Umorzenia w sprawie blokady marszu ONRu w 2008 r. w Warszawie

Kraj | Antyfaszyzm | Rasizm/Nacjonalizm

28 kwietnia, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia umorzył postępowanie przeciw 14 osobom oskarżonym o to, „że w dniu 11 listopada 2008 r. około godz. 17:30 w Warszawie na ul. Nowy Świat 60 przeszkadzali w przebiegu niezakazanego zgromadzenia Obozu Narodowo Radykalnego przez zablokowanie ul. Nowy Świat i zmuszenie w/w zgromadzenia do zmiany trasy przemarszu". O sprawie pisaliśmy obszernie w 2008 r.

Sąd stwierdził, że do przypisania odpowiedzialności za wymienione wykroczenie (art. 52 par. 1 pkt 1 KW) niezbędne było ustalenie, czy konkretne zachowanie osoby miało na celu zakłócenie zgromadzenia. Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do winy i złożyli wewnętrznie spójne wyjaśnienia, z których wynika, iż w miejscu zdarzenia byli przypadkowo, a jedynie zostali otoczeni kordonem policji, bez możliwości wyjścia. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego, wątpliwości Sąd musiał rozstrzygnąć na korzyść oskarżonych. Przesłuchani policjanci nie pamiętali, kogo tego dnia aresztowali i jak zachowywały się wylegitymowane osoby.

Prawnik Solidarności Anarchistycznej, grupy która od początku sprawy zajmowała się pomocą represjonowanym, doradzał linię obrony, która okazała się w tej sprawie skuteczna. Bardzo pomocne okazały się też szablony odwołania od wyroków nakazowych, które zostały sporządzone przez ACK – Warszawa.

'prawnik' zajmowała się?

'prawnik' zajmowała się? nie bójcie się słowa 'prawniczka' - żeńskie końcówki nie gryzą, serio.

Ten prawnik jest osobnikiem

Ten prawnik jest osobnikiem płci męskiej. Rodzaju żeńskiego jest słowo grupa.

kurde, masz rację, jestem

kurde, masz rację, jestem zmęczony, a za szybko i zbyt pobieżnie przeczytałem. sorry.

no to świetnie! byłam

no to świetnie! byłam wtedy na tej blokadzie, pamiętam jak otoczyli, ja pozostałam na zewnątrz. świetnie, że Wasza pomoc okazała się skuteczna! brawo dla ACK i dla oskarżonych i dla prawnika- świetna sprawa!

Pamiętajmy o grupie

Pamiętajmy o grupie Solidarność Anarchistyczna, która koordynowała pomoc ;)

... i brawo dla

... i brawo dla Solidarności Anarchistycznej!
;)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.