Jerzmanice-Zdrój: Bunt w poprawczaku

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Represje

Policja zatrzymała czterech wychowanków Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdrój (woj. dolnośląskie), po tym jak zaatakowali oni strażnika i zdemolowali placówkę. Do buntu w zakładzie poprawczym doszło w poniedziałek.

Przyczyną konfliktu była kłótnia pomiędzy 19-letnim wychowankiem a jednym ze strażników. Nastolatek rzucił w strażnika donicą, a następnie uderzył go drewniana pałką i zaczął wybijać szyby na terenie szkoły. Do nastolatka dołączył jego 18-letni kolega i wspólnie zaczęli demolować budynek poprawczaka. Po tym jak dyrektor placówki zdecydował się na wezwanie policji, oboje zabarykadowali się w toalecie.

Po przeanalizowaniu monitoringu policja zatrzymała jeszcze dwóch wychowanków, wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za pobicie strażnika oraz dokonane zniszczeń, które wyceniono na kilkaset złotych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

źródło: ack.most.org.pl

Anarchiści teraz będą

Anarchiści teraz będą bronić przestępców z poprawczaków?

Od teraz ja, jako

Od teraz ja, jako anarchista, będę przeciwny temu, by zamykać wielu przestępców w jednym miejscu, bo to umożliwia im doskonałe wymienienie doświadczeń i przyuczenie się do dalszej przestępczości. Więzienia to fabryki przestępców. Chcesz mi powiedzieć, że w tym poprawczaku siedzieli ludzie, którzy bez zamknięcia po prostu by mordowali i już?

nie jesteśmy sobie nic dłużni - Max S.

o co kaman?

News najlepiej dowodzi, że nie powinni być na wolności...

Oh poważnie? Oceniasz z

Oh poważnie? Oceniasz z wygodnej pozycji ciepłego fotela? Miałeś/-łaś kiedykolwiek styczność z dzieciakami z poprawczaków, znasz realia tych miejsc by ferować takie sądy?

Miałem i co? Poprawczaki to

Miałem i co? Poprawczaki to nie domy dziecka gdzie trafia się z biedy lub przez rodziców. 19 letni facet (bo chyba nikt go nie uważa za dziecko) który tłucze kogoś pałką po głowie a potem demoluje miejsce w którym mieszka powinien być odizolowany dla dobra społeczności.

Ja akurat mam styczność. I

Ja akurat mam styczność. I zapewniam Cię, że aniołki to tam nie trafiają. Co nie zmienia faktu, że uważam że cały system placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych w tym kraju działa fatalnie i jest kompletnie niewydolny.

I w swej wypowiedzi

I w swej wypowiedzi zawarłeś/-łaś sedno problemu. Nie bronię łobuzów, tylko należy zadać sobie pytanie, dlaczego nimi są, kto w nich bandziorów obudził, ale też, jak im pomóc (bo bycie człowiekiem o przestępczej osobowości należy traktować jako chorego, któremu można jednak pomóc). Tak sądzę.

No i? Sory, ale w

No i? Sory, ale w poprawczakach ciągle są kłótnie między strażnikami, a wychowankami i tego typu akcje.

Anarchiści zawsze bronili

Anarchiści zawsze bronili więźniów i zawsze opowiadali się za zniesieniem systemu penitencjarnego. Widać po komentach, że w Cebulandii za dużo jest w ruchu paniczyków i panien z dobrych domów. "Przemoc, więźniowie, dzieciaki z poprawczaków? A Fe!"

Pewnie że bronili - kogoś

Pewnie że bronili - kogoś kto trafił do więzienia z biedy, wykluczenia albo za poglądy polityczne. Ale czemu mam bronić mordercę, pedofila czy gwałciciela? Nie ma idealnych rozwiązań, ale odseparowanie tych którzy niszczą społeczność jest najbardziej humanitarnym sposobem zaprowadzenia porządku. Co byś zrobił np. z wielokrotnym gwałcicielem?

Jakby jednemu z drugim

Jakby jednemu z drugim anarchiście, taki młody zbuntowany szyby w domu roz**** to zapewne inaczej by potem śpiewali. Oczywiście z tymi co na sqoty napadają też nic nie robić... szkoda gadać

Pedofili i bandytów to niby

Pedofili i bandytów to niby gdzie wielce oświeceni anarchiści chcieliby trzymać ? Rozumiem, że byście ich zaprosili do domu.

.

