Assad nie jest Chrystusem – Islamski reżim nie jest alternatywą

Świat | Militaryzm | Publicystyka | Tacy są politycy

Ostatnio na mieście pojawiły się plakaty faszystów z wizerunkiem Baszara Al. Assada.

Faszyści z Falangi są częstymi gośćmi ambasadora Syrii w Polsce, który przez cały czas pozostaje lojalny wobec reżimu. Plakaty powiesili w miejscach częstych odwiedzin turystów. Wybrali czas obchodów 70 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim. Chcieli żeby Żydzi ze świata widzieli kogo popierają najprawdziwsi Polacy…

Plakat głosi również, że Baszar Al. Assad stoi sam przeciwko terroryzmowi USA i Izraela. Czy tak jest aby na pewno?

Assad wspierany przez Chiny, Iran i Rosję stosuje broń chemiczną wobec swoich przeciwników. Nie chodzi tu tylko o WAS czy Dżihadystów, ale także ludność cywilną. Ginie coraz więcej cywilów w tym dzieci.

W wolnym czasie Baszar udziela wywiadów Russia Today i amerykańskiej stacji ABC gdzie stwierdza, że media na całym świecie pokazują go jako terrorystę mimo, że to Stany Zjednoczone mordują na całym świecie, a z niego robi się czarny charakter bo troszczy się o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Owszem, to Chiny, Iran i Rosja aktywnie wspierają go w tłumieniu
zrywu społecznego do którego doprowadził kryzys i represyjna polityka Baszara Al. Assada wobec obywateli własnego kraju. Ale to Stany Zjednoczone Ameryki stały się jego największym sojusznikiem w wojnie z mieszkańcami Syrii.

Z pozoru wydaje nam się, że przybycie do Syrii islamskich fanatyków z całego świata arabskiego szkodzi reżimowi i działa na korzyść opozycji. Nic bardziej mylnego. Najgorszym scenariuszem dla porządku burżuazyjnego jest rozprzestrzenienie się rewolucji arabskiej z Afryki Północnej do Syrii. Nie ma dla burżuazji większego wroga niż taki, który walczy z burżuazją samą w sobie, a nie tylko z garstką jej przedstawicieli w imię interesu całości społeczeństwa burżuazyjnego. W tę właśnie stronę mały krok wykonał Egipt.

W Egipcie lud nie spoczął na laurach po wyborach wygranych przez Mursiego i Bractwo Muzułmańskie. Walka trwa i mimo, iż sposób w jaki jest prowadzona daleko jej do ideału to jednak zwrócona jest bardzo jak na tą część świata postępowa i skuteczna. Ludność mówi „nie” nie tylko dyktaturze i represjom, ale również religii oraz modelowi społecznemu uprzedmiatawiającemu znaczną część społeczeństwa jaką są kobiety.

Egipscy mężczyźni powołali grupy bojowe, które ścigają gwałcicieli i wymierzają im sprawiedliwość. Złapany gwałciciel jest upokarzany. Jego twarz zostaje pomalowana białym sprayem tak żeby każdy widział z kim ma do czynienia.

Islamiści, którym przedostanie się do Syrii umożliwiło wycofywanie się Amerykanów z Iraku skutecznie zdeptało zalążek postępu w syryjskiej rewolucji. Wolna Armia Syryjska nie dozbrajana przez nikogo została zmarginalizowana przez Dżihadystów, którzy mają na sobie krew elektryków solidaryzujących się z ofiarami armii Assada z którym Dżihadyści ponoć walczą.

Ludność cywilna Syrii poddawana jest nie tylko terroryzmowi państwowemu, ale także terroryzmowi islamistów. Jeden z syryjskich duchownych muzułmańskich usiłował wspomóc syryjskie kobiety wyklinając rebeliantów gwałcących kobiety, a także ojców mordujących z powodu gwałtów swoje córki.

Do akcji wkroczył jednak inny duchowny muzułmański – Tunezyjczyk, który wydał edykt religijny nakazujący kobietom wyjazdy do Syrii i świadczenie usług seksualnych rebeliantom. Edykt może dotyczyć również mieszkanki Syrii.

Bez udziału kobiet żadne rewolucyjne zmiany nie następowały. Każda próba zgniecenia ich wolności pod butem brodatego mułły lub funkcjonariusza służb Assada jest kontrrewolucyjna i skierowana przeciw całej klasie uciskanej.

Zwycięstwo Assada oznaczać będzie utrzymywanie biurokratycznej dyktatury oligarchów związanych z rodziną dyktatora. Zwiększą się represje, a wszelkie oddolne ruchy będą tłumione w samym zarodku.

Jeśli zwycięży obecna opozycja, Syria stanie się ośrodkiem rządzonym przez ciemnogród, fanatyków, bandytów i gwałcicieli. Żadne z tych rozwiązań nie jest szkodliwe dla sytemu i nie niesie ze sobą żadnych pożytecznych przemian.

Jedyną drogą dla nas jest obecnie solidarność z każdą inicjatywą ze strony przeciwników Assada nie podlegającą opozycji politycznej, a szczególnie Frontowi Obrony Lewantu.

J.Białobrzeski

https://cia.media.pl/assad_imperializm_kapitalizm
https://cia.media.pl/islamisci_v_kolumna_w_obozie_syryjskiej_opozycji
https://cia.media.pl/spojrzenie_z_bliska_na_syryjska_rewolucje_anarchista...

Prośba o źródło .

Panie Białobrzeski pański artykuł jest mało wiarygodny, dlatego też, proszę podać źródło oraz nazwisko owego , tunezyjskiego duchownego , który " wydał edykt religijny nakazujący kobietom wyjazdy do Syrii i świadczenie usług seksualnych rebeliantom " .

Wziąłem tę informację

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.