Profesor UAM wzywa do strajku

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka

Historyk sztuki, Piotr Piotrowski krytykuje system szkolnictwa: "Zamiast więc narzekać na na młodzież, która zagłosowała na Korwin-Mikkego, uderzmy się w piersi. To myśmy nie nauczyli jej zadawania pytań i wyciągania wniosków." - mówi.

Narzeka na korporacyjny model uniwersytetów i opłaty za drugi i każdy kolejny kierunek: "Studiowanie dwóch i więcej kierunków winno być standardem, a nie luksusem. Nie tylko dlatego, że należy do rudymentów uniwersytetu". Nawołuje do działań ze strony pracowników uczelni.

"Mój pomysł jest radykalny. Należy sięgnąć po wszystkie możliwe w systemie demokratycznym środki, ze strajkiem oraz obywatelskim nieposłuszeństwem włącznie. To środki ostateczne, ale wydaje się, że konwencjonalne sposoby naprawy uniwersytetu zawiodły. Nie udało się powstrzymać reformy szkolnictwa wyższego, a otwarcie nowego kierownictwa resortu na środowisko akademickie okazało się pozorne. Pora, aby profesorowie i adiunkci wzięli sprawy we własne ręce (...) Nim więc zabarykadujemy się na uczelni, bądźmy nieposłuszni. Wyrzućmy do kosza te wszystkie bezrozumne zarządzenia i instrukcje".

Zaznacza przy tym, że nie należy liczyć na uczelniane związki zawodowe oraz "egzotyczne kluby akademickie, które zajmują się wszystkim, tylko nie nauką".

Źródło: http://wyborcza.pl/magazyn/1,139105,16153528,Robmy_strajk__profesorowie....

WSZYSCY mają mieć wyższe

WSZYSCY mają mieć wyższe wykształcenie? A jak komuś zakuwanie nie sprawia przyjemności, jak ktoś woli być na przykład stolarzem.

Wyższe uczelnie to miejsce indoktrynacji, przeciętnemu robotnikowi czy rolnikowi totalnie zwisają pewne sprawy które zaprzątają łby intellektualistów.

A kto powiedział, że

A kto powiedział, że wszyscy muszą mieć wyższe? Zresztą co jest złego w wykształconym robotniku?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.