SP Invest - deweloper chce zysku kosztem ludzkiej tragedii

Kraj | Lokatorzy | Protesty

Dziś na warszawskim Grochowie odbył się protest przeciwko inwestorowi SP Invest, który odpowiedzialny jest za zburzenie kamienicy w której nadal mieli prawo mieszkać lokatorzy. Deweloper - nie oglądając się na toczące się jeszcze sprawy w sądzie - wyrzucił na bruk rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem. Z dnia na dzień zmienił zamki w drzwiach. Budynek odgrodził metalowym płotem i zaczął go burzyć. Własność należącą do lokatorów wyrzucił na śnieg. Do tej pory nie wiadomo gdzie się znajduje. Rodzina jest nadal bezdomna. O sprawie pisaliśmy już wcześniej tu.

Dziś, pod sąsiednim nowo wybudowanym apartamentowcu odbył się protest lokatorów, wzywający do bojkotu spółki SP Invest. Pikieta miała miejsce w czasie prezentowania mieszkań potencjalnym klientom. Pikietujący informowali kupujących o bezprawnych praktykach SP Invest i zachęcali do omijania szerokim łukiem tej firmy. Po zapoznaniu się z sytuacją i informacjami o sposobach działania inwestora, jedno małżeństwo zrezygnowało z kupna mieszkania od SP Invest.

Przemówieniom podczas pikiety przyglądali się sąsiedzi i przechodnie. Wielu z nich również ma kłopoty mieszkaniowe związane z działaniem bezwzględnych właścicieli nieruchomości. W pikiecie uczestniczyli lokatorzy, którzy sami są zagrożeni eksmisjami, oraz pan Mirek, który sam stał się ofiarą eksmisji i był przez pewien czas bezdomny. O jego sprawie pisaliśmy tu.

Podczas akcji rozdawana była ulotka o poniższej treści:

Bojkot SP Invest!

Dla SP Invest liczy się tylko zysk, kosztem ludzkiej tragedii

Jak pisze na swojej witrynie reklamowej firma SP Invest: „Lokalizacja w dzielnicy Praga-Południe daje doskonałe połączenie ze ścisłym centrum Warszawy, a jednocześnie pozwala cieszyć się ciszą z dala od zgiełku głównych arterii miasta.” Te świetne warunki okupione są jednak ludzką tragedią i bezprawiem.

Kolejna inwestycja SP Invest będzie bowiem realizowana na terenie po zburzonej kamienicy, skąd nielegalnie wyeksmitowano rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem. Nie było żadnych wyroków eksmisyjnych – deweloper postanowił działać metodą faktów dokonanych i po prostu zburzyć dom.

Nie ma zgody na barbarzyńskie działania SP Invest! Bojkotuj tą firmę, która wzbogaca się na ludzkim cierpieniu! Ostrzegaj przed nią znajomych!

Poniżej film z akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=SW7Cb6tP0g0

a skad

wiadomo ze tzw wlasciiel jest na prawde wlascicielem? Czyzby zostal namaszczony przez pana Boba-aryjczyka?

Skutek będzie taki jak z

Skutek będzie taki jak z bojkotem reserved :).

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.