Nepal: Maoiści likwidują prawo do strajku by przyciągnąć inwestorów zagranicznych

Świat | Prawa pracownika | Tacy są politycy

Rząd partii maoistowskiej w Nepalu potwierdził zamiar całkowitego zdelegalizowania strajków w kraju.

W styczniu, rząd wdrożył już ustawodawstwo umożliwiające tworzenie specjalnych stref ekonomicznych dla zagranicznych inwestorów. Pracowników stref obowiązuje zakaz podejmowania strajków i zakłócania produkcji.

Teraz „rewolucyjny” rząd chce pójść dalej: maoistowski minister finansów obiecał nepalskiej izbie handlowej, że całkowity zakaz strajków (także poza specjalnymi strefami ekonomicznymi) niebawem wejdzie w życie w kluczowych branżach przemysłu. Jak stwierdził minister w wywiadzie dla „Himalayan Times” – „Nowa sytuacja polityczna wymaga nowego podejścia biznesowego. Sektor prywatny pozostanie dominującą siłą gospodarczą w kraju. Społeczność przedsiębiorców powinna skorzystać z konkurencyjności gospodarczej Nepalu."

z niecierpliwoscią czekam

z niecierpliwoscią czekam na wypowiedź wszelkiej maści fanów i obrońców nepalskich "czerwonych bohaterów" objaśniajacych ukryty, rewolucyjny sens tych skrajnie antypracowniczych działań

________________________________________

PanKracy nie czekaj.Szkoda czasu.Oni unikają jak ognia wypowiedzi gdy sytuacja staje się dla nich niewygodna.

Co do artykułu - Dlatego właśnie ja osobiście nie wierze nikomu kto twierdzi że walczy o moje prawa i o moje dobro z tymi którzy mnie ciemiężą :D Potem zazwyczaj okazuje sie że jak już ci obrońcy przejmą władzę to są gorsi od swoich poprzedników.

Tu akurat masz rację. Nikt

Tu akurat masz rację. Nikt nie powinien walczyć o twoje prawa, jeśli nie robisz tego sam.

Oczywiście łatwiej jest prowadzić walkę razem, niż indywidualnie, ale o tym się przekonają tylko ci, którzy coś spróbują zrobić.

dla uczciwości

Komunistyczna Rewolucyjna Partia Nepalu która składa się z niewielkiej frakcji maoistów-partyzantów którzy nie złozyli broni,uważa obecny rezim za zdrajców którzy nie dotrzymują wytyczonych celów.

Nie jestem fanem maoizmu jako takiego ale uwazam ze trzeba to odnotować.

Socjalizm tak, wypaczenia

Socjalizm tak, wypaczenia nie.

brambor

Jeżeli uważacie ciołki anarchistów za komunistów, maoistów i inne różne odgałęzienia to powodzenia, nie mamy o czym gadać. To takie same ścierwo jak brunatna faszystowska, nacjonalistyczna zaraza, tyle że w innych uniformach. Szczerze mówiąc dla mnie żadna forma komunizmu jest nie do pogodzenia z anarchizmem i albo jest się anarchistą albo komunistą, nie ma form pośrednich. No ale dla przeciętnego Polaka anarchista to ,,komuch" i ,,czerwony", co jest głupotą wynikającą z niewiedzy, niestety wyjaśnianie tego wszystkiego to walka z wiatrakami i mi się już po prostu nie chce.

