Zapadły wyroki po wrocławskiej demonstracji solidarnościowej z grecką rewoltą

Kraj | Represje | Ruch anarchistyczny

20 grudnia 2008 roku we Wrocławiu miała odbyć się manifestacja dotycząca wydarzeń w Grecji po zastrzeleniu anarchisty Alexandrosa Grigoropoulosa. Policja postanowiła nie dopuścić do zawiązania zgromadzenia. Wiele osób zostało wówczas spisanych, a jedna zatrzymana, mimo że nie doszło do żadnych "ekscesów".

W ostatni poniedziałek zapadły wyroki skazujące w tej sprawie. Policja wystąpiła z oskarżeniem o "nie rozejście się z miejsca zbiegowiska". Sąd przyznał policji rację i wymierzył kary grzywny. W związku z tym wszyscy skazani w tej sprawie, proszeni są o napisanie wniosku o uzasadnienie wyroku, od czego rozpoczyna się procedura odwoławcza. Wzór takiego wniosku znajduje się tutaj. W wykropkowane miejsca należy oczywiście wstawić odpowiednie dane.

Uwaga! Najbliższy poniedziałek jest ostatnim dniem, gdy można ten wniosek złożyć! Nie należy czekać aż decyzja o wyroku dotrze pocztą (większość sób nie było obecnych na ostatniej rozprawie), bo czas liczy się od dnia rozprawy. Następnie, gdy sąd prześle uzasadnienie, prosimy o wysłanie go na adres: soliwro[malpka]gmail.com Jest to istotne, ponieważ na podstawie uzasadnienia nasz prawnik przygotuje linię obrony.

Warto na koniec zaznaczyć, że sędzia prowadzący proces miał ustalony z góry wyrok i nie wysłuchał linii obrony przedstawionej przez obwinionych. Sprawa jest istotna ponieważ policja próbuje testować w kontekście niezgłoszonych wcześniej demonstracji paragraf kodeksu wykroczeń dotyczący chuligańskich zbiegowisk. Tymczasem ewidentnie demonstracja ws. Grecji, miała charakter polityczny i jako taka podlega ochronie konstytucyjnej, nawet jeśli nie jest wcześniej zgłoszona. Nie pozwolimy kryminalizować ruchów społecznych!

może ktoś mi wyjaśnić,

może ktoś mi wyjaśnić, jak to jest z tymi wyrokami nakazowymi (bo chyba z tym mamy tu do czynienia). Nie liczy się czas od poinformowania, a od daty ogłoszenia? a co w wypadku gdy oskarżony nie wie że odbywa się rozprawa?

jako osoba, ktora rozmawiala

jako osoba, ktora rozmawiala wczoraj o tym z prawnikiem moge Ci odpowiedziec, ze na zlozenie prosby o uzasadnienie wyroku masz TYDZIEN OD DNIA JEGO OGLOSZENIA. natomiast jak juz dostaniesz takie uzasadnienie MASZ 2 TYG. NA ZLOZENIE ODWOLANIA OD DNIA OTRZYMANIA UZASADNIENIA. ale nie otrzymasz uzasadnienia jak o nie nie poprosisz we wspomnianym tygodniowym terminie. nie nalezy mylic tych dwoch rzeczy,

Nie mieszajmy. pytanie było

Nie mieszajmy. pytanie było o wyrok nakazowy, a to jest co innego - tutaj odbył się zwyczajny proces, który trwał rok i teraz w ciągu tygodnia od dnia OGŁOSZENIA WYROKU należy zrobić to co napisałem powyżej. W przypadku wyroku nakazowego wygląda to inaczej.

Także prawnik się przejęzyczył. po otrzymaniu uzasadnienia, jest jedynie SIEDEM dni na zgłoszenie odwołania.

To nie jest wyrok nakazowy,

To nie jest wyrok nakazowy, rozprawa odbyła się normalnie. Czas liczy się od ogłoszenia wyroku, choćby dla pustej sali... Nie ma też możliwości, żeby ktoś nie wiedział o rozprawie, bo sędzia podał jej termin wszystkim obecnym na wcześniejszym terminie, a nieobecnym polecił wysłać zaproszenia i w poniedziałek skrupulatnie liczył zwrotki z poczty...

zbiegowisko

"Rozejśc się, rozejść się, nie robić zbiegowiska" - ciągle to samo, w każdym ustroju. Historia zatacza koło, czyli nie jest źle. ONI (tj. obecne skurwysyny) też od tego zaczynali.

co za jeb.... system!!!

to jakaś farsa !!! - czy nie ma na nich żadnej metody - zawsze będa robic z nami co chcą?

hmmm... ciekawe czemu na 2

hmmm... ciekawe czemu na 2 dni przed rozbratem...

hawudepe

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.