Nowy program Ruchu Narodowego: "Taniec z faszystami".

Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Bezrobotny obecnie wódz Młodzieży Wszechpolskiej (który jeszcze niedawno chałturzył dla serwisu Nowy Ekran) narzeka, że nie odbyło się zaplanowane z nim spotkanie organizowane przez „Niezależne” Zrzeszenie Studenckie. Oprócz niego mieli przemawiać dwaj inni Ruchacze Narodowi: były tańczący poseł LPR Bosak i twarz dzisiejszego ONR-u Kowalski. Parcie na spotkanie było ogromne. W końcu tradycja zobowiązuje. Młodzież Wszechpolska jest dobrze znana na UW ze swojego antysemityzmu i przedwojennego terroru. To między innymi tutaj, 70 lat temu ich przedwojenni protoplaści wprowadzali getta ławkowe i Numerus clausus. Tym razem się nie udało. Władze uczelni stwierdziły, że spotkanie z trzema muszkieterami narodowej rewolucji nie za bardzo pasuje do modelu debaty naukowej i bardziej przypomina wiec polityczny. NZS zrezygnowało zatem z organizacji spotkania.

Jak skonstatował Winnicki, nasz 27 letni student 3 roku politologii, jak zawsze zawiniła „lewacka propaganda”. Obrzydliwi lewacy znowu go prześladują i nie pozwolili zareklamować mu się na Uniwersytecie Warszawskim. W związku z tym afrontem szef Młodzieży Wszechpolskiej stwierdził, że teraz jego głównym celem będzie odbicie z rąk „lewaków” Polskich Uniwersytetów. Winnicki co już staje się przewidywalne, znowu ogłosił, że wyrusza na wojnę. Tym razem z gender studies, postkomunistycznym betonem i michnikowszczyzną. Jak zapowiedział tak zrobił. Oczywiście nie osobiście bo od tego ma swoich „niezależnych” wafli, którzy przydają się na bardziej przypałowe robótki. Zlecenie zostało wysłane do Niezależnego Stronnictwa Akademickiego (jak zawsze, zupełnie przypadkiem pokrywającego się składem osobowym ze strukturami MW) i wspierających ich Autonomicznych Nacjonalistów. Jak wygląda wizja prawicowej edukacji i „wolności słowa”? Możemy zobaczyć na załączonym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=S_Z5j7QUIf4

Wojna zatem rozpoczęta! Ruch Narodowy przedstawił swoje argumenty, które można streścić następująco: więcej techno na wyższych uczelniach oraz rewolucja w lingwistyce - monosylaba (Auuu) powinna stać się jedynym słusznym środkiem prawdziwie „Polskiej” debaty publicznej i komunikacji między ludźmi. Komu to nie pasuje ten: „pedał”.

Z tego co udało się potwierdzić z tajnych przecieków (które dostaliśmy od NZS-u, który oficjalnie potępił wybryki ich narodowych kolegów z NSA) są to propozycje, które miały być oficjalnie ogłoszone podczas występu trójki narodowych myślicieli na odwołanym wcześniej spotkaniu!

Z kręgów zbliżonych do ITI doszły do nas informacje, że układ taneczny do akcji przygotowywała osobiście była gwiazda TVN-owskiego „ Tańca z Gwiazdami”, Krzysztof Bosak! W Ruchu Narodowym jak w karnej jednostce szykującej się na wojnę, stanowiska są jasno podzielone: Winnicki grał rozentuzjowanego furhera i trybuna ludowego, który na swoim społecznościowym profilu zachęcał do przyjścia na wykład Środy pt. "Moralność w życiu publicznym". Bosak miał dbać o PR i przygotowanie układów tanecznych a resort siłowy dzierży ONR. Z podsłuchanej na korytarzu rozmowy telefonicznej wiemy, że na chwilę przed wyważeniem drzwi, za którymi odbywała się prelekcja prof. Magdaleny Środy, Autonomiczni Nacjonaliści konsultowali się osobiście z człowiekiem znającym się na rzeczy. Trenerem na siłowni, ochroniarzem stojącym na bramce w klubie i rzecznikiem ONR w jednej osobie, Marianem Kowalskim vel. „Siłka”. To on podpowiedział im jak sprawnie wyważyć drzwi i przetrwać napór 3 ochroniarzy z uniwersytetu.

