Widziałem Naziola

Kraj | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Ile razy słyszę od narodowców odcinanie się od nazizmu, Hitlera i swastyk? Sam nie wiem. Ostatnio nawet ONR zaczął używać przekreślonych swastyk w ramach sprzeciwiania się wszystkim „socjalizmom”. Dochodzi do tego, że nazizm jest przedstawiany jako socjalizm. Nazistów stawia się w jednej linii z socjalistami-internacjonalistami.

Zacznijmy może od jednej podstawowej rzeczy. Nacjonalizm to idea głosząca wyższość własnej nacji nad innymi nacjami. Głosi solidarność wszystkich grup społecznych w danym państwie. Odrzuca podział klasowy. Stawia interes nacji, narodu ponad interesem jednostki. Jest poprzednikiem faszyzmu i nazizmu. Działa na gruncie istniejącego ładu państwowego. Co do nazistów musimy zacząć od tego, że nazistów w chwili obecnej na świecie nie ma, może poza pojedynczymi przypadkami. Nazizm upadł wraz NSDAP. Grupy, które określamy mianem nazistów to w rzeczywistości neonaziści.

Neonaziści uznają Adolfa Hitlera oraz jego ruch za ojców narodowego socjalizmu. Różnica polega jednak na tym, że Hitler łączył koncepcję niemieckiego nacjonalizmu z rasizmem. Jego ideologia skupiała się na rasie aryjskiej, a nie na nacji niemieckiej. Neonaziści odrzucają pangermanizm. Mówiąc w dużym uproszczeniu neonazizm to narodowy internacjonalizm. Neonaziści uważają nacjonalistów za element, który dzieli plemiona aryjskie zamiast je jednoczyć. W Polsce w latach 90-tych dochodziło czasami do scysji między ugrupowaniami neonazistowskimi, a polskimi nacjonalistami nawiązującymi do tradycji przedwojennego ONR.

Ale jak to się stało, że polscy nacjonaliści i polscy neonaziści zostali zjednoczeni? Wszystko dlatego, że zmieniły się czasy. Powstała Unia Europejska. Odseparowane od siebie państwa narodowe to już w Europie przeszłość. Polska otworzyła się na zachód, a także na płynącą stamtąd liberalną modę na multikulturalizm.

Zachód zaczął postulować model równoległych społeczeństw. Społeczeństw ludzi o różnym pochodzeniu wyznających sprzeczne systemy wartości. Koncepcja została szybko podłapana przez lewicę stąd też zbudowała silny grunt pod skrajnie prawicową propagandę. Sprzeciwiając się równości kultur i systemów wartości, która z zasady przeczy równości społecznej wszystkich ludzi przyczyniła się do budowy kapitału politycznego wszystkich ugrupowań skrajnej prawicy. W Wielkiej Brytanii rozpowszechnił się nieznany do tej pory konserwatyzm integralistyczny, którego przedstawicielem jest English Defence League, a na polskich ulicach pojawili się Autonomiczni Nacjonaliści.

Autonomiczni Nacjonaliści to radykalni narodowi socjaliści, którzy stosują inną strategię docierania do młodych ludzi. Warto zacytować ich samych i powiedzieć, że dużo bardziej zachęcający jest człowiek w czapce z daszkiem i czarnej bluzie z kapturem niż ogolony łeb z wytatuowaną swastyką.

Ortodoksyjni nacjonaliści są w tym wszystkim zagubieni. Najlepszym rozwiązaniem dla nich byłoby przywrócenie starego porządku. Jednak aby istnieć w monolicie jakim staje się Unia Europejska nie mogą być zwalczającymi się plemionami aryjskimi. Muszą jednoczyć się z ruchami myślącymi i działającymi podobnie. Stąd współpraca NOP z niemiecką NPD i nacjonalistami ukraińskimi czy też współpraca ONR z węgierskim Jobbikiem czy nacjonalistami serbskimi.

Plemiona aryjskie przestają się zwalczać. W pewnym więc stopniu zaczynają jechać na tym samym wózku co neonaziści, a czystość rasy można zastąpić obroną kultury. Nowy nacjonalizm nie ma racji bytu w liberalnej demokracji. Stąd wchodzi na drogę rewolucji politycznej. Jest to rewolucja prawicowych intelektualistów, drobnych przedsiębiorców i ludzi sfrustrowanych kapitalizmem, których skrajnie prawicowe poglądy są wynikiem zamętu politycznego i sprzecznej wewnętrznie liberalnej propagandy.

