Japońskie tsunami dociera nad Odrę

Kraj | Prawa pracownika

Władze fabryki Toyoty w podwrocławskim miasteczku Jelcz-Laskowice poinformowały o wstrzymaniu produkcji.

Spowodowane jest to sytuacją w innych fabrykach koncernu, m.in. we Francji, Turcji i Wielkiej Brytanii. Montownie w tamtych krajach ucierpiały z powodu przerwania produkcji w samej Japonii. Części wyprodukowane w Jelczu - Laskowicach są więc zbędne, nie ma też magazynów aby je przechować.

Przerwa będzie trwała od 21 kwietnia do 3 maja. Rzecznik Toyoty w Jelczu-Laskowicach, Grzegorz Górski zapewnia, że dzięki takiemu okresowi "nasi pracownicy mogą spędzić więcej czasu z rodzinami".

Jelczańska fabryka zatrudnia 800 pracowników i produkuje silniki diesla o pojemności 1,8 l., 2,0 l. i 2,2 l. Oficjalne komunikaty przekonują, że przerwa w pracy nie wpłynie na poziom zatrudnienia. - Nasza fabryka planuje utrzymać obecny poziom zatrudnienia - uspokaja Górski.

Jednak nie wspomniano nic o wypłatach za przestój w pracy. Normalną praktyką jest, że pracownicy stali najprawdopodobniej dostaną pieniądze za przestój, natomiast pracownicy tymczasowi - nie. Mimo dobrej propagandy i dbania o dobry wizerunek firmy, w Toyocie naruszane były prawa pracownicze.

Źródło: http://www.wykop.pl/link/702263/japonskie-tsunami-dotarlo-do-polski/

W Wałbrzyskiej toyocie

W Wałbrzyskiej toyocie będą postoje jedniodniowe czy będą wolne pojedyncze zmiany. Jedna z hal będzie produkowała w połowie dotychczasowej produkcji. Więc postój o wiele mniejszy niż w Jelczu.

Sytuacje pracownicze i nastroje w Wałbrzyskiej fabryce są różne. Szczególnie, że pracownicy odebrali właśnie aneksy po negocjacjach płacowych prowadzonych przez pudli z Solidarności. Cała bańka mydlana jaką toyota próbuje otoczyć swoje kapitalistyczne zapędy zaczyna pękać. Joś.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.