Podsumowując: zadanie zostało wykonane! Trzej Ruchacze Narodowi , mimo, że nieobecni ciałem
przemówili w rytm hard-bassu. Ujawniła się również nowa sekcja Ruchu Narodowego. Oprócz dobrze znanych i cieszących się popularnością w internecie sekcji Ruchu Narodowego, m.in. izraelskiej, LGBT, rosyjskiej, masońskiej, lewackiej, romskiej pojawiła się sekcja taneczna ds. uczelni wyższych.

Ruch Narodowy – „lewackie” Wyższe Uczelnie 1:0.

Przez media przeszła fala komentarzy, głos zabrał sam premier Tusk. Podbudował ego dziarskich chłopców, w końcu to dzięki podobnym działaniom parę lat temu ludzie przestraszeni jeżdżącymi za nim kibicami w kominiarkach zagłosowali na PO. Pożyteczni idioci zawsze są w cenie o czym już nie raz pisaliśmy. O sprawie zrobiło się głośno. Na prawicy nastąpiła konsternacja. Część środowiska uznała, że cała ta akcja to „lewacka prowokacja”, część oburzyła się, że kolejny raz dzięki takiej działalności w mediach poszedł przekaz, że nacjonaliści to zwykła bandyterka. Autonomiczni Nacjonaliści, którzy mieli przed Audytorium obrzucać uczestników spotkania śnieżkami milczą, bo parę dni temu wszystkie ich internetowe strony, kolejny raz zostały zaatakowane i nie działają. Jeszcze inni brną w teorię spiskową znaną z 11.11 i uważają, że to przebrani policjanci w białe i zielone kominiarki…

To wystarczyło Winnickiemu - został w końcu doceniony. Cel został osiągnięty! Jak to w show biznesie, stara zasada, że nie ważne co mówią ważne żeby mówili obowiązuje nadal. W obozie nacjonalistów wielkie poruszenie. Winnicki już się ślini bo znowu szykuje się szansa na pokazanie gęby w TV albo w gazecie. Marian „Siłka” Kowalski już przygotowuje specjalny trening siłowy dla dzielnych szturmowców. Krzysiu Bosak, ten biedny prześladowany przez okrągło-stołowy układ człowiek już szykuje nowe układy taneczne, podobno zaprzyjaźnione z nim wizażystki i garderobiane z TVN-u dostały zamówienie na kolejne przebrania. Autonomiczni Nacjonaliści w końcu mogli poczuć się jak partyzanci na wojnie i sprawdzić swoje przeszkolenie bojowe - obrzucając śnieżkami spóźnionych na wykład słuchaczy.

Ruch Narodowy pokazał swoją prawdziwą twarz.

Dla nas jest to natomiast kolejna nauczka aby także wyciągnąć konsekwencje i zacząć się jeszcze bardziej samoorganizować. W naszym zakładzie pracy, w miejscu gdzie mieszkamy czy właśnie w szkole albo na uniwersytecie. Organizować się i dławić w zarodku faszystowskie ciągoty. Na szczęście, na razie większość działań Ruchaczy Narodowych wygląda kabaretowo, ale należy mieć na uwadze, że teraz na prawicy trwa wyścig kto zagospodaruje nacjonalistyczne zaplecze polityczne a dotąd marginalne środowiska faszystowskie coraz częściej wciągane są przez prominentnych polityków na salony. IPN dalej zajmuje się skutecznym praniem mózgów i promowaniem jedynej słusznej wizji historii. W samym obozie narodowym następują dynamiczne zmiany. Jeszcze niedawno Winnicki kochany i utrzymywany przez Nowy Ekran teraz uznawany jest przez te środowisko za zdrajcę i pupila PiS. Gazeta Polska i redaktor Sakiewicz, który w listopadzie szedł z ONRem i MW dopiero teraz otwarcie twierdzi, że Winnicki współpracował z funkcjonariuszami byłych prlowskich specsłużb. Nawet ojciec Rydzyk i jego Nasz Dziennik wskazuje czyim faktycznie człowiekiem jest Robert i że gra on do bramki z Giertychem. W najlepsze trwa zatem wyścig na radykalne hasła i pomysły. PiS, słowami posła Pięty już ogłosił powstanie Obywatelskiej Straży Narodowej. Ta nowa paramilitarna organizacja ma patrolować ulice i bronić pomniki przed „lewackimi bojówkami”. Nie ma więc zatem na co czekać i czas samemu tworzyć antyfaszystowskie grupy samoobrony.

