Japońskie instytucje nadzoru atomistycznego rok temu uznały dzisiejszy scenariusz za "niemożliwy"

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Jak podaje The Wall Street Journal Asia, w maju zeszłego roku, japoński poseł podniósł w parlamencie kwestię możliwej awarii awaryjnych systemów chłodzenia elektrowni jądrowych w wyniku katastrofy naturalnej. Poseł ostrzegał, że może to doprowadzić do stopienia rdzenia reaktora. Jednak japońska agencja atomistyczna stwierdziła, że taki scenariusz jest „praktycznie niemożliwy”.

Japońskie instytucje nadzoru i operatorzy elektrowni jądrowych wyraźnie nie chcieli przygotować działań na najgorszy możliwy scenariusz wydarzeń. Lobby nuklearne wciąż podkreślało istnienie wielu systemów zasilania zapasowego, które miały gwarantować nieprzerwane chłodzenie reaktora.

Yoshinobu Terasaka, dyrektor generalny rządowej Agencji ds. Bezpieczeństwa Nuklearnego, odpowiedział rok temu, że konstrukcja elektrowni jest „tak dopracowana”, że nie ma możliwości, by nastąpiła jednoczesna utrata zasilania zewnętrznego, zasilania wewnętrznego, awaria agregatów spalinowych i utrata możliwości podłączenia zasilania z sąsiednich elektrowni. „Wdrożyliśmy tak zaawansowane rozwiązania inżynieryjne, że nawet w najgorszym przypadku, coś takiego nie może się wydarzyć” – powiedział Yoshinobu Terasaka.

Jednak taki właśnie scenariusz rozegrał się 11 marca w elektrowni Fukushima I.

U nas też lobbyści atomowi

U nas też lobbyści atomowi podkreślają,że awaria w reaktorach n-tej generacji jest "praktycznie niemożliwa"... Trzeba ich powstrzymać zanim będzie za późno,zanim się okaże,że jednak się mylili lub kłamali.

Jedyny skuteczny sposób

Jedyny skuteczny sposób powstrzymania to obalenie rządu a właściwie całego obecnego meistrimu politycznego. Władza musi spowrotem bać się ulicy. Obecnie bowiem nie tyle zrezygnują ile odłożą go w przyszłość do dogodniejszych dla siebie czasów.

Zwłoki wydzielają

Zwłoki wydzielają promieniowanie podczas kremacji i po pogrzebaniu...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.