Awangarda rewolucyjna uczy Inicjatywę

Publicystyka | Tacy są politycy

Kolejna demonstracja Inicjatywy Uczniowskiej w Warszawie. Przychodzą - jak zwykle - PeDeraści z Pracowniczej Demokracji, aby znaleźć młodych chętnych do współpracy.

Od czasu do czasu, kogoś werbują do Kinderpedecji – a potem młodzi dowiadują się, co to naprawdę jest. I wtedy uciekają.

Każde dziecko wie, że GMO jest szkodliwe dla zdrowia. Kampania GMO (Giertych Musi Odejść) różni się od prawdziwego GMO tym, że warzywa modyfikowane genetycznie zwykle zabijają pasożyty, a kampania GMO - wręcz przeciwne - je przyciąga.

Pracownicza Demokracja, to jedna z tych sekt specjalnie szkolonych, aby tworzyć fałszywe koalicje (którymi mogą kierować), aby korzystać z każdego ruchu społecznego i próbować go infiltrować. Bardzo dobry przykład widzimy tu: http://www.gmo.nongov.pl/start.htm Strona mówi o rzekomej „Manifestacji Inicjatywy Uczniowskiej i Kampanii GMO” pod MENem – tylko prawda jest taka, że akcję organizowała tylko i wyłącznie Inicjatywa Uczniowska. Na każdą demonstrację przechodzi żelazna grupa PeDerastów z 50 planszami z partyjnym logo i robią zdjęcia z nimi; często znajdą naiwnego dzieciaka, który znajdzie się na fotografii. A potem wybiorą swoje najlepsze fotki, opublikują je, podpiszą się jako współorganizator akcji i rozliczą się z międzynarodówką. Dostają dotację, np. z Wielkiej Brytanii, gdzie członkowie ich partii infiltrowali rząd i spokojne mogą kraść kasę od podatników. Za kasę z dotacji, organizują autobusy na fora dla biednych dzieci. Policzą tych ludzi jako działaczy organizacji – a to znowu plusy w międzynarodówce.

Młodzi już mają tego dość, co jest oczywiście znakiem zdrowego rozsądku. Już na kilku demonstracjach zniszczyli plansze PDcji i dlatego na ostatnią demonstrację PD zabrała ze sobą tylko logo GMO. Ostatnim razem lider Pracowniczej Demokracji, Andrzej Żebrowski, wpadł w szał, kiedy jeden uczeń zdjął logo PDcji z planszy i zaczął go bić. Uczniowie marzą o rewanżu i byli w szoku, gdy zobaczyli starego pederastę znowu na demonstracji.

Pomimo tego, zupełne nic złego w tym nie widzi lewicowiec Piotr Ciszewski, który bluzga na IU na portalu lewica.pl. Komentuje, że „brak koordynacji działań między kampanią GMO i IU to natomiast niebezpieczny sygnał, że w ruchu sprzeciwu wobec polityki Giertycha pojawiają się już sekciarskie podziały, a każda ze stron chce mieć wyłączność na protest.” Radzi uczniom poddać się presji karierowiczów/ komunistów i do tego przykleja uczniom epitet „sekciarze”, aby próbować zawstydzić kogoś z uczniów, że nie chce przyłączyć się do GMO. (Jestem ciekawa dlaczego w takim przypadku CK-LA sama się nie przyłączy. To akurat dobre środowisko dla nich).

Jako dobry przykład anty-sekciarstwa, reportaż Ciszewskiego na portalu lewica.pl stara się jak wymienić „wszystkich”, którzy byli na demonstracji:
„Demonstrację zorganizowała Inicjatywa Uczniowska. Uczestniczyli w niej także działacze i działaczki kampanii "Giertych Musi Odejść", Warszawskiej Grupy Anarchistycznej, Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80", Polskiej Partii Pracy oraz Czerwonego Kolektywu-Lewicowej Alternatywy”. Tylko Ciszewski, który ma patologiczną nienawiść do Federacji Anarchistycznej, a szczególne do jej sekcji z Pragi, nie mógł nawet przypomnieć sobie obecności osób z FA Praga na demonstracji – choć nietrudno zauważyć, że także nie padło słowo o FA jako takiej.