MOMOS 161

http://antifa.bzzz.net/artykuly/publicystyka/item/395-nowy-program-ruchu...

Ruchacze Narodowi

Okreslenie Ruchacze Narodowi powinno moim zdaniem wejsc do glownego obiegu :)

Patrząc na ludzi z tego

Patrząc na ludzi z tego środowiska stare dobre Oni Nie Ruchają bardziej pasuje ;)

tekst zabawny ale co do

tekst zabawny ale co do podsumowania czytałeś jakiekolwiek wydawnictwo ipnu ?, bo jak dla mnie są tam miedzy innymi wzmianki o tym jak wmieszani współpracę z reżimem PRL byli wpakowani publicyści Rydzyka, wiec nie pakowałbym w ta wojenkę akurat tych historyków którzy starali się być jak najbardziej obiektywni (zwłaszcza ze chcąc nie chcąc ciężko człowiekowi być obiektywnym i w końcu musi się postawić w jakimś stopniu po którejś stronie)

ipn

A ty czytales? Przeciez tam funkcjonuje jeden jedyny prawicowy dyskurs! I jest to prawda objawiona. Kojarze ze w przeciagu tych kilkunastu lat wyszly moze z 4 ciekawe ksiazki, ostatnio z nich jedna: Koncesjonowany nacjonalizm.(i to nie pisana przez pracownika IPN). A tak INP i cale jego "zaplecze" to ludzie uczestniczacy w marszach niepodleglosci.to Zaryn ktory daje twarz ruchaczom narodowym.W najlepszej wersji pisowcy. To nie jest prawdziwa instytucja badawcza tylko raczej policja historyczna na uslugach prawicy, sluzaca czesto do zalatwiania partykularnych interesow.Caly jezyk jaki uzywaja... Te raporty i art. o NSZ, te "publikacje naukowe" ktore zupelnie nie zawiaraja niektorych danych czy relacji o zbrodniach i zwyklym bandytyzmie. Przezylem juz troche lat i smiesznie sie patrzy jak najpierw za prlu byla jedna wersja historii a teraz jest druga. Ile jeszcze bede slyszal o "zolnierzach wykletych" i jacy oni teraz sa wykleci jak maja swoje panstwowe swieto, w szkolach prelekcje itp. Zobaczmy jak wyglda historia 2 RP! To przeciez kult pilsudskiego, tak jakby w PL w tamtym czasie nie bylo wielkiej walki spolecznej. To jest wybielona wizja bez powstan chlopskich, strajkow, walki klasowej bez takich rzeczy jak bereza i policyjne panstwo. Jest tworzona wizja ze cale spoleczenstwo po 2 WS to jakis monolit przeciew ktoremu dzialali komunisci i ze to wszystko spisek. powstanie warszawskie-tak samo, mozna mowic i pisac tylko w superlatywach i pompowac "narodowy mit", pokazywac AK jako monolit ideowy i polityczny.

Popraw mnie, jeśli się

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale np. to własnie śledztwo IPNu dowiodło, że Bury jest mordercą? Jeśli są tylko tubą prawicy, czemu potwierdzają winę ludzi z NSZu?

nie jesteśmy sobie nic dłużni - Max S.

W takim razie popraw mnie

W takim razie popraw mnie ale dlaczego z bandyty nadal probuje sie robic bohatera? "sledztwo" ipnu pokazlo to co od dawna bylo wiadome i co mowili bliscy ofiar od lat.IPN jednak inaczej interpetuje te fakty. Zreszta jest to jedynie wyjatek potwierdzajacy regule. Zobacz co sie robi z Ogniem i jak traktuje sie wszystkich ktorzy maja inna wizje "dzialnosci" tego typa.

