Paul Watson kapitan Sea Shepherd aresztowany

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Represje

 PaulJeden z najsłynniejszych walczących ekologów naszej planety Paul Watson został aresztowany w Niemczech i grozi mu deportacja do Kostaryki. Oskarża się go m.in. o ogromne straty materialne i czyny zmierzające do utraty życia i zdrowia wielorybników. Paulowi grozi wieloletnie więzienie i wypłata ogromnych odszkodowań. Watson znany jest z radykalnego podejścia do kwestii praw zwierząt np. taranowania statyków wielorybniczych prowadzących połowy mimo międzynarodowych zakazów. Już kilkukrotnie stawał się celem ataków dużych korporacji czerpiących zyski z degradacji środowiska naturalnego (dwukrotnie chciano go zastrzelić). Jedyną osobą, która może uchylić jego areszt jest niemiecka Minister Sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger (ma na to najbliższe 24h). Dlatego niezmiernie ważne jest by w najbliższym czasie zasypać ją petycjami z całego świata, domagając się natychmiastowego zwolnienia Paula Watsona.

Najnowsze informacje w sprawie aresztowania (aktualizacja 20 maj): http://www.seashepherd.org/news-and-media/2012/05/19/sos-day-save-our-sk...

Nie bądź obojętny i wyślij dzisiaj swój protest przez stronę http://www.thepetitionsite.com/663/009/291/release-paul-watson/

Więcej informacji o Paulu i jego grupie Sea Sepherd
http://www.seashepherd.org/
http://www.facebook.com/seashepherdconservationsociety
Film „Ekolog idzie na wojnę” poświęcony Watsonowi

http://www.youtube.com/watch?v=tOvwLpGFE8Q

Aresztowanie jakiegoś tam

Aresztowanie jakiegoś tam Watsona wyróżnione na stronie głównej, a informacja o Andrzeju Mazurku ginie w blogach. Gratuluje.

"jakiegoś tam Watsona"

"jakiegoś tam Watsona" świadczy o twojej ignorancji. Jedna i druga sprawa jest ważna.

Człowieku,w jakim ty

Człowieku,w jakim ty świecie żyjesz?! Paul Watson "jakiś tam"... Nie w naszych czasach i nie było nigdy wcześniej drugiego człowieka, który by tyle zrobił dla obrony morskiej przyrody. Mało jest równie odważnych i oddanych aktywistów i konsekwentnych dla jakiejkolwiek sprawy. A kto to ten Andrzej Mazurek? Nie neguję, że może być kimś porządnym, ale to tutaj off topic.

Szok.Niemcy - niby taki

Szok. Niemcy - niby taki demokratyczny i pro ekologiczny kraj...Napisałem już gdzie trzeba do tego nawiązując. Staram się też to nagłośnić. Może jakieś demo pod ambasadą niemiecką? Ja mogę dzisiaj o dowolnej porze. Pewnie nie będzie więcej niż 15 osób więc nie trzeba zgłaszać. Poza tym sytuacja szczególna - spontaniczne zgromadzenie.

Uwolnic!

Zdecydowanie uwolnic!

Współczesny kapitan Nemo.

Współczesny kapitan Nemo. Szacunek

Różnica tak,że on jest

Różnica tak,że on jest prawdziwy :)

Wolność dla Watsona!

Wolność dla Watsona!

petycja niestety już jest

petycja niestety już jest zamknięta :(

Petycja znów hula.

Petycja znów hula.

Kurwa podpisanie petycji

Kurwa podpisanie petycji "czasowo zamknięte". Co jest?!

Może to dobrze? Widocznie

Może to dobrze? Widocznie wystarczająco dużo osób podpisało? A może jakiś error? Próbujcie dalej, kto jeszcze nie podpisał.

LIST DO WŁADZ NIEMIECKICH !

Petycja zamknięta

Petycja zamknięta więc
ŚLIJCIE MEJLE NA ADRES :
sabine.leutheusser-schnarrenberger@bundestag.de

PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU:
Dear Ms Leutheusser-Schnarrenberger,

I was very concerned to hear that Germany has detained Sea Shepherd's Captain Paul Watson for possible extradition to Costa Rica. I understand that the warrant for Captain Watson's arrest is politically motivated and possibly due to an incident in which Sea Shepherd uncovered an illegal shark finning operation.

