Polska przemoc wobec kobiet

Kraj | Dyskryminacja | Prawa kobiet/Feminizm

Co trzecia Polka przynajmniej raz w życiu padła ofiarą przemocy ze strony mężczyzny. Co 40 sekund jakaś kobieta jest bita, gwałcona czy gnębiona psychicznie - informuje rp.pl. Z badań Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że co roku takich ataków jest od 700 tys do prawie miliona. Spośród 35 proc. Polek, które spotkało się z agresją, ponad 6 proc. twierdzi, że stało się to w ostatnich miesiącach.

Prof. Beata Gruszczyńska z UW mówi, że coraz częściej kobiety mówią o przemocy seksualnej, psychicznej oraz ekonomicznej. W prawie co szóstym przypadku napastnikiem jest mąż lub partner, a w co czwartym krewny czy znajomy. Nie więcej niż o 25 proc. takich spraw dowiaduje się policja.

Katolicyzm jarzmem kobiet.

Winnym przemocy wobec kobiet jest wszechwładnie panujący w tym kraju katolicyzm. To on kształtuje archaiczną mentalność oraz czyni ludzi niezdolnymi do jakiegokolwiek buntu.

:)

Buhahahahahhaahahah!

A u mnie w rodzinie sprawcą

A u mnie w rodzinie sprawcą przemocy była kobieta. Ile jest takich rodzin?

To jest trudna zagwozdka dla

To jest trudna zagwozdka dla dotychczasowego dyskursu. Badania dopiero się zaczynają, ale już widać, że skala przemocy ze strony kobiet jest nie mniejsza. Tyle, że nie fizycznej. Problemem jest mentalność ogólna, osadzona na kanwie konieczności konfliktu - płeć ma o wiele mniejsze znaczenie, niż się myślało, tym bardziej że wzorce się zamieniają, nawet na poziomie fizjologicznym - mężczyźni niewieścieją, mniejsza ilość plemnikków i niższy poziom testosteronu, kobiety coraz aktywniejsze obszary mózgu odpowiedzialne za męskie taktyki sukcesu i przetrwania, maskulinizacja kobiet, nawet większa masa mięśniowa. To są zmiany ewolucyjne, socjologiczne, i patriarchat nadal trwa, jednak nie dotyczy już tylko kobiet jako ofiar opresji.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.