Jaki portal, tacy czytelnicy.

.

O cholera, "anarchiści" opowiadający się za poprawczakami. Dziękuję za taki "anarchizm"...

Anarchiści zawsze bronili więźniów... - to chyba ich wada...

A patrząc tak z drugiej strony w okolicy w której mieszkam gościa w moim wieku szczyle zamordowali za papierosa.Bo nie palił -> nie miał -> nie dał. Więc sprali tak,że umarł bo głową uderzył w krawężnik.Oczywiście pieski zarówno z SM jak i Policji nie patrolowały obszaru DWORCA AUTOBUSOWEGO wcześniej.
Ostatecznie gnojki trafiły do poprawczaka.Z jednej strony pewnie likwidacja by była uzasadniona,z drugiej mało humanitarna itd...

Więc jak - likwidować ? Ludowe linczowanie czy może ukamieniowanie sprawcy ?
A może przynieść nóż i obedrzeć publicznie ze skóry ? A może powieszenie na latarni ? Niezbyt humanitarne ? Racja ! Pełna zgoda ! To był czarny humor !

Ale do licha - mam nadzieję,że nie myślicie serio,że po skatowaniu człowieka, zniszczeniu ludziom samochodów albo innych wybrykach tego typu typki powinny dalej chodzić po ulicach ?! Zgadza się,że zamknąć ich po prostu nie rozwiązuje problemu,ale coś z nimi zrobić trzeba i na pewno musi to mieć charakter ograniczenia ich "wolności".Ostatecznie wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych ludzi.Wolność życia,wolność słowa,wolność posiadania osobistych lub wspólnych rzeczy (na przykład auto jakiejś rodziny) itd.

Bunt przeciwko bogatym i funkcjonariuszom systemu ? Ależ ok ! Więzienie ludzi z GREENPEACE przez rząd Rosji jest złe ? TAK ! Ale jak ktoś jest przeciwko WSZYSTKIM to jest i PRZECIWKO TOBIE I MNIE. Ciekawe czy gdyby ci co rozrabiają w Poprawczaku byli zdiagnozowani jako niepoprawni Neonaziści którzy np zwyzywali by klawisza od Źydów/Cyganów/Cokolwiek to też byście tak ich bronili ? Szczerze wątpię... Taka "anarchistyczna" obrona więźniów (nie ważne jakich i za co więzionych !) na pewno będzie zachęcać do Anarchizmu każdego kto ma więcej niż 2 komórki w mózgu (te w spodniach i w domu na kradziony rower się nie liczą) i potrafi się wypróżnić bez obrazkowej instrukcji.Gratuluję doskonałego PR i nie tylko ;)

Albo pełna anarchia i

Albo pełna anarchia i rewolucja na ulicach albo podpierdułka i kawiorowy salon .... oswobodzić wszystkich więźniów a sprawiedliwość sama przyjdzie.

osowobodzic gwalcicieli i

osowobodzic gwalcicieli i seryjnych mordercow i handlarzy ludzmi i bedziecie miec "anarchie" drobnomieszcanscy dobrotliwi tchorze - rączek sobie nie chcecie pobrodzic krwia szumowin - bohaterzy Komuny Paryskiej sie przewracaja w grobach

A kto ma oceniać czy ktoś

A kto ma oceniać czy ktoś zasłużył na śmierć czy jeszcze nie - ty - mały nazisto?

mały nazista czy mali tchórze

taki ze mnie nazista jak z Duruttiego czy Makhno ktorzy kazali rozstrzeliwac bandytow i szumowiny. Mały hippisie ze strzezonego osiedla ewidentnie nie miales do czynienia ze zwyrodnialcami i bandytami i bedziesz opowiadac dobrotliwe liberalne bzdury - a zwyroli i szumowiny osadzi bezlitosny trybunał rewolucyjny.

Ja pierdole....

Jakby te Wasze komentarze przeczytały te dzieciaki z poprawczaka, to by kurwa nic nie zrozumiały i tylko utwierdziłyby się w przekonaniu, że lepiej być silnym gnojem i bandytą w życiu, bo i tak na nic więcej nie można liczyć. Każdy artykuł tutaj od dupy strony rozpatrywany! Czemu kurwa nie zabierzecie się za tych skurwysynów z przed koryta? Tam gdzie światlejsi ludzie piszą ciekawie o wyzysku, niewolnictwie, ustępstwach dla pracodawców - tak kurwa żadnych komentarzy!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.