Albo anarchistą albo

Albo anarchistą albo komunistą? A jak ktoś jest anarchokomunistą? ;)

czarno-czerwony

ale dobrze ze mamy takich jak ty oswieconych "anarchistow" ;) ktorzy wytlumacza co i jak.
Ja jednak zostane przy swoim komunizmie jako systemie ekonomicznym i wolnosciowym, nieautorytarnym podejsciu. A ty zostan ze swoim "anarchizmem" ktory chyba pomyslil ci sie z jakas subkultura.

biedny "ciemniaku"

a wiesz co to jest anarchokomunizm,komunizm wolnościowy.Wystarczy poczytać a nie po wysłuchaniu paru textu kapel "anarcho"punk uważać się za "anarchiste"

Co do informacji to były te kroki oczywiste od mometu gdy "maoiści" z Nepalu zawarli sojusz z chińską KPCH.Trudno teraz nawet mówić o maoizmie bo ten nigdy nie dopuszczał własności prywatnej a tym bardziej wielkokapitalistycznej.Maoizmu nie popieram jako anarchista ale maoizm to nie jest to co prezentuje rezim nepalski

brambor

Widzisz wioskowy głupku ,,komunizm wolnościowy" nie istniał i nigdy nie zaistnieje, co najwyżej w Twojej pociesznej głowie. I chciałbym widzieć ten nierepresyjny komunizm, jak zawsze chęci dobre...Ale i tak ten przykład Nepalu pokazuje, że co by się nie robiło, zwycięża neoliberalny ,,korporacjonizm", który świetnie stosuje zasadę: po co zabijać ludzi (jak naziści i komuniści), skoro można ich kraje i ich samych uczynić niewolnikami a wszelcy ,,wywrotowcy" jak te pajace z Nepalu mają swoją cenę i można ich po prostu kupić. A ten totalitarny korporacjonizm dopiero się rozkręca.

ciemniaku

szkoda z tobą gadać

Głupota i niewiedzą jest

Głupota i niewiedzą jest utożsamianie komunizmu ze stalinizmem i innymi totalitaryzmami, które to w imię komunizmu wprowadzano. Tu się zgadzam - wszystko to, co dotychczas nazywano "komunizmem" jest pożałowania godne i zasługuje na potępienie. Natomiast anarchizm się jak najbardziej da pogodzić z komunizmem, przykład czego możemy znaleźć chociażby u Berkmana w jego "ABC of Anarchism".
Nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

Z tego co kiedyś

Z tego co kiedyś spostrzegłem to o NIEKTÓRYCH radykalnych komuchach/trokach można powiedzieć tyle: oni są anarchistami - tylko jeszcze o tym niewiedzą ;)

brambor

No właśnie, jak do tej pory po wielu próbach udało się to jedynie zrobić w książce i nigdzie indziej, tak jak neoliberałowie ten swój ,,wolny rynek" mają tylko w swoich zasranych książkach, bo w rzeczywistości go nie ma i nie będzie.

??? Hiszpania 1936 ? Ukraina

???

Hiszpania 1936 ? Ukraina 1918?

Weź sie nie ośmieszaj...

Domyślam się, że to

Domyślam się, że to odpowiedź na mój post powyżej. W takim razie:
1. "...jak do tej pory po wielu próbach..." Że co? Czy my ciągle mówimy o anarchokomunizmie? Niby gdzie i kiedy było wiele tych prób?
2. Idąc dalej tym tropem w ogóle nic nie warto bo i tak wszystko co najwyżej będzie "w książce i nigdzie indziej".
Nihilizm i no future pełną gębą.

Dwie odpowiedzi gdzie ten

Dwie odpowiedzi gdzie ten komunizm wolnościowy/anarchokomunizm był już dostałeś wyżej (Ukraina i Hiszpania). A ja teraz chciałbym usłyszeć coś o tym twoim jakimś innym anarchizmie, ale takim który istniał lub istnieje gdzieś indziej niż w książkach

Co za szajbusy

Co za szajbusy tu wypisują,spieprzać z komunizmem,maoizmem i innym gównem.TYLKO ANARCHIA!

Uff jak to dobrze ze Stalin

Uff jak to dobrze ze Stalin czy Trocki nie mianowali sie anarchistami, dopiero by byl teraz remus.

szajbusie

tak dla anarchizmu nie dla "anarchii" z tekstów jabolpunk kapel

Jeden ch...

Jeden ch... wie o co wam chodzi.

to tylko pokazuje

ze jesteś tępakiem

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.