Stolica apostolska - mafia i brudne pieniądze

Kraj | Świat | Klerykalizm

Benedykt XVI abdykował, bo przegrał w walce z kurią rzymską, jedną z najbardziej tajemniczych instytucji na świecie - uważa prof. Arkadiusz Stempin z WSE ks. Józefa Tischnera w Krakowie i uniwersytetu Alberta Ludwika we Fryburgu. Profesor zauważa w tokfm.pl, że rozmiar intryg, oszustw i nieczystych interesów prowadzonych za Spiżową Bramą pokazał ujawnione w minionych latach przypadki prania brudnych pieniędzy w Banku Watykańskim. Oszustwa odbywały się na ogromną skalę.

Stempin przypomina, że razem z Benedyktem XVI odszedł z urzędu Attilio Nicora, jeden z nielicznych kardynałów, który "kruszył kopie o większą transparencję w rzymskiej kurii". Podlegał mu Bank Watykański (IOR) i "ministerstwo skarbu" Stolicy Apostolskiej.

IOR inkasował nielegalne sumy pieniędzy. Na jego konta wpływały kwoty niewiadomego pochodzenia, w tym od piorącej brudne pieniądze mafii. Obracał kapitałem 6 mld euro. Nie ma charakteru centralnego banku watykańskiego, lecz zarządza dobrami kościelnymi oraz kontami osób prawnych, np. zakonów i klientów indywidualnych (kardynałów, biskupów, księży, urzędników) Stolicy Apostolskiej - pisze tokfm.pl.

Pieniądze pożycza na niski procent towarzystwom religijnym, wyprawom misyjnym i diecezjom na całym świecie.

Jak twierdzą publicyści teraz nowy papież będzie musiał zająć się niejasnymi sprawami finansów Watykanu.

Nie chciał skończyć jak

Nie chciał skończyć jak Jan Paweł I, najprawdopodobniej zlikwidowany za pomocą trucizny. On podobno też chciał zrobić porządek z tymi przekrętami. Zastąpił go oddany Wojtyła, który nienawidził komuny tak bardzo że zaprzyjaźnił się z Pinochetem. Prawdopodobnie B16 za bardzo też zalazł za skórę księżom pedofilom, w porównaniu ze swym poprzednikiem. Poza tym co ważne był za mało prawicowy(nie w sensie obyczajowości) krytykował kapitalizm, a podczas wizyty na Kubie spotkał się z Fidelem i Raulem, za to olał tzw. "dysydentów" za dolary.. Potępił też imperialistyczną blokadę.

yeaph to jest

część nowej "legendy" papież który walczył z "brudem" w kościele , reformator , pogromca pedofilii
na deser CAŁUN TURYŃŚKI W TELEWIZJI !!!! , lewacka stacja TVN24 przygotowuje relacje na żywo
A ja myślę że ten stary członek Hitler Jungen wkurzył się bo nikt się z nim nie dzielił

Nie wiem czy ktoś zna to

Nie wiem czy ktoś zna to ale zamachowiec kiedyś powiedział żeby Watykan ujawnił prawdę kto zlecił zamach na naszego papieża bo jak nie to powie to osobiście. Wynikło z tego w końcu że to nie sbeki tylko oni sami. Może właśnie tego przestraszył się Benedykt.

Czas na czarnego papieża.
I bez rasizmu to pisze tylko zgodnie ze sławnym Nostradamusem.

Oczywiście zobaczymy co dalej sami.

Obama będzie papieżem?

Obama będzie papieżem?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.