I support Sea Shepherd's efforts to monitor and publicise illegal fishing and whaling around the world and recognize that some illegal fishing operations try to use international law to shut down the Sea Shepherd operations. I urge you to consider the valuable work Captain Watson and Sea Shepherd are undertaking globally to highlight the dangers to our oceans in considering this extradition request.

Sincerely,

Aktualny adres do petycji

Aktualny adres petycji:

Informacja po hiszpańsku

Kolejne informacje na temat

Film z konferencji prasowej

Film z konferencji prasowej dotyczącej aresztowania Watsona

http://youtu.be/4-ZeNi5PdR4

wyslane

dopiero tu w Etiopii sie dowiedzialem, wyslalem maila do minister niemieckiego
pozdro

walka trwa!!!

i co deportowali go na

i co deportowali go na Kostaryke ?

Nie! :) Prokurator

Nie! :) Prokurator przedłużył termin:

http://www.seashepherd.org/news-and-media/2012/05/17/german-prosecutors-...

Dlatego piszcie dalej listy do tej minister.Znajdziecie adres pod moim poprzednim linkiem.Po angielsku,po niemiecku jeszcze lepiej.Może i być po polsku - w końcu to język unijny i pewnie są tam tłumacze - niech się wykażą i zarobią :)

Proponuję nawiązywać do tego,że to hańba dla Niemiec -kraju uchodzącego raczej za przyjazny,demokratyczny,szanujący prawa człowieka i pro ekologiczny.Tudzież dla UE.I pisać,że rządacie uwolnienia go i przeproszenia m.in.jak obywatele UE -cokolwiek o tej organizacji myślicie.To może być mocny motyw.

Bez kompromisu w obronie moskiej fauny! Walka trwa! A szkoda,że to nie jest już na górze...

Zobaczcie jeszcze

Zobaczcie poniżej napisane

Zobaczcie poniżej napisane ręcznie podziękowanie Watsona.I piszcie jeśli jeszcze nie napisaliście.
http://www.seashepherd.org/news-and-media/2012/05/17/german-prosecutors-...
I ponawiam apel o pikietę jakąś,której sam jeden nie zrobię. Jakby co piszcie do mnie na priv : feenoor69@o2.pl

Wypuścili go za kaucją,ale

Wypuścili go za kaucją,ale nadal grozi mu ekstradycja na Kostarykę. Sea Shepherd ogłosił globalny dzień akcji w środę 23.05 kiedy kostarykańska głowa państwa przybywa z wizytą oficjalną do Berlina. Apelują o pikietowanie w tym dniu niemieckich placówek dyplomatycznych.

http://www.seashepherd.org/news-and-media/2012/05/19/sos-day-save-our-sk...

Wygląda na to,że robimy

Wygląda na to, że robimy coś w Wawie w środę. Więcej info wkrótce.

Pikieta ambasady Niemieckiej

Pikieta ambasady Niemieckiej w Warszawie ul.Jazdów 12. Środa 23.05.12 Polski Komitet Solidarności z Kapitanem Paulem Watsonem.

Sprawa nie jest

Sprawa nie jest zamknięta,choć idzie w dobrym kierunku.Paul Watson spotkał się w Niemczech z kostarykańskim Ministrem Spraw Zagranicznych.Rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze,choć jak dotąd procedura ekstradycyjna nie została zamknięta.Kapitan deklaruje gotowość stawienia się prze sądem na Kostaryce w wyznaczonym terminie pod warunkiem zapewnienia mu bezpieczeństwa.Dziękuje też międzynarodowej społeczności za akcje solidarnościowe.

http://www.seashepherd.org/news-and-media/2012/05/24/captain-paul-watson...

W Warszawie pod ambasadę niemiecką przyszło kilka osób.Wręczyliśmy za pokwitowaniem oświadczenie napisane po angielsku,zrobiliśmy sobie zdjęcia z transparentem "Save Our Skipper" Ochrona ambasady zachowywała się grzecznie.Mediów nie było.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.