Zaangażowanie zamiast głosowania

Publicystyka | Wybory

Polityka to gra bogatych kosztem biednych

Polityka jest zajęciem dla ludzi bogatych i w imieniu ludzi bogatych. Państwo działa na rzecz grup uprzywilejowanych: przy pomocy organów represji utrzymuje przywileje, zaś za pomocą działania politycznego, wprowadzając ustawy, rozszerza przywileje, umacnia pozycję elit i powiększa krąg ich wpływu, jednocześnie stosując na przemian działania legalne, ideologiczne, używając prawa i policyjnej pałki rozbraja opozycję.

Obecnie coraz wyraźniej widać, że nie istnieje coś takiego jak partia propracownicza, czy nawet prospołeczna. Przed wyborami mamy oczywiście od groma socjalistów, społecznych patriotów czy europejskich zwolenników rozwoju zrównoważonego. Przed wyborami wszyscy są populistami, wyciągają naszą nędzę na widok publiczny i zaklinają się, że jej zapobiegną, by po wyborach zastanawiać się nad likwidacją publicznej służby zdrowia, przy pomocy policji i ochroniarzy pacyfikować protesty pracownicze, szczuć opinię publiczną na grupy wykluczone ekonomicznie i politycznie, oskarżać demonstrujących i strajkujących o powiązania z zagranicznymi służbami specjalnymi, sugerując, że każdy kto będzie domagać się godnego życia, jest wrogiem Polski… Całe działanie socjalne sprowadza się do filantropii, rozdawania okruszków z pańskiego stołu. Taki pański gest dla wygłodzonej i wynędzniałej masy.

Położyć kres (nie)rządowi

Populizm partii przejawia się w okresie wyborów i tylko na wybory. Po wyborach zapomina się o społeczeństwie, zaczynają się liczyć sponsorzy, lobbyści, kapitaliści. Władza zaczyna się samorządzić. Taka jest demokracja parlamentarna, takie są zasady kapitalizmu. Ścisłe powiązanie elit politycznych i gospodarczych, odgórne wprowadzanie zasad służących uprzywilejowanym. Władza państwowa jest pasożytem, naroślą na ciele społeczeństwa, wysysającą życiodajne soki z ludzi.

Nie zmieni tego żadna partia. Wszystkie są elementem układu. Alienacja władzy ma genezę obiektywną, wiąże się ściśle ze strukturą społeczną. Zmiana może przyjść tylko od dołu, od samego społeczeństwa – to czyn mas zmieniających zasady dystrybucji dóbr, władzy. Czyn znoszący przywileje i własność prywatną środków produkcji, na rzecz ich uspołecznienia. Znoszący podział na rządzących i rządzonych, na wyzyskujących i wyzyskiwanych.

W dzień wyborów na piwo - po wyborach na ulice

Nie głosujemy na żadne szumowiny. Wiemy czym się kierują partie. Nie zamierzamy legitymizować ich władzy. Nie pozostajemy też bierni, ślepi na problemu społeczne. Wręcz przeciwnie, chcemy realnego ich rozwiązania. Szukamy alternatywy dla konserwatywnych i gospodarczo liberalnych partii, dla pseudo-lewicy i neofaszystów zwących się narodowcami.

Wszystko wskazuje, że jedyną sensowną alternatywą jest protest społeczny, strajki i demonstracje – oddolny nacisk na rządowe szumowiny. Pracodawcy i politycy poza wyborami mówią przychylnie o postulatach pracowników czy grup niezadowolonych, gdy te stanowią siłę mogącą wyrwać im stołki spod dupy i to raz na zawsze. Społeczny, pracowniczy opór, wspólne domaganie się poprawy bytu jest jedyną drogą do godnego i spokojnego życia. Władza rozumie tylko argumenty siły – zagrożona dopiero idzie na ustępstwa.

Polsce potrzebne są masowe protesty, wskrzeszenie idei samorządności i solidarności. Samorządności rozumianej jako system, gdzie społeczeństwo samo rozwiązuje swoje problemy, a nie władzy partyjnej w skali regionalnej.

Jeśli zostawimy nasze wspólne sprawy politykom, może być już tylko gorzej. Prawica podzieli społeczeństwo, kanalizując frustracje w spektakularnych polowaniach na czarownice, ograniczając swobody obywatelskie, jednocześnie wprowadzając tak zwany wolny rynek. Rozszerzając swobody dla kapitału, likwidując swobody dla ludzi.

