Zero tolerancji dla pytań uczniów

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka

Jak poddaje "Gazeta Lubuska", licealiści, którzy napisali do ministra, żeby zapytać o maturę dostali reprymendę. Ministerstwo uznało, że trzeba ich objąć programem "Zero tolerancji" i wzmocnić nadzór kuratorium nad szkołą.

Pod koniec września uczniowie trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie wysłali list do ministra. - Chcieliśmy tylko zapytać ministra Romana Giertycha o zmiany w maturach i o to, dlaczego dowiadujemy się o nich dopiero we wrześniu - mówią. Wiedzieli o tym zarówno wychowawca jak i dyrektorka szkoły. - Jest demokracja, każdy może napisać list do ministra - mówi Alina Nowak, dyrektorka II LO w Gorzowie.

Kiedy po dwóch miesiącach nie dostali odpowiedzi, uczniowie wysłali kilkanaście listów z pytaniem, kiedy mogą się jej spodziewać. Resort zareagował gwałtownie: przysłał list do dyrektorki. "GL" dotarła do kopii pisma. Szefowa departamentu w ministerstwie Urszula Przybylska - Zioło poucza dyrektorkę, że uczniowie nie powinni pisać od razu do ministra, tylko najpierw rozmawiać z wychowawcą, dyrektorem, kuratorium i komisją egzaminacyjną.

Urzędniczka napisała również: "Wdrażany program 'Zero tolerancji', to nie tylko walka z przemocą fizyczną, ale także - a może przede wszystkim - przywrócenie w szkołach właściwej atmosfery dla realizacji zadań statutowych: ładu, dyscypliny, porządku, kultury bycia i współżycia, szacunku dla kolegów, dla starszych, dla przełożonych. Nadsyłana przez wychowanków II LO do Pana Ministra korespondencja - codziennie nowa porcja - świadczy o tym, że w zakresie wymienionych spraw w tej szkole, a zwłaszcza wśród zaangażowanych w korespondencję uczniów jest jeszcze wiele do zrobienia...".

Gorzowska grupa ip chyba tez

Gorzowska grupa ip chyba tez musi uczniom troche pomoc.. w koncu jest ich troche w tym liceum.. a i liceow ci u nas pod dostatkiem.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.