Sejm zniósł 8-godzinny dzień pracy

Kraj | Prawa pracownika | Tacy są politycy

Pod pretekstem "walki z kryzysem" Sejm przyjął nowelizację Kodeksu pracy, umożliwi pracodawcom legalnie nie wypłacać pracownikom dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny. Nowe przepisy wydłużają okres rozliczeniowy dla pracodawców z czterech do dwunastu miesięcy. Firma będzie mogła kazać pracownikom pracować dłużej niż 8 godzin. Nie mogą wówczas liczyć wówczas na dodatkowe pieniądze za nadgodziny.

Druga zmiana to wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Pracownicy nie będą już mogli liczyć na stałe godziny pracy w ciągu dnia. Zmianom były przeciwne wszystkie związki zawodowe. Broniąc w Sejmie ustawy, minister Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że wprowadzenie elastycznego czasu pracy nie będzie możliwe bez zgody pracowników i musi być zgłaszane do Państwowej Inspekcji Pracy. Nowa ustawa pozwala jednak na stosowanie ruchomego rozkładu czasu pracy na indywidualny wniosek pracownika niezależnie od ustaleń ze związkami. W praktyce jednak pracownik jest stroną słabszą i jego zgoda może być łatwo wymuszona. W ten sposób, cofnięto o sto lat zegar praw pracowniczych.

Zobacz też: Ośmiogodzinny dzień pracy, anarchiści i czarna międzynarodówka

Następnym krokiem jest

Następnym krokiem jest zatrudnienie pracowników na umowy 11 miesięczne i sprawa załatwiona. Na pewno znajdzie się sposób, by przez pół roku kazać komuś pracować 12 godzin dziennie nie płacąc nadgodzin.

Kapitulacja?

Kazdy kto dzis pracuje w fabrykach lub strefach ekonomicznych wie jak czesto naginane i lamane sa prawa pracownicze.Dzis BANDYCI Z WIEJSKIEJ DOBILI POLSKA KLASE PRACUJACA
SMIERC KAPITALIZMOWI

Żródło?

Gdzie można poczytać o tym coś więcej?

Nie żebym się czepiał ale

Nie żebym się czepiał ale gdzie pisze ze nie będą wypłacali nadgodzin?

Sprawdz co sie stanie, jesli

Sprawdz co sie stanie, jesli okres rozliczeniowy wynosi 12 miesiecy, a bedziesz pracowac dajmy na to 6 miesiecy po 12 h na dobe. Twoj najblizszy pracodawca cie poinformuje czy zamierza wyplacac nadgodziny.

bardzo zabawne

mam pomysł. na co czekamy, przekażmy wszystkie posiadane przez nas oszczędności i akty własności nieruchomości na rzecz państwa, idźmy żebrać o jedzenie przed sejm, jestem pewna że zapewnią nam piękną bogatą polskę! ...

To chyba do tego dąży w

To chyba do tego dąży w gruncie rzeczy lewica. I większe podatki tym państwo przecież może być bardziej opiekuńcze.

Smierć kapitalizmowi!

Smierć kapitalizmowi!

I

I niech ktoś teraz mi powie że w Polsce nie mamy kapitalizmu.

Podobno socjalizm wylewa

Podobno socjalizm wylewa się z każdego kąta. Tak napisano gdzieś tam w internecie milion razy.

czyli stwierdzenie, iż

czyli stwierdzenie, iż kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, o kant dupy rozbić?

raczej non stop wypisują,

raczej non stop wypisują, iz mamy obecnie komunę... ci pożyteczni idioci.

nie ma jeszcze prawdziwego kapitalizmu!

Nie można sobie murzyna kupić na targu to znaczy, że nie ma jeszcze prawdziwego kapitalizmu!

możesz se kupić 38500000

możesz se kupić 38500000 murzynów w tym kraju, bez wychodzenia z domu. nawet możesz im powiedzieć jaki kolor mają przybrać, nie zaprotestują. wszystko kwestią ceny.

fanatycy jkm twierdza, ze

fanatycy jkm twierdza, ze mamy socjalizm, poniewaz pieniadze sa zabierane (w formie podatkow). tylko co z tego, skoro nie trafiaja one tam gdzie trzeba (do biednych), tylko z powrotem do bogatych i polityczno-biznesowych elit?

