Oriana Fallaci wcale nie zna anarchistów

Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Oriana Fallaci - znana pisarka rasistka nawołująca do oddzielenia "cywilizacji europejskiej" od "cywilizacji islamu" - wypowiedziała ostatnio dla pisma "New Yorker" następującą kwestię:

"Nie chcę widzieć tego meczetu, to bardzo blisko mojego domu w Toskanii. Nie chcę widzieć minaretu wysokości 24 metrów w miejscowości Giotta, skoro ja w krajach muzułmańskich nie mogę nosić krzyżyka ani mieć Biblii. Jeśli będę dalej żyć, pojadę do przyjaciół w Carrarze, miasta marmuru. Tam jest wielu anarchistów: razem z nimi wezmę materiały wybuchowe i wysadzę ten meczet w powietrze".

Nie wiemy, o jakich anarchistach myśli pani Fallaci i nie znamy takich. Chyba nastąpiło pomieszanie pojęć. Jeżeli już ktoś doszedł by do wniosku, że należy wysadzać budowle religijne, to czemu akurat meczety, a nie np. bazyliki? Aczkolwiek anarchiści są wrogami instytucji religijnych i władzy politycznej kościołów, meczetów i synagog, nie są wrogami zwykłych ludzi dokonujących autonomicznych wyborów o tym, w co chcą wierzyć i nie narzucających tego innym.

Gdyby Oriana Fallaci wypowiadała się wrogo wobec wszystkich rodzajów bigoterii, nie mielibyśmy problemów z jej poglądami. Ceni ona jednak jeden rodzaj bigoterii (chrześcijańsko-europejski) potępiając inny (islamski). Poglądy nacjonalistyczne, rasistowskie i etnocentryczne są obce anarchistom, dlatego śmiało można powiedzieć, że Fallaci nie ma pojęcia, o czym mówi.

Oriana thinks that humans have already been to Mars...

In her book, The Rage and The Pride, Fallaci's original Italian text was translated by two different translators into the statement,

"The train, car, plane, spaceships with which we went to the moon and Mars and soon we will go who knows where."

http://www.borg.com/~paperina/fallaci/fallaci_7.html

http://digilander.libero.it/september11/Oriana%20Fallaci.htm

Jak marsianczykiem, pooświadczam, że ani Oriana Fallaci ani ktokolwiek inny człowiek, homo sapiens sapiens, nie było na Marsie. Tylko pojechaliście do Księzyca.

I don't know what Oriana was smoking when she wrote the book, but it would be great if she could send some out here to us on Mars... Even though we're pretty spaced out as it is, what with low gravity and all that...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.