Tak ma wyglądać anty-sekciarstwo – fotomontaże i wykluczenie niemiłych środowisk. To oznacza, że ludzie tacy, jak Ciszewski próbują przekonywać wszystkich, że największymi sojusznikami IU są PPP, GMO i tym podobne. Ale nawet lepiej jest na Indymediach: http://www.poland.indymedia.org/pl/2006/09/22890.shtml , gdzie „jedynymi sprawiedliwymi” mieli być wśCieKLiznA i Sierpień. Choć kolega dał reportaż IMC jako źródło do newsa na CIA, musiał trochę go przeredagować, aby oddawał choć trochę prawdy.

Wszystko to jest bardzo dobrą nauką dla młodzieży. Najpierw uczniowie musieli doświadczyć kłamstw ze strony Romana Giertycha, a prasa (szczególnie prawicowy brukowiec Dziennik, fantasta Ziemkiewicz i służalczy hipokryta Semka), a teraz widzą jak działa część środowiska lewicowego. Ja tylko mam nadzieję, że młodzieży uda się rozwinąć własną politykę i stworzyć ruch bez uciekania się do sztuczek starej lewicy, która uważa się za nową.

https://cia.media.pl/ani_izrael_ani_hamas
https://cia.media.pl/wojna_tub

Fikcja PeDecji

Pracownicza Demokracja cały czas oszukuje ludzi, tworząc fikcyjne grupy - całkowicie im podporządkowane! Kłamstwa, podszywanie się pod kilka grup jednocześnie, bezwzględne usuwanie niewygodnych - to norma.

Nowa misja dla PDcji

Mam nadzieję, że kiedyś PD dostanie z Londynu instrukcję, by zostać żywymi tarczymi w Iraku. Potrzebujemy męczenników rewolucyjnych!

Krótka pamięc

Kiedyś działacze CK-LA krytykowała Incjatywę "Stop Wojnie". Dlaczego?
Na przykład: http://www.ck-la.tk/la.php/teksty/fmup3ea840d4b71db

Autor tego tekstu pisze:

"Wiele osób liczyło w związku z tym że przy okazji powołania inicjatywy "Stop Wojnie" będzie podobnie. Niestety tym razem stało się inaczej. Już od początku okazało się że niemal całkowitą kontrolę nad porozumieniem chce przejąć Pracownicza Demokracja. Jak się później okazało taktyka ta była stosowana również w innych krajach, przez grupy związane z brytyjską SWP, w innych krajach. Wewnętrzne dyrektywy dotyczące udziału przedstawicieli tej sekty w brytyjskim ruchu antywojennym, sporządzone przez jej międzynarodowe kierownictwo, przeciekły do mediów niezależnych. Czytamy w nich między innymi o konieczności wysuwania podczas każdego wiecu czy marszu przynajmniej jednego mówcy z SWP. Możemy się również dowiedzieć, że protesty przeciw wojnie są przez tą partię traktowane głównie jako pole do rekrutacji nowych członków oraz sprzedaży gazet. SWP stosuje również taktykę zwożenia na demonstracje niemal wszystkich członków, aby pokazać siłę i masowość."

O Inicjatywie "Stop Wojnie", Ciszewski napisał:

"Okazuje się że dla części "rewolucyjnych" działaczy każda okazja jest dobra do autoprezentacji. Tylko dlaczego koniecznie chcą to robić przy okazji demonstracji przeciw okupacji Iraku? Niech zrobią sobie po prostu marsz z rozdawaniem ulotek i sprzedażą gazetek, mający na celu tylko zaprezentowanie kolejnych walczących, lewicowych i rewolucyjnych grup. ... Dzisiaj Inicjatywa Stop Wojnie to jedynie Pracownicza Demokracja, a zarząd obumarł i nie funkcjonuje. Z jego członkami nic nie jest konsultowane."

Dlaczego Ciszewski nie ma podobnego zdania o kampanii GMO? Dlaczego sam nie wstąpił do GMO? Chyba sam jest "sekcarziem".

Można podyskutować na

Można podyskutować na forum o tym co sądzi Ciszewski:
http://www.forum.ibw.com.pl/index.php?showtopic=3764&hl=

Giertych zbliża ludzi

PD jest klonem brytyjskiej SWP. Na demonstracjach patyki ich jest zawsze o kilkadziesiąt więcej niż członków partii. Jeśli ktoś chce poprzeć demonstrację niech zrezygnuje z autopromocji.