Jako że pod pretekstem

Jako że pod pretekstem wydłużaniem wieku emerytalnego likwiduje się tak na prawdę świadczenia emerytalne, pozostaje jedynie zlikwidować jeszcze prawo do płatnego zwolnienia chorobowego oraz znieść zakaz zatrudniania nieletnich. Panie Tusk sporo jeszcze do zrobienia przed Panem, już dziś może się Pan poszczycić najwyższą liczbą samopodpaleń pod siedzibą władzy w tym kraju.

Polacy nic się nie stało lalala…

Gdyby słynna lewica od Palikota głosowała przeciw to by pewnie ustawa przepadła a tak cofamy się. Nic to napcha się puste łby tematami zastępczymi, zrobi jakieś święto jakiegoś powstania. Narodek popłacze, napierdoli się na smutno i rano do roboty za 1000 zł. Polacy nic się nie stało lalala…

dementi!

"Wniosek o odrzucenie ustawy w całości zgłosił Ruch Palikota, jej odrzucenia chciały także pozostałe kluby opozycji"

http://polska.newsweek.pl/nowelizacja-kodeksu-pracy--okres-rozliczeniowy...

normalnie przy wzroście

normalnie przy wzroście zamówień zatrudnia się nowych pracowników, a nie każe pracować po 12 godzin. przy spadku zamówień część pensji mógłby pokryć fundusz pracy. to pokazuje o co naprawdę chodzi w tej ustawie, czyli redukcję praw pracowniczych.

Trzeba obalić ten rząd jak

Trzeba obalić ten rząd jak najszybciej i wszelkie durne ustawy znieść od czasu rządzenia bandy PO! Nie czekać do kolejnych wyborów, które są dopiero za 2 lata.

Skurwysyny!

Zdjąć ich jak najszybciej! Oni już teraz nie liczą na wygraną w kolejnych wyborach, dostatecznie się już nachapali. Teraz zajmą się już tylko przepychaniem po cichu tego typu ustaw. Jak oni będą rządzić jeszcze dwa lata, to na ich odejście będziemy mieli w Polsce piekło.

"Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz[...]Przypomniał, że wprowadzenie tych rozwiązań musi być zgłoszone Państwowej Inspekcji Pracy, i podkreślał, że nie będzie możliwe bez zgody pracowników."

Pamiętacie? Podobnie było w wypadku GMO!

źródło:
http://polska.newsweek.pl/nowelizacja-kodeksu-pracy--okres-rozliczeniowy...

No i o co tu chodzi?

Dlaczego oni tak idą na rękę pracodawcom a szeregowym pracownikom dokręcają śrubę? Może ma to związek z tym:

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/656262,polacy-sa-niewolni...

I co anarchole? A kto się

I co anarchole? A kto się cieszył jak dziecko, że PO obroni Polskę przed katofaszyzmem, hehe?

To jakaś zagadka? Kto

To jakaś zagadka? Kto głosował "przeciwko PiS"? Anarchiści wtedy robili akcje antywyborcze albo po prostu olewali wybory. Dlaczego? Bo niezależnie od nazwy i deklaracji, z każdą partią polityczną anarchistom nie po drodze, a kto inaczej twierdzi będąc anarchistą, ten chyba czegoś tu nie rozumie...

Jednak PiS tej reformy, w

Jednak PiS tej reformy, w sumie dość fundamentalnej, nie poparł, więc stawianie znaku równości między tymi partiami świadczy o doktrynerstwie.

Stawiam znak równości

Stawiam znak równości pomiędzy politykami w ogóle. Jestem anarchistką i wynika to z moich poglądów. To jest również strona anarchistyczna, więc nie interesują nas jako jej twórców różnice pomiędzy poszczególnymi partiami. Zresztą gdyby nawet patrzeć na partie wyliczając ich przewinienia, to PiS również znalazłby się na czarnej liście za mnóstwo rzeczy.

Postęp=krótszy czas pracy+więcej czasu na rekreację

Postęp = krótszy czas pracy + więcej czasu na rekreację i wypoczynek
A więc ustawowy czas pracy należy skrócić do 7 g, a nie wydłużać, pensum nauczycieli również skrócić do 16 g, a w to miejsce zwiększyć liczbę zatrudnionych.