"W takim razie popraw mnie

"W takim razie popraw mnie ale dlaczego z bandyty nadal probuje sie robic bohatera?"

Nie wiem. Natomiast nie uważam, żeby potwierdzenie, że ktoś jest winny mordowania cywilów, bo kierował mordowaniem, było promowaniem kogokolwiek jako bohatera.

""sledztwo" ipnu pokazlo to co od dawna bylo wiadome i co mowili bliscy ofiar od lat.IPN jednak inaczej interpetuje te fakty."

To znaczy jak, zaprzecza, że Bury zamordował, bo innym kazał mordować? Bo jak nie, to jednak nic nie zmienia tego, że IPN ma swoją interpretacje. Dalej w zgodzie z nią jest twierdzić, że "Bury" nie mógł b yć bohaterem, bo zabijał bezbronnych ludzi, cywilów.

"Zreszta jest to jedynie wyjatek potwierdzajacy regule."

O wszystkim, co zaprzecza czyimś poglądom można tak właśnie napisać.

"Zobacz co sie robi z Ogniem i jak traktuje się wszystkich ktorzy maja inna wizje "działalnosci" tego typa."

To, że ktoś wybiela jednego mordercę (jak Ogień nim był, nie kojarzę sprawy), nie znaczy wcale, że robi się tak zawsze. Jeśli natomiast w innych przypadkach się tego nie robi w ogóle nie widzę miejsca na uogólnianie tego, co robi IPN.

nie jesteśmy sobie nic dłużni - Max S.

policja historyczna

No a czego innego mialo dowiesc, jezeli tak faktycznie bylo? Przy tej okazji ofiary glosno o tym mowily, zorganizowaly sie same, pisaly do roznych urzedow. Jak rozumiem chodzi raczej o caloksztalt dzialnosci tej historycznej policji. Od zawsze wiadomo ze to wygrani pisza historie-najpierw pisali z przechylem na jedna, teraz pisza z przechylem na druga. Ci "zolnierze wykleci" faktycznie sa juz malo wykleci. Przypomina to juz prl-wtedy stawiano pomniki jednym "bohatermo" a teraz jest moda w druga strone. Ja bym sobie natomiast zyczyl zeby ipn zachowalo jakas symetrie. Ja rozmawialem z dziadkiem ktory przyjechal na tereny mazur - po wojnie miedzy wsiami lazily cale bandy. Zasadniczo zajmujace sie grabieniem - teraz wielu tych kolesi okreslanych jest bohaterami bo niby walczyli z "komunistyczna wladza" bo gdzies przy rabunku zabili np. milicjanta. A juz zupelnie niedopuszczalne wedlug mnie jest zeby instytucja panstwowa organizowala rozne imprezy z org. jawnie post czy wrecz faszystowskimi. Obojetnie jaki to nie byl temat! Tu najmniejszy problem jest teraz z zolnierzami, bardziej z tymi ktorzy uznaja sie za ich jedynych prawdziwych spadkobiercow i kontynuatoro mysli-cokoliwiek to oznacza 60 lat po tych wydarzeniach! Faszole po prostu przywlaszczyli sobie ten symbol a instytucje panstwowe im w tym pomagaja i robia im darmowa reklame. t

Ciekawe czy ci "narodowcy"

Ciekawe czy ci "narodowcy" trafili na dywanik do Kowalskiego za koncertowe spartolenie akcji.

Jeszcze lepiej we frondzie

Jeszcze lepiej we frondzie Ziemkiewicz uznał ich za lewackich prowokatorów i porownuje ich do podpalaczy Reichstagu za Hitlera, jednym słowem beka. :D
http://www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-dla-frondapl-o-zadymach-na-wykladach,...

A ja znowu pamietam lata 70

A ja znowu pamietam lata 70 te i takie same akcje organizowane przez pro-rzadowe bojowki. nawet hasla byly takie same. nawet nawiedzaja te same osoby(sroda, michnik).
narodowcy zawsze chodzili na pasku wladzy.

Tych samych osób nie

Tych samych osób nie nawiedzają. O Środzie nikt nie słyszał aż do lat ostatnich, kiedy sie objawiła jako antylewicowa, antyspołeczna niby feministka.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.