„Tęczowe Elity”

Dyskryminacja | Publicystyka | Tacy są politycy

Nie po to walczymy z elitami o wolność wyboru i przeciw dyskryminacji, żeby wspierać „Tęczowe Elity”.

Politycy z lewej i prawej starają się zbić kapitał polityczny. Biało-czerwone elity, tęczowe elity konkurują o władzę w parlamencie, w telewizji i w naszych umysłach. Jedni i drudzy nie tolerują odstępstw od jedynie słusznej głoszonej przez siebie „prawdy” i nie tolerują braku posłuszeństwa wobec swojej władzy. To dlatego władze PiSu chcą kontrolować lekarzy, nauczycieli i dziennikarzy i zwalniać nieposłusznych. To także dlatego organizatorzy „Parady Równości” nie chcą, żeby brały w niej udział osoby, które są „niezadowolone z sytuacji w kraju, lub z faktu, że Giertych jest ministrem”.

Przykro nam. Pomimo zakazu i tak na niej byliśmy.

Elity, zarówno lewicowe, jak i prawicowe, za nic mają ludzi i ich problemy. Tu nie chodzi o rozwiązywanie skomplikowanych kwestii społecznych i obyczajowych – tu chodzi tylko i wyłącznie o budowanie wizerunku partii politycznych. Politycy tacy, jak Borowski, Kalisz, Senyszyn, są tak bezwstydni, że potrafią nawet zakłamywać fakt, że to właśnie lewica wprowadziła z powrotem religię do szkół.

Jesteśmy tu, bo choć widzimy hipokryzję polityków i instrumentalny sposób, w jaki starają się wykorzystać każdy ruch społeczny, uważamy, że nie można im oddać pola i pozostawić im walki o nasze prawa. Tą walkę musimy prowadzić sami, oddolnie – nieważne, czy jest to walka o godne płace, prawo do własnych przekonań, czy prawo do braku dyskryminacji ze względu na płeć, lub orientację seksualną.

Nigdy i nigdzie politycy nie załatwili niczego za nas – zwykłych obywateli. Wtedy, gdy nauczymy się łączyć ze sobą odmienne sprawy, o które walczymy i solidaryzować się oddolnie z ludźmi, którzy się od nas różnią, wtedy dopiero politycy będą bez szans i odejdą tam, gdzie ich miejsce: na śmietnik historii.

Kalisz czy Senyszyn to zadna

Kalisz czy Senyszyn to zadna lewica. Nie mylcie SLD z lewica, to dwa kompletnie rozne pojecia.

No o ile Senyszyn od kiedy

No o ile Senyszyn od kiedy pamietam zawsze glosno wyrazal swoje zdanie(nawet na uniwerku) i za kazdym razem popierala srodowska homosexualne czy skladala projekty za nowa ustawa aborcyjna to faktycznie te wszystkie borowiki czy grubasy kalisze mieli nas w dupie(Senyszyn jest o tyle winna ze nalzey do skomprmitowanej partii ktora miala wladze i mogla te wszystkie ustawy przepchac a tego nie zrobila bo to w wiekszosci zadni lewicowcy).

Ja tez zawsze czuje niechac do demonstracji na ktorych pojawia sie i oficjalnie przemawiala np. jaruga. Strojaca sie w piorka wolnosciowo-lewicowe a w tym samym czasie popierala atak na irak.

Wolalbym zeby zamiast niej przemawiala pielegniarka albo inna reprezentantka kobiet. Jaruga jak chce moze sobie lazic jako "szeregowy" czlonek manify.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.