W dalszym jednak ciągu muszą udawać, że są czymś nowym, alternatywą dla nowego pokolenia. Nie mogą więc jasno powiedzieć, że cofają się do nazizmu. Muszą się od niego odcinać. Kiedy na Marsz Niepodległości zmobilizowali się neonaziści, środowisko organizatorów uznało to za prowokację. Rzecznik prasowy ONR oficjalnie nic nie wiedział o współpracy jego lubelskiego kolegi z nazistowskimi muzykami, którzy grali w mieście koncert 1 maja. Zespół Tormentia nie jest według polskich nacjonalistów zespołem nazistowskim mimo, że czci Iana Stuarta oraz śpiewa o „Świętej Wojnie Ras”.

Mimo zapewnień i uśmiechów polskiego ruchu narodowego wołam o nazywanie rzeczy po imieniu. Mundury ONR nie są mundurami ONR tylko mundurami hitlerowskiego SA. Salut rzymski, który ma w nazwie stolicę Włoch nie jest polskim gestem odebranym przez nazistów tylko gestem starożytnym do którego powrócić postanowili włoscy faszyści, a za nimi inne podobne im ruchy w Europie. Krzyż celtycki umieszczony na fladze lub banerze nie jest symbolem chrześcijańskim tylko znakiem supremacji rasy, używanym na zachodzie przez neonazistów.

W Kielcach widziałem naziola. Kroczył dumnie na czele pochodu ONR z biało-czerwoną flagą oznaczoną symbolem organizacji Combat Adolf Hitler. Za nim szedł człowiek z flagą Skonfederowanych Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie uważający, że nacjonalizm polski jest ruchem czysto polskim więc nie potrzebuje obcych wzorców lub ewentualnie uważający, że muzyka rockowa z południa ma polskie korzenie.

Patriotom nie przeszkadzał ten „debil z flagą”. Maszerują z nazistami ponieważ wyznają podobne poglądy i idą tą samą drogą. Próbują jedynie sprzedać nam głoszone przez siebie treści w innym opakowaniu.

Jacob Burns

https://cia.media.pl/wywiad_donosi_co_slychac_w_onr
https://cia.media.pl/kogo_wstydzi_sie_redaktor_sakiewicz

No proszę. Flaga Combat 18

No proszę. Flaga Combat 18 jest, morda aryjska jak jasny gwint.

"Dochodzi do tego, że

"Dochodzi do tego, że nazizm jest przedstawiany jako socjalizm" - bo nazizm to socjalizm w najczystszym wydaniu z dodatkiem rasizmu, ksenofobi i nacjonalizmu.

Socjalizm zakłada walkę

Socjalizm zakłada walkę klas, a nie ras i narodów.

Walkę klas zakłada

Walkę klas zakłada komunizm, a socjalizm z łaciny oznacza wspólnotę, a czy to wspólnota klasy, rasy, czy jeszcze czegoś innego nie ma większego znaczenia

Socjalizm to ideologia

Socjalizm to ideologia polityczna, dosyć jasno zarysowana z jasnym programem, a nie jakieś określenie z łaciny. Bredzisz.

Bla, bla, bla...

Bla, bla, bla... Współczesna praktyka pokazuje, na jakich demonstracjach i w jakich środowiskach C18 jest chętnie witane. I bynajmniej nie są to ZSP-owskie Dni Gniewu czy Marsze Tolerancji.

Hitler podobnie jak Mussolini

czerpali z solidaryzmu czyli z katolickiej nauki społecznej wyznawanej przez bawarskie środowiska katolickie a we włszech popularnej wśród mieszczaństwa.
To że dzisiaj neoliberałowie pieprzą o narodowym "socjaliźmie" i o jego lewicowości to kuriozum. Zresztą pamiętajmy że sam neoliberalizm w stylu M.Friedmana do lat 70 byli uważani za bande dziwaków, dopiero w latach 70 zaczęli doradzać prawicowym dyktaturom w Chile,Argentynie,Salwadorze,Gwatemali itd.Teraz uważają że moga pisać "historie" na nowo

Dobry żart, Hitler (i

Dobry żart, Hitler (i nazizm w ogóle) był antyegalitarny, co wbrew nazwie gdzie jest słowo "socjalizm" skreśla go na starcie.
Hitler w kwestiach ekonomicznych miał poglądy jak przeciętny konserwatywny liberał a demokracji nienawidził dlatego, że za bardzo przypominała socjalizm i straszył że równość polityczna (demokracja) prowadzi do równosci ekonomicznej (komunizmu).
Kapitalizm + rasizm, ksenofobia, nacjonalizm = nazizm

Czy w nazizmie mamy

Czy w nazizmie mamy praktyczne posiadanie przez pracowników środków produkcji? Chyba nie.
Fakt, w nazwie partia jest robotniczna i socjalistyczna. Tyle, że w Niemczech po rewolucji każda partia tak miała, nawet konserwatyści mieli dodatek "ludowa".