Jeśli chodzi o CK/LA, jakiś czas temu aktywiści tej organizacji zarzucali środowisku PD, że opanowało Inicjatywę Stop Wojnie i wykorzystuje ją do autopromocji. Nie wiem - chyba CK/LA i PD pogodzili.

Znany działacz CK/LA, Andrzej Smosarski kiedyś napisał

- Pracownicza Demokracja to założona przez „spadochroniarzy” z Anglii i Norwegii ekspozytura brytyjskiej Socialist Workers Party, ściśle wykonująca dyrektywy z Londynu, a noszone przez działaczy sieci na całym świecie tablice z hasłami są do siebie tak podobne jak znaki McDonald’sa, nawet ich polska nazwa brzmi sztucznie bo przymiotnik powinien stać za rzeczownikiem) które zaciekle konkurują ze sobą na całym świecie, a owe spory ideowe, personalne przenoszone są automatycznie na krajowy grunt. Innym stałym powodem konfliktów jest sposób „łączenia proletariuszy” za pomocą wyrywania sobie nawzajem działaczy lub przejmowania kontroli nad konkurencyjną sektą (entryzm), choć wedle zasad matematyki, 9+12 to wcale nie więcej niż 7+14, i komunistów od tego nie przybywa.

dyskusja na forum

na forum @ przewija się tylko tych samych kilka osób - wirtualna aktywista prawdapunk, cisza - i jest nadreprezentacja CKLA, która nie jest reprezentatywna dla środowiska

widać u CKLA niechęć do FA (szczególnie do Pragi) za opór jaki stawia ona w brataniu się z lewicą propaństwową

co by nie mówić o nich, to ja ich bardzo szanuję za to, że zawsze opierali się pokusie popadania w lewicowo-państwową retorykę

większość betonu z forum @ to właśnie CKLA - z nimi się pewno nie ma szans dogadać

ja ich po prostu nie lubię

chetnie porozmawialbym z sensowniejszymi anarchistami, ale forum @ sie do tego nie nadaje

GMO

Najpierw fałszerze z PD stworzyli fikcyjną Inicjatywę Stop Wojnie, a teraz GMO. Tworzy ruch dla uczniów bo trzeba się lansować partię.

Granice hipokryzji i kretactw PD ciągle się przesuwają im bardziej ich bezczelność uchodzi im na sucho. Teraz nawet biją uczniów. Trzeba ich wypierdolić i nie pozwolić im gazet sprzedać na demonstracji.

inspiracją dla CKLA jest

inspiracją dla CKLA jest Pracownicza Demokracja

skąd się tacy ludzie jak

skąd się tacy ludzie jak Ty biorą to ja nie wiem ?

Dlaczego forum się nie nadaje, daj jakiś argument na to ?
Forum służy po to by dyskutować a to, że nie zgadzasz się z czyjąś linią ideową to jest twoje indywiduum i jeżeli uważasz, że masz racje, to staraj się swoimi argumentami to udowodnić, ale łatwo jest napisać, że nie się nie da dyskutować.

Kochaj sobie FA Praga, przecież to jest Twoja sprawa, ale niechęć CK-LA do FA bierze się skądinąd niż z "blokowania bratania" tak samo jak niechęć FA-Praga do CK-LA

Nie chcę nikogo obrażać, urażać - bo to nie ma sensu, lecz niektórzy muszą sobie uzmysłowić to: co się dzieje w ruchu - a źle się dzieje, to że forum anarchistyczne nie jest żadną organizacją i nie prezentuje żadnej linii ideowej - jest ono miejscem tylko do dyskusji - coś Ci się nie podoba, napisz o tym , masz coś ciekawego do napisania - napisz o tym, po to by ktoś mógł to poprzeć, skrytykować, zainteresować się tym - na tym polega budowa przynajmniej wiedzy teoretycznej i dyskusja, także konflikt pomiędzy CK-LA a FA nie jest tylko winą CK_LA jak FA twierdzi, a może jest wręcz odwrotnie. A także czasem krytycznie spojrzeć na samą FA czy inne organizacje i przyjąć krytykę innych, to czasem pomaga.