Skandal

To jest skandal. Rząd robi sobie z nas coraz większe żarty za naszymi plecami. I tak najlepiej jest zatrudnić studenta na śmieciową umowę za 7 zł za godzinę.

Przy czym ja jednak nie

Przy czym ja jednak nie rozumiem ludzi, którzy się na to łatwo godzą. Gdybym dziś rejestrował się w PUP, zastrzeżenie, że ofert pracy na śmieciówkach nie przyjmuję, bo prawa pracownicze traktuję śmiertelnie poważnie, byłoby pierwszym pismem złożonym w tej instytucji.

Poproszę o konkrety i

Poproszę o konkrety i dowody, bo zaglądnąłem teraz na strony prasowe i nic nie mogę znaleźć.

Cóż, to że to są chuje, skurwysyny i tak dalej, to widzę że jeszcze nie ogarnęliście. Musi wam to tow. Kurka Nioska powyżej wyłuszczać. Gdzie więc jakieś działania, szczać kury prowadzać, nie rewolucje robić.

Tak więc drodzy państwo, niniejszym zrobiono nam duże ała - jeśli to jest prawda - ale nie dlatego że to jest niesprawiedliwość, i to są pazerne chuje. To są bardzo pazerne, mądre, świetnie zorganizowane chuje - a my oraz polscy pracownicy i pracowniczki - nie. Chuje będą zawsze, bo to jest homo sapiens - wynika z tego, że skoro to jest stała nieodmienna, to jedyne co zawiodło to nasz opór i umiejętności działania.

Pozwoliliśmy sobie to zrobić. Dalszych udanych oburzeń na łamach rewolucyjnych portali życzę.

Cóż, niestety, jest to

Cóż, niestety, jest to prawda jak skonstatowałem.

Do tego dążą, abyśmy jak bydlęta zarzynali i zagryzali się na samym dole o skrawki konsumpcyjnych smieci, podczas gdy oni, w sztafarzu demokracji, nowoczesności i blichtrze dress kodeowych garsonek i garniaków cieszyli się życiem high class.

Szczerze mówiąc, czuję się jakbym dostał w łeb. Jak można było dopuścić do takiego regresu ?

19 wiek. Tyle że dzisiejsze słabizny ludzkie otumanione muzyczką z galerii handlowych i kolejnym wrażym serialem, tudzież grą pełna tak realnych przygód nie będę potrafili jak robotnicy z tamtych czasów po ciężkiej, znojnej tak pracy, że dziś wydaje się awykonalna, grupować się, uczyć, planować i dokonywać ekspropiacji, wydawać wyroki, grać w grę ze służbami ...

I teraz wyjdzie jakiś młot, i ryknie - wolność, młodość, nacjonalizm, uderz, uderz w kapitalizm - i znowu będą mieli przychód ludków.

Skur.....!!!

to jest jakieś bydło w tym kraju!!! Na świecie podnoszą bilety i kończy to si.ę zamieszkami a u nas ta hołota siedzi na D... i nic?! Sezon polowań na burżuja/kapitalistę uznaję za otwarty !!! Kto może niech strzela a tych co sie nie uda ubić życzę dzieci z wodogłowiem Ch..j!

Pod pretekstem "walki z

Pod pretekstem "walki z kryzysem" Sejm przyjął nowelizację Kodeksu pracy, umożliwi pracodawcom legalnie nie wypłacać pracownikom dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny. Nowe przepisy wydłużają okres rozliczeniowy dla pracodawców z czterech do dwunastu miesięcy. Firma będzie mogła kazać pracownikom pracować dłużej niż 8 godzin. Nie mogą wówczas liczyć wówczas na dodatkowe pieniądze za nadgodziny.

Co to za brednie? Czytaliście w ogóle tą nowelizację? Gdzieś jest coś o likwidacji normy dobowej? O tym, że pracodawcy będą mogli legalnie nie wypłacać nadliczbówek? Nadliczbówki będą i trzeba będzie je wypłacać/dawać wolne, norma dobowa też będzie. Wydłużanie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy to skandal! Ale czy trzeba pisać te propagandowe bzdury o zniesieniu 8 godzinnego dnia pracy?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.