Kolaboracja brytyjskich trockistów z rosyjskimi neonazistami

Świat | Blog | Tacy są politycy

Znani brytyjscy lewicowcy organizują ostatnio spotkania propagandowe z udziałem rosyjskiej "lewicy" wspierającej prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy i tzw. Noworosję nazwaną przez jednego z rosyjskich antyfaszystów Duginlandią - od nazwiska czołowego ideologa nacjonal-bolszewizmu i euro-azjatyzmu Aleksandra Dugina.

Na tego typu spotkaniach w całej Europie pojawiają się delegaci Borotby oraz Borys Kagarlitsky, któremu poświęcimy odrobinę uwagi.

2 czerwca przyłączył się za pomocą skype'a do konferencji Solidarność Antyfaszystowskim Oporem na Ukrainie w której prelegentami byli Richard Brenner, Lindsey German (Counterfire), Andrew Murray (Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii), Siergiej Kirichuk (Borotba) i Alan Woods (International Marxist Tendency).

O tym z kim debatują brytyjscy trockiści informowali m.in. polscy antyfaszyści, których jeden z przybocznych Woodsa, Jorge Martin nazwał "wulgarnymi kłamcami".

27 sierpnia Kagarlitsky przemawiał na spotkaniu "Jak powstrzymać wojnę". Tym razem uczestnikami byli Tariq Ali, Lindsey German, Jeremy Corbyn, Owen Jones, Francesca Martinez, Stafford Scott, Kate Smurthwaite i Christian Fuchs.

Wszyscy ignorują to w jakich środowiskach obraca się Kagarlitsky na terenie Rosji. A bierze udział w konferencjach obok skrajnego prawicowca i islamisty Geydara Dżemala oraz Aleksandra Dugina czy szwedzkiego antysemity Izraela Szamira czy włoskiego neofaszysty Claudio Mutti.

Kagarlitsky i Brenner wzięli też udział w konferencji w Jałcie (o której informowaliśmy). Wśród prelegentów ostatecznie nie znalazła się większość neofaszystów, która zapowiadała przybycie, jednak obecni byli Mateusz Piskorski oraz Roberto Fiore z włoskiej Forzy Nouvy.

Poniższe zdjęcie przedstawia natomiast Kagarlitsky'ego m.in. z Alekseyem Belyaev-Gintovtem (działacz Dugina) i Yevgeniyem Zhilinem z Oplota (neohitlerowski pro-rosyjski gang aktywny na wschodzie Ukrainy).

Otwartym pozostaje pytanie, czemu brytyjska lewica nie zaprasza całej tej śmietanki na spotkania "antywojenne" w Wielkiej Brytanii.

https://cia.media.pl/niemcy_reka_reke_myje_sojusz_ekstremow_na_emigracji

polscy antyfaszyści

dostaną medal od GW ?

Naprawdę nie rozumiecie

Naprawdę nie rozumiecie jeszcze, że w tamtych rejonach poglądowych różnice między skrajną lewicą a skrajną prawicą są tylko kosmetyczne?

KAŻDY WOBÓR MA SWOJE KONSEKWENCJE

Każdy wybór ma swoje konsekwencje, jak choćby wasze zaangażowanie po stronie Majdanu. Borys Kagarlicki jednoznacznie stanął po stronie Antymajdanu, podobnie jak Zjednoczenie "Borot'ba". Ma się rozumieć nie bezkrytycznie i nie bez własnej wizji rozwoju sytuacji. Oto aktualna diagnoza tego co się z niej jego zdaniem wyłania - najnowszy wstępniak "rabkoru", jego pióra:
http://rabkor.ru/editorial/2014/09/17/between-shame-and-hope.

Grono antymajdanowców, podobnie jak majdanowców, jest zróżnicowane. Nie sposób jednak nie zauważyć dominacji nacjonalistycznej i prawicowej konkurencji o rząd dusz po obu stronach barykady w tzw. realu. Ich obecność na wszelkiego rodzaju konferencjach jest zatem nieprzypadkowa, by nie powiedzieć wskazana. To tylko dowód, że nie lewica nadaje ton wydarzeniom.

To jednak nie znaczy, że lewica z pola boju powinna ustąpić bez walki. B. Kagarlickiemu i "Borot'bie" udało się w tą walkę niewątpliwie wstrzelić. Chwała im za to! Promajdanowskiej lewicy to się do dziś nie udało. A to już coś znaczy.

Wywiad z Borysem Kagarlickim http://comstol.info/2014/09/aktualnyj-kommentarij/9624 pokazuje w jakich klimatach i kręgach tak naprawdę on się obraca i... na co stawia.

wstrzelic to im sie udało

wstrzelic to im sie udało najwyżej językiem w dupe putina.

Czyli zdjęcia z

Czyli zdjęcia z neofaszystami nie są prawdziwe? Nie obraca się z nimi tak naprawdę?

Ten filmik ponizej (link)

Ten filmik ponizej (link) nakrecily prawicowe media, ale widac wielka kompromitacje tych demonstrantow od Putina w Warszawie. Co smieszne, widzimy tam aktywistow radykalnej lewicy (tak sie przedstawiaja), ktorzy stoja z narodowcami (krzyz celtycki na koszuli u jednego z liderow) i antysemitami. Wraz z oplaconymi dzieciakami z Woli tworzy to niezla mieszanke, od ktorej trzymac sie chyba lepiej z daleka.

http://vod.gazetapolska.pl/8009-ustawka-przed-ambasada-ukrainy

Powiedz to IP. Część jej

Powiedz to IP. Część jej członków broni kolegów, część milczy. https://www.facebook.com/SexDrugsWalkaKlas/posts/677305179027130

NIe mam gdzie o tym napisac,

NIe mam gdzie o tym napisac, a jest problem z portalem Lewica PL, ktory reklamuje tekst Piotra Zuka, dzialacza SLD z Wrocka, zatrzymywanego zima pod zarzutami gwaltu, napastowania i molestowania studentek. Nie mozna dodac swoich opinii, cenzura redakcyjna kasuje wszystkie praktycznie (poza jednym, ktory widnieje) pytajace redakcje, czemu popiera czlowieka oskarzanego o tak ohydne czyny.

dezertero No to panowie

dezertero
No to panowie Rosjanie, zrobili to co chcieli, a my im w tym pomagamy, pisząc o takich banialukach ...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.