C18 na fladze Polski - nic

C18 na fladze Polski - nic dodać nic ująć

A dlaczego nie? To są

A dlaczego nie? To są neonaziści, a nie naziści.

Samo sedno z tymi drobnymi

Samo sedno z tymi drobnymi przedsiębiorcami. Hitler też doszedł do władzy dzięki poparciu klasy średniej. Demokracja liberalna, promująca "przedsiębiorczość", "kreatywność" i "samozatrudnienie" ukręciła na siebie bicz. Gardłujący za zniesieniem "barier" gospodarczych koliberałowie i libertarianie odegrają w przedstawieniu rolę pożytecznych idiotów.

Hitler doszedł do władzy

Hitler doszedł do władzy przy poparciu wszystkich środowisk. Od komunistów w Moskwie po przemysłowców w Bawarii. Śmieszne i nieprawdziwe jest twierdzenie, że "zasługi" ma jedno środowisko. Zwłaszcza, że niemiecka klasa średnia po pierwszej wojnie światowej stanowiła bardzo mały odsetek społeczeństwa.

To jest właśnie sedno

To jest właśnie sedno kapitalizmu, że prawdziwy rząd sprawuje jedna klasa społeczna, stanowiąca "niewielki odsetek społeczeństwa" - Hitler doszedł do władzy tylko i wyłącznie dzięki wsparciu ze strony przemysłowców. Bo jak zapewne wiesz, żadnych wyborów nie wygrał.

najpierw 37% a potem 44%.

najpierw 37% a potem 44%. Także nie, Hitlera nie wybrał tylko mityczny 1%, ale całe ogłupione społeczeństwo.

"Zwycięstwo wyborcze

"Zwycięstwo wyborcze ułatwił znacznie fakt pozyskania w 1929 przez nazistów niemieckiego przemysłowca Alfreda Hugenberga, który przez wiele następnych lat wspierał ich finansowo – dzięki temu NSDAP mogła zorganizować zakrojoną na szeroką skalę kampanię propagandową i zapewnić sobie stałe źródło funduszy na bieżącą działalność.

W styczniu 1932 Hitler i inni działacze nazistowscy spotkali się w Düsseldorfie z grupą 300 przemysłowców niemieckich, zaniepokojonych ekspansją komunistów niemieckich. Nazistom i Hitlerowi, jako gwarantującym interesy wielkiego przemysłu, przyrzeczono znaczną pomoc finansową, dzięki której mogli przygotować się do wyborów w marcu 1932 i zorganizować kampanię przedwyborczą. Podczas spotkania, Friedrich Thyssen, prezes koncernu stalowego Thyssen AG, powiedział iż: tylko duch narodowosocjalistyczny i duch jego przywódcy mogą zmienić losy kraju. Hitlera wsparły także inne największe niemieckie koncerny, tylko w latach 1933–1934 koncern chemiczny IG Farben (oskarżony po wojnie w procesach norymberskich o zbrodnie wojenne), przekazał nazistom 84,2 mln reichsmarek, a koncern stalowy Friedrich Krupp AG 12 mln do 1939. (...) 30 stycznia 1933, dzięki poparciu sfer konserwatywnych, większości generalicji i czołowych przedstawicieli przemysłu i finansjery, został kanclerzem (powołany na to stanowisko przez Paula von Hindenburga), i stanął na czele koalicyjnego rządu. Poparcia specjalnym pełnomocnictwom dla jego gabinetu udzieliła chadecka Partia Centrum. 27 lutego 1933 spłonął Reichstag. Hitler – przy biernej postawie prezydenta Hindenburga, rozwiązał parlament i wykorzystał pożar do rozprawy z komunistami i uchwalenia 28 lutego 1933 ustawy O ochronie narodu i państwa (niem. Zum Schutz von Volk und Staat), faktycznie zawieszającej prawa obywatelskie i konstytucję Republiki Weimarskiej. "

Jeżeli do tego dodasz fakt, że "kampania wyborcza" polegała w dużej mierze na terrorze bojówek nazistowskich wspieranych przez lokalne władze i fakt, że mimo tego wyborów nie wygrał, teza twoja jest trochę dyskusyjna.