P.S. Większość użytkowników Forum, to członkowie lub sympatycy FA, mimo wszystko :]

Nie bardzo rozumiem skąd

Nie bardzo rozumiem skąd niektórym przyszło do głowy, żeby krytykę IU (zresztą głównie za nieumiejętność przygotowania protestu)utożsamiać od razu z pochwalaniem GMO. Zgadzam się z wieloma argumentami autorki tekstu na temat roli GMO. Nie godzę się jednak na to że w imię interesów dwóch inicjatyw rozbija się protest przeciwko Giertychowi. Swoją opinię o ISW podtrzymuję, ale nigdy nie pisałem żeby bojkotować ich akcje. CK-LA uczestniczył w demonstracjach antywojennych, bo uznawaliśmy że ich hasło jest ważniejsze niż doraźne konflikty i promowanie się garstki sekciarzy.
Nawiasem mówiąc, gdyby niektóre środowiska FA (moim zdaniem nie ma konfliktu CK-LA - FA, a jedynie z garstką sekciarzy (czym się oni różnią od troków poza kolorem flagi?), twierdzących "FA to my") nie podchodziły do tego na zasadzie "chcemy być czyści oraz ideowi i nie mieć nic wspólnego z lewicą" to sekciarze nie mieli by takiej okazji do promowania się i zawłaszczenia protestów.

dobre pomysły wykonanie?

Muszę powiedzieć że zgadzam się z wieloma punktami. PD, bezkrytycznie powielając wzory od SWP, stworzyła już ISW (brytyjski odpowiednik jest), Koalicję Przeciw Młodzieży Wszechpolskiej (brytyjski odpowiednik ANL), próbowała tworzyć RAZEM (brytyjski odpowiednik RESPECT). Teraz ma coś nowego. Czyżby? Chodzi o to samo o żerowaniu na młodzieży.
I tu krytyka GMO jako organizacji zdominowanej przez aktywistów PD (w samej grupie inicjatywnej są Ellsiv, Andy i Ilkowski) jest bardzo potrzebna. Ale autorka tu próbuje przy okazji zagrać na antylewicowych fobiach. Zła lewica prawie równa wrogom z MEN która biednych uczniów chce wyruchać itp. Coś mi się zdaje że (choć w przypadku niektórych organizacji to prawda) to jest po prostu wyznaczanie terytorium anarchistów. Jak piesek pokazuje innym swój teren szczając na drzewko tak i anarchiści chcą sobie go oznaczyć ujadając na: "karierowiczów/ komunistów". Jako jako komunista mogę protestować przeciwko Giertychowi.

Teraz kolejne, była alergiczna reakcja na krytykę Piotra Ciszewskiego. Jak nie pamiętacie kiedy się z nim zgadzałem to sobie zapiszcie. Ale część zarzutów jest jak najbardziej na miejscu i w porządku.
Widzę że IU robi większą i "zajebistszą" zadymę medialną niż CK-LA ale jaką, jak w Newsweeku jakiś działacz IU mówi jak go to mama obudziła po nominacji Giertycha i mówi:"wreszcie będziesz miał przeciwko czemu protestować", możliwe że to prowokacja pismaka, ale lepiej się z takimi szmatławcami nie kontaktować niż pozwalać żeby jeszcze za pozwoleniem pisali takie propagandówki. Albo jak warszawska sekcja IU mówi na demie 24 że nie ma stanowiska w sprawach ekonomicznych (w przeciwieństwie do sekcji IU Wrocław, co jestem mile zaskoczony). Wydaje mi się że nie ma co dalej wody lać.
A tak na koniec- nie wiem jak się nazywał koleś co miał koszulkę ChePer,ale czymś takim się kompromitujecie.

Cisza, a może to nie IU

Cisza, a może to nie IU chce rozbić ruch protestu, ale PD? Nie przyszło ci to do głowy? W rozbijaniu i przejmowaniu oni są bezkonkurencyjni.

Helmund. To nie prawda, że IU nie ma stanowiska w sprawach ekonomicznych. W samym manifeście IU jest już zarysowane stanowisko ekonomiczne i bynajmniej nie prokapitalistyczne. A co autor tej