Żurawlów: Czy umowy między Chevron a Gminą Miączyn są legalne?

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt | Tacy są politycy

Kilka miesięcy temu przedstawiciele firmy Chevron zawarli umowę z Gminą Miączyn, w której koncern zobowiązał się do przebudowania lokalnej drogi dojazdowej prowadzącej do miejsca, w którym ma dokonywać odwiertów we wsi Ministrówka. Dotychczas była to droga polna, która służyła rolnikom za dojazd do okolicznych pól i gospodarstw i nie była przystosowana do obsługi ciężkiego transportu i intesywnego użytkowania. 

Jak dotąd umowa z dnia 12 kwietnia 2013r. była tajna: Wójt Gminy Miączyn, pan Józef Długosz odmawiał pokazania jej nawet radnym Gminy. Dziś, na stronie www.occupychevron.tumblr.com publikujemy całą treść umowy. Warto zwrócić uwagę na dwa punkty, które są wyjątkowo bulwersujące.

W punkcie 1.G Chevron zastrzega sobie prawo do zamykania drogi wg własnych potrzeb. Oznacza to, że w zamian za remont i przystosowanie drogi do swoich prac, Chevron może mieć przez dowolny czas publiczną drogę na wyłączność i rozporządzać nią zgodnie ze swoimi prywatnymi potrzebami. Umowa nawet nie precyzuje na jakich warunkach oraz na jak długo Chevron może zamykać drogę publiczną!

Natomiast punkt 13 określa treść umowy jako poufną. Zawieranie takich umów jest naruszeniem Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej i może spowodować, że umowa staje się nielegalna.

Drogi

Firma Chevron remontuje drogi dojazdowe do domów, tam mieszkają ludzie, pola to tylko dodatek. Do tej pory nikt o nas nie myślał, nie mogliśmy doprosić się od gminy o żadną pomoc, była tragedia gdy karetka miała dojechać, nie było szansy. Teraz dalej propaganda bo nikt nas nie zauważa.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.