Brawo Oski, jak zwykle

Brawo Oski, jak zwykle trzymasz poziom!!!

zaangażowanie

i.p. i fa w poznaniu i w gorzowie przygotowuje przed wyborami akcje które bedą nawiazywać do wyborczej szopki, ale też do konkretnych problemow.
w gorzowie np. będzie to apropos szpitali.
odędą się też akcje rozdawania 2 tys. biuletynow i.p. poświęconym wyborą oraz samorządności pracowniczej jako jednej z alternatyw. biuletyny będą rozdawac też ludzie i grupy zwązane z porozumieniem regionalnym.
na dziś napewno będzie to napewno w bydgoszczy, toruniu, gorzowie, szczecinie i możliwe że w innych miastach.

Zaangażowanie zamiast głosowania

Czy wiesz, iż Ordynacja Wyborcza RP, sprzyja fałszowaniu wyborów w okręgowych komisjach wyborczych, gdzie mogą znaleźć się ludzie, co mają lepszych płatników? W interesie jakiegoś układu, za kasę niema problemu, aby na czystej karcie wyborczej, których sporo oddają wyborcy, wstawić krzyżyk lub na karcie wyborczej z ważnym głosem wstawić dodatkowy krzyżyk i unieważnić niewygodny głos albo podstawionym wyborcom podsunąć kilkanaście kart wyborczych i odnotować to na konto nie głosujących wyborców, to najprostsze sposoby a jest jeszcze wiele kombinacji. Jak chcemy być pewni gdzie nasz głos trafia, to zmuśmy jak najszybciej Rząd do wiarygodnego, prostego systemu wyborczego, polegającego na załączeniu do karty wyborczej wiarygodnego kuriera, czyli banknotu o najniższym nominale, który będzie własnością wyborcy a numer nominału wpisany na karcie, stanie się kontrolnym i tajnym adresatem docelowej woli wyborcy z możliwością sprawdzenia, na publicznych listach np. Internetu. Taki system na pewno uaktywni frekwencję wyborców, którzy nie wierzą w uczciwość wyborów i da większe szanse tym, którzy walczą o uczciwą i sprawiedliwą Polskę. System ten może być wdrożony natychmiastowo, przy nacisku ogólnokrajowej obywatelskiej akcji internetowej, logicznej i dobrej woli Rządu oraz Państwowej Komisji Wyborczej. Mamy szanse oddać po raz pierwszy wiarygodny głos oraz udział w Spontanicznym Ogólnokrajowym Referendum w dniu 21 Października 2007

SPONTANICZNE OGÓLNOKRAJOWE REFERENDUM AKCESYJNE

1. Usunąć z konstytucji Senat RP.
2. Powołać niezależną ,,Instytucję Gwarantowanych Usług Społecznych,,

Sposób głosowania objaśnia poniższe pytanie i sposób postępowania zgodny do odpowiedzi.

Czy wyrażasz zgodę na wdrożenie powyższych dwóch postulatów?

TAK - Zwolennik postulatów - Senatorską kartę wyborczą, zabiera ze sobą.

NIE - Przeciwnik postulatów - Senatorską kartę wyborczą, wrzuca do urny.

Postulat numer 1. Nie zadawalająca efektywność ustawodawcza.
Postulat numer 2. Uaktywnia Społeczeństwo Obywatelskie i mądrość Narodu.
.

Pilotujące Ogniwo IGUS akcją ,,SORA,, i ,,Anty fałszerską wyborów,, Wyślij znajomym sms lub e-mail.

Już widzę jak bogaci się

Już widzę jak bogaci się jednoczą z ubogimi. Już widzę jak robotnik harujący całe dnie dla kilkorga dzieci ściska dłoń menelowi sępiącemu na wino. Już widzę solidarność protestujących biedaszybów z zamkniętymi w domach fabrykantami, którzy kupowali od nich tanio węgiel. Już widzę jak co niektórzy wyzbywają się majątków i praw dziedziczenia(na które zresztą harowali ich ojcowie i matki), na rzecz wyrównania statusu społecznego i szans dla biednych robotników którzy nie mieli szans na wykształcenie i rozwój(a także: meneli o wygodnej naturze egzystencjalnej). Nikt nie głosuje, nagle wszyscy się jednoczą w celu lepszej organizacji niż obecne państwo. Toż to raj!(czy aby dla wszystkich?)

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.