Żadni komuniści akurat

Żadni komuniści akurat Hitlera nie popierali. Poucz się historii.

Decyzja o nie stworzeniu

Decyzja o nie stworzeniu rządu komunistów z partią socjalistyczną zapadła w Moskwie. Spowodowało to kolejne wybory i zwycięstwo Hitlera, także "dziękować" trzeba zarówno przemysłowcom, komunistom jak i zwykłym robotnikom. A zmienianie historii tak, żeby pasowała do naszych poglądów, naprawdę nie ma sensu. Pozdrawiam.

głosy robotników to nawet

głosy robotników to nawet nie była połowa głosów oddawanych na NSDAP (biorąc pod uwagę że stanowili większośc społeczeństwa to wśród wyborców nazistów byli niedoreprezentowani) Największa grupa wyborców NSDAP to było drobna burżuazja ("klasa średnia") potem robotnicy. NSDAP wchodziło jednak w sojusze z konserwatystami. Pieniądze szły głównie od przemysłowców, którzy uratowali NSDAP kiedy zaczęła tracić głosy w wyborach, stracili 2 miliony głosów w wyborach z listopada 1932 w ciągu paru miesięcy od wyborów w lipcu 1932 i byli mocno zadłużeni. Konserwatyści utworzyli wtedy z nimi koalicję i w styczniu 1933 Hitler został kanclerzem. Bullock w "Studium tyranii" podsumował to tak, że w wbrew mitom Hitler "nie uchwycił władzy, doprowadzono go do niej tylnymi schodami".

NSDAP nigdy nie zdobyła większości głosów, najwięcej to bodajże 37% głosujacych.

To zdanie o nie zmienianiu histroii, zeby pasowała do poglądów jest sensowne, więc nie rób tego.

Człowieku, to co piszesz to

Człowieku, to co piszesz to czyste science-fiction. To że z dzisiejszej perspektywy wiemy, że jakieś wydarzenie miało określone skutki, nie znaczy że jest to wiadome gdy rzeczy te się dzieją. Fakty są takie, że dojście do władzy Hitlera zapewniło mu poparcie dla nazizmu przemysłowców i generalicji, jedyne co mogło temu zapobiec to rewolucja, która odsunęła by od władzy, tych którzy wspierali NSDAP. Stworzenie rządu Frontu Ludowego doprowadziło by do zamachu stanu ze strony armii podobnie jak to było w 1936 r. w Hiszpanii, oczywiście w takim wypadku mogła by wybuchnąć wojna domowa, której być może Hitler by nie wygrał itd. ale to właśnie science-fiction, a nie historia, więc proponuje trzymać się faktów, a nie bajdurzenia "co by było gdyby".

Ewidentny błąd taktyczny

Ewidentny błąd taktyczny komunistów nie oznacza automatycznie poparcia dla NSDAP. Trochę powściągliwości w sądach.

Nie? A gdzie Niemcy szkolili

Nie? A gdzie Niemcy szkolili i produkowali czołgi samoloty itd. jeżeli nie w ZSRR? Jeżeli to nie jest dla ciebie jawne wspieranie to nie wiem co...

Komuniści w Moskwie

nie popierali Hitlera, nie chcieli mieć nic wspólnego z socjaldemokratami, zresztą KPD nie zapomniała że to socjaldemokratyczny rząd przyczynił się do śmierci R.Luxemburg (tej samej którą szanował Nestor Machno).To drobnomieszczaństwo,mieszczanie (czyli dzisiejszym językiem klasa średnia) byli pierwszymi którzy poparli faszyzm,zarówno włoski jak i jego niemiecką odmiane zwaną nazizmem.Potem dołaczyli się przemysłowcy,arystokracja i wywodząca się z tych środowisk biurokracja.

