Włoski rząd likwiduje pomoc medyczną dla imigrantów

Świat | Dyskryminacja | Prawa kobiet/Feminizm

Wyspa Lampedusa na Morzu Śródziemnym jest częstym celem imigrantów z Afryki. Tylko w 2008 r. wylądowało na niej ponad 20 tys. ludzi. Większość z nich cierpi na dolegliwości związane z niebezpieczną podróżą: objawy szoku, hipotermia, poparzenia słoneczne, itd... Włoska administracja nigdy nie zapewniała opieki medycznej imigrantom. Jednak od 1 listopada, działająca charytatywnie organizacja Lekarze Bez Granic, która pomagała imigrantom, nie będzie już miała pozwolenia na działanie na Lampedusie. Lekarze Bez Granic działali na wyspie od 2002 r. i pomogli tysiącom imigrantów.

Organizacja wyraziła oburzenie decyzją włoskiego rządu i podkreśliła, że coraz większa część przybyszów pochodzi z krajów dotkniętych suszą, lub wojną domową, takich jak Somalia, Erytrea, Sudan i Etiopia. Zwiększyła się też znacznie wśród nich liczba kobiet (także w ciąży) i dzieci. Od początku roku, 151 kobiet w ciąży zdecydowało się na pełną niebezpieczeństw podróż.

Włoska policja zaczęła również stosować niezgodne z włoskim prawem praktyki w szpitalach. Jak podaje serwis www.ghanaweb.com, 20-letnia kobieta z Ghany, mieszkająca w Treviso w północnych Włoszech, została aresztowana w szpitalu do którego się zgłosiła, by usunąć ciążę. Władze szpitala zadzwoniły na policję, która przewiozła kobietę do centrum deportacyjnego. Włoskie prawo wyraźnie zabrania deportacji nielegalnych imigrantów ze szpitali i nie wymaga, by posiadali stałe miejsce pobytu w celu korzystania z usług szpitala.

nie nie ma za darmo.c\zy ci

nie nie ma za darmo.c\zy ci emigranci sa podatnikami panstwa wloskiego?

Najwyraźniej nie umiesz

Najwyraźniej nie umiesz czytać: "Włoska administracja nigdy nie zapewniała opieki medycznej imigrantom. Jednak od 1 listopada, działająca charytatywnie organizacja Lekarze Bez Granic, która pomagała imigrantom, nie będzie już miała pozwolenia na działanie na Lampedusie. Lekarze Bez Granic działali na wyspie od 2002 r. i pomogli tysiącom imigrantów." Zakazali udzielania pomocy którą udzialał ktoś inny

Oczywiście. Są podatnikami jak najbardziej!

Oczywiście, że w większości są, nawet jeśli na czarno pracują, to płacą VAT, akcyzę, czy przyczyniają się do bogacenia włoskiego społeczeństwa...

Nie, ale ciężko pracują

Nie, ale ciężko pracują na dobrobyt Włochów.

Celowe nieudzielanie pomocy

Celowe nieudzielanie pomocy medycznej całym grupom ludności ociera się o ludobójstwo

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.