Kenia: Pogrom na tle etnicznym

Co najmniej 48 osób, w większości kobiety i dzieci, zostało zamordowanych na tle etnicznym w południowo-wschodniej Kenii - poinformowała lokalna policja.
To najbardziej krwawy atak na tym tle w Kenii od fali przemocy powyborczej na przełomie lat 2007 i 2008. W sumie zginęło co najmniej 31 kobiet, 11 dzieci i sześciu mężczyzn, a ich domy zostały spalone.

Pogromy do których dochodzi w Kenii są wynikiem wzrastającej tożsamości etnicznej poszczególnych plemion oraz podziałowi na wykonywane czynności. Jedne plemiona zajmują się wypasaniem zwierząt , inne rolnictwem - te antagonizmy są bardzo silne.


MarcheVa

news z Kenii

hej przebywam w Kenii jeszcze i widzialem w TV newsy o masakrach. Nie jest to jedyna masakra ktora wydarzyla sie w ostatnich dniach. o tym co piszesz to liczba ofiar wzrosla do 52 w tamtym miejscu. Oprocz tej masakry odbyly sie inne w innych czesciach Kenii jak i Somalii. Mysle ze sytuacja ma 2 strony. Jedna to trybalizm co moze byc przyczyna masakry tak jak nacjonalizm i rasizm jest przyczyna wielu morderstw. Druga strona to walka o wladze (wedlug mnie bardziej prawdopodobna) poszczegolnych plemion, ktore sa obecnie w rzadzie jak, a walcza lokalnie o wplywy wladzy na terenach mniej rozwinietych. Tak bylo w przypadku masakry 35 km na poludnie od Moyale, miasteczka graniczacego z Etiopia (przejezdzalem tamtedy), gdzie kilka miesiecy temu 2 plemiona zaczely sie szlachtac maczetami i mordowac z bronia palna, a efekt to 113 ofiar smiertelnych.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.