Utrzymywać kapitalizm, wsadzając do więzień

Świat | Represje | Tacy są politycy | Ubóstwo

Dziesięcioletni program brytyjskiego rządu, mający na celu ograniczenie przestępczości wśród młodocianych okazał się spektakularnym fiaskiem. Taki wniosek wynika z niezależnego badania na ten temat.

Wiele środków zostało odebranych budżetom organizacji społecznych, które przede wszystkim miały pomóc w zapobieganiu przestępczości nieletnich. Chodzi o takie kwestie, jak edukacja, szkolenia, zatrudnienie, spożywanie narkotyków i zdrowie psychiczne młodych ludzi. Blisko dwie trzecie środków zostało natomiast przeznaczonych na zamykanie młodych ludzi w aresztach i więzieniach.

Tomasso, ja jebe, w takich

Tomasso, ja jebe, w takich przypadkach podawaj jakies zrodlo, albo chociaz powolaj sie na konkretny sondaz, inaczej niestety ale zero wiarygodnosci...

raport

jest jakieś źródło albo dostępny jest gdzieś ten raport?

--
http://harce.wordpress.com

[zródło]

I co to ma do

I co to ma do kapitalizmu?
Następnym razem proponuję tytuł "Utrzymywać ruch lewostronny wsadzając do więzień" ;)

PS. Co do meritum, należy się raczej spodziewać, że "2/3 środków przeznaczono na zamykanie do więzień" oznacza że środki te przeznaczono na podniesienie ich standardu, że aż niektórzy wybierają więzienie zamiast wolności, w sumie nic dziwnego, że nie przestępczość nie spadła.

I co to ma do

I co to ma do kapitalizmu?
To, ze generuje konsumpcyjne pragnienia, dazenia do zyskow, akumulacji wladzy ekonomicznej oraz hierarchicznego stylu zycia. System wartosci dziala subtelnie na wyobraznie mlodych ludzi, ktorzy czesto chca uchwycic w ryzach wyimaginowany system materialnej duchowosci, drogą wykraczajacą poza stworzony systemem prawa, ktory chroni wlasnosc prywatna oraz kapital wlascicieli. Kapitalizm generuje wiec przestepczosc, ktora jest najlatwiejsza i najszybsza droga zdobycia okreslonej materialnej sytuacji spolecznej.

Pytanie. Co ma jeden przypadek powrotu do wiezienia do calosciowej socjologii spolecznej? Nie przeklada sie wiec na argumentacje, ze jest to wynikiem braku spadku przestepczosci.

Pragnienia, również

Pragnienia, również materialne oraz ambicje by je zaspokoić ma każdy zdrowy człowiek, niezależnie od systemu. W socjalizmie jedynie dominuje uczucie beznadziei, że uda sie to zrobić, więc ludzie przestają do tego dążyć. To nie znaczy, że przestają je mieć. Środki materialne łatwiej jednak zdobywa się we względnie liberalnej Wielkiej Brytanii, niż w umiarkowanie opiekuńczej Polsce.

Jedno i drugie nie ma wiele wspólnego z polityką karną, która może być różna. Trudno się spodziewać szacunku dla prawa, gdy kary nie są surowe, a zysk z kradzieży duży (tu fakt, że w socjalizmie nie za bardzo jest co kraść).

A odpowiadając na Twoje pytanie, to prawda że przykład nie jest dowodem, ale ja nie dowodzę, tylko stawiam jedynie taką hipotezę na podstawie własnych przemyśleń.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.