Piknik Antyrasistowski w Lublinie

Kraj | Antyfaszyzm | Protesty
2013-04-20 14:30
2013-04-20 16:00

 Wiosna!Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę do odwiedzenia Lublina i do udziału w wydarzeniu WIOSNA ANTYRASISTOWSKA.

Piknik antyrasistowski
Kiedy: 20 kwietnia 2013, godz. 14:30
Gdzie: Plac Litewski, Lublin

Zaczynamy rytmami Wschodniego Sambastionu! Zapraszamy z leżakami, piłkami i wszelkimi sprzętami piknikowo-ogrodowymi. Podczas akcji będzie można odbić sobie na koszulce logo Wiosny (prosimy o przyniesienie własnych koszulek), a także wysłać Wiosenne pocztówki. Ponadto będzie muzyka, bańki i inne atrakcje. Nie zabraknie też oczywiście przemówień Inicjatywy Wiosna Antyrasistowska. ZAPRASZAMY!

Wiosna Antyrasistowska to porozumienie osób wywodzących się ze społeczności Lublina, dla których wartością jest różnorodność ludzi, ich współistnienie z poszanowaniem standardów praw człowieka. Inicjatywa powstała w celu organizacji Dni Walki z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową w Lublinie (21 – 22.03.2013). Planowane w najbliższym czasie wydarzenia stanowią kontynuację cyklu działań antydyskryminacyjnych w Lublinie.

Lublin przez wieki był miastem wielokulturowym, zamieszkałym przez osoby o różnym pochodzeniu i wyznających inne religie. Po wielu powojennych latach, znowu widzimy na ulicach Lublina studentów i studentki z różnych krajów, a także odwiedzających miasto zagranicznych turystów. Widzimy jak na naszych oczach Lublin ponownie otwiera się na różnorodność.

Problem rasizmu, dyskryminacji oraz mowy nienawiści jest obecny także w naszym
mieście. W ostatnich latach w Lublinie dochodzi do coraz większej ilości incydentów o charakterze rasistowskim. Dlatego też zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Lublina do aktywnego udziału w wydarzeniach podczas Wiosny Antyrasistowskiej.

POKAŻMY, ŻE LUBLIN JEST MIASTEM OTWARTYM NA RÓŻNORODNOŚĆ.

niech żyje wiosna

Myślę, że koncepcja tej inicjatywy dobrze oddaje waszą zdolność do realnej obrony przed faszystami. Wy będziecie leżeć na leżakach z piłkami plażowymi a neonazista w kominiarce będzie hajlował na waszych oczach wam przed nosem. Oczywiście przez nikogo nie niepokojony, spokojnie wróci do domu, a następnego dnia pójdzie powybijać szyby w Tekturze albo podpalić drzwi od mieszkania uchodźców. A zatem - Niech żyje wiosna, bawmy się!

Z jednej strony masz rację-

Z jednej strony masz rację- demonstracje sprzeciwu wobec skrajnej nietolerancji powinny (zwłaszcza u nas na lokalnym podwórku) mieć charakter bezkompromisowy, bo brunatna swołocz się rozbestwia. Z drugiej, nie jest konstruktywna pesymistyczna i mało (wcale) przekonująca i budująca krytyka tego typu przedsięwzięć.

Myślę, że Twoje

Myślę, że Twoje nastawienie oddaje realne szanse na jakiekolwiek zmiany w nastrojach w Polsce..

heh....zapraszamy do

heh....

zapraszamy do lublina :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.