak żeby był jakiś poziom argumentów ?
Serio ?
Przecież to małe dzieci wiedzą już nawet że w każdej stacji gości zestawia się tak żeby
zwyciężyła linia parti, redakcji , firmy etc
Ustawia się to tak że z góry wiadomo że dany typ prezentujący "słuszny punkt widzenia" w oczach opinij publicznej
wypadnie lepiej nawet gdy będzie mówił kompletne brednie i kłamstwa
To przecież oczywista oczywistość ;D

jakimi powodami mialby

jakimi powodami mialby kierowac sie tvn aby przedstawiac ruch narodowy w dobrym swietle? Przeciez oni bronia obecnego rezimu i systemu za wszelka cene

...

bo ruch narodowy wskazuje "zewnętrznych wrogów" a to zawsze lepsze dla panów z XVAUŁ-NU czy innego NU
niż ludzie którzy szukają przyczyn gdzie indziej

tzn. PO, SLD, Ruch Palikota

tzn. PO, SLD, Ruch Palikota czy Pis sąd wdł. Ciebie wrogami zewnętrznymi?

A RN nie?

A RN nie?

No nie przesadzajmy z tą tolerancją

Jestem ciekaw jak zareagowali by pałkarze z ONR,NOP gdyby na ich demonstracji pojawiły się feministki ze swoimi hasłami.Akcja nacjonalistek była oczywistą prowokacją, moja znajoma socjalistka/feministka z Konfederacji Pracy ma mase zastrzeżeń do liberalnych "feministek" na Manifie ale i ona uznała akcje nacjonalistek za prowokacje

Ale to nie usprawiedliwia

Ale to nie usprawiedliwia kopania kobiet przez facetów. Organizatorki manifestacji miały prawo usunąć każdego z terenu, którym zawiadują, zgodnie z prawem, samemu, za pomocą swojej grupy porządkowej, która bez agresji, ale stanowczo odsunęła by obcych poza protest, lub choćby nawet reagować przy pomocy policji (bo i takie prawo mają), ale nie powinno dochodzić do takiej sytuacji, że jakiś koleś kopie kobietę, a inni agresywnie wyrywają im transparenty. Faceci to mogą być od usuwania napastników facetów, jak się tak chcą kopać, ale nie do używania siły wobec słabszych. Jestem tradycjonalną osobą i uważam, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przemocy wobec kobiet, w każdą ze stron.

To ciekawe

CZY TO NOWA LINIA RUCHU NARODOWEGO

Dziwne, że te Aniołki

Dziwne, że te Aniołki Julka nie wzięły obstawy narodowych automatołów i kib(o)li. Tutaj szły na czele organizowanej przez faszystów z AN manifestacji: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/166696_209309125881075_1906448993_n.jpg Do tego ich transparent jest utrzymany w "przypadkowej" stylistyce: https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/563544_209308539214467_125504238_n.jpg Od razu widać co to za biedne i pokrzywdzone niewiniątka...

Śmieszni

śmieszni są pozdrawiam prezesów MW i innych anty systemowców
Ja o was ciągle pamiętam mam nadzieje że wy o mnie też

Czas odciąć się od tzw "lewicy"

sentyment za "lewakami" pokroju Środy, Kalisza robi nam tylko syf - musimy przed pajacami ciągle tłumaczyć się że my to nie, że my przeciwko komunie. WTF ? Co się zmieniło u narodowców w ostatnich latach ? Niewiele a jednak prawie wszystko. ZMIENILI FACHOWCA OD PR-u i są tego efekty - jest w chuj konsekwencja i spójność w ich działaniach, i możemy się jarać faktem że kradną nasze hasła, symbolikę - skoro to działa, a my ciągle jesteśmy w tym samym miejscu od lat, czyli w dupie.

Chyba musisz być tutaj

Chyba musisz być tutaj nowy, a nie "od dawna czytelnik", skoro nie wiesz, że mamy wyjebane na Środę, Kalisza, a o oporze przeciwko PRL było tutaj już sporo tekstów, więc nie ściemniaj.

Damy Narodowe Antymanifowe

Byłam w grupie porządkowej tegorocznej Manify. Na wygłoszoną z platformy prośbę koleżanek o usunięcie wrogiego hasła, podbiegłam w kierunku obnażonego, trupiego transparentu. Nie udało mi się dotrzeć do Narodowych Dam, bowiem odepchnął mnie towarzyszący im osiłek. Obok mnie policjantów wzywał Florek. Jak dotąd nikt mnie nie wzywał - ani do odpowiedzialności, ani jako świadkini.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.