Są duże różnice

Są duże różnice pomiędzy faszyzmem niemieckim, włoskim czy hiszpańskim. Dotyczą one najczęściej roli kościoła i religii oraz kwestii ekonomicznych. Jako ciekawostka to Hitler swego czasu maszerował pod czerwonymi Flagami właśni dlatego że był to flagi kojarzone z socjalizmem i ruchem robotniczym. Te kierunek faszyzmu - czyli nazizm początkowo był w mniejszości do tzw. Faszyzmu uniwersalnego - zgodnie z którym ustalona była hierarchia kastowa w społeczeństwach i narodach. Wódz miał być wybierany nie przez wybory bardziej lub mniej demokratyczne, nie przez rewoltę, zamach stanu czy pusz - lecz przez "organiczne uznanie przez społeczeństwo jednostki jako wybitna i dobrowolną jej wierność"

Obecna skrajna prawica moim zdaniem błąka się między jednym a drugim, lub też obecne nurty różnej maści faszystów są bardziej zawiłe niż abym mógł to pojąć. Więc przypuszczam, że niebawem jeszcze usłyszymy o skrajnie prawicowych feministkach, teozofach, i faszyzujących gejach... nic mnie nie zdziwi...

Prawiczki z ONRu tolerują

Prawiczki z ONRu tolerują zjebów z flagami C18, bo po prostu sie ich boją, wiec nie zadzieraja nosa za wysoko.

No to powiem Wam więcej.

No to powiem Wam więcej. Osobiscie jestem z Kielc, koleś z flagą C18 mieszka na Czarnowie i generalnie z dnia na dzień stacza się coraz bardziej z osiedlowymi żulami.
Czesto ma do mnie jakiś problem, ale z reguły tak się zatacza, że nawet nie da się zrozumieć jego słów.
Na harringtonce ma naszywkę z logiem Honoru co zresztą widać na pierwszym zdjęciu
Nie jest groźny, nie jest umięśniony, jest po prostu gruby... Ale strach ogólnie wzbudza.
Cały wydziabany więziennymi tatuażami.

I nie jest też tak jak ktoś napisał, że ONR się go czy tam ich boi... choć ich więcej w Kielcach nie ma..
Oni się z nim kumają. Te wszystkie ONRki typu młody, dżangers czy nawet sprzedawca z ZIELONEJ BUDKI, zdarzało mi się widywać ich razem.

Jednak mimo wszystko brakuje ludzi którzy by się postawili.

Pojeźdź trochę, poznaj,

Pojeźdź trochę, poznaj, zagadaj z ludźmi z innych miast.
Jak nazi-żule będą bruździć, to po prostu solidarnie kooperatystycznie ich utemperujecie.
Ale według tego opisu chyba już nie stanowią zagrożenia.

Swietny tekst. Piekne jest

Swietny tekst. Piekne jest to ze zaden z drugiej strony nie probuje tym razem wchodzic w powazna dyskusje (pomijajac zalosne przyrownywanie nazizmu do socjalizmu), to dobitnie swiadczy o ich kondycji intelektualnej ;)

W 1921 Luigi Fabbri pisał,

W 1921 Luigi Fabbri pisał, że faszyzm to "prewencyjna kontrrewolucja" przeciwko socjalizmowi

http://libcom.org/library/preventative-counter-revolution-luigi-fabbri

Wszystko bardzo podobne do informacji o tym, że na przykład greccy policjanci masowo głosują na Złoty Świt i współpracują z faszystami

Fascism became strong in Bologna before anywhere else, both because it was there that circumstances and the mistakes of socialists helped it most, and because the Bologna fascists were the first, in spite of the unrestrained and pseudo-subversive language of their newspaper, to establish a relationship of collaboration and aid with that conservative force par excellence – the police – effectively ruling out any notion of political opposition. In those early months from October [1920] onwards, fascism found the Bologna police to be its most visible ally, official ally at that, and enjoyed open protection from the chief of police and the barely disguised protection of the prefect6. Public Security inspectors would stroll along the Corso arm in arm with fascist leaders, Royal Guards and fascists would patrol together and at police headquarters the fascists found a home from home and police officers and Royal Guards stood guard outside the Fascio headquarters. I have been assured that on more than one occasion also the fascists used police and army trucks to replenish and transport their weapons.

Kolo wygląda na jakiegoś

Kolo wygląda na jakiegoś miśkowatego skrytożerce hotdogów, hamburgerów i kebabów. Do tego jeszcze widać, że to piwożłop.

A co do problemu sprawiczonych żuli to sami są problemem dla siebie, a że wielu z nich swoje problemy rozwiązują nieskutecznie za to z postępującą degeneracją psychofizyczną - problem z nimi sam się rozwiąże.

u nas za miast swastyki używa sie

Triskelion ot i "antyfaszyzm" ultrasów -)))

bo narodowy socjalizm i

bo narodowy socjalizm i bolszewicki socjalizm to jeden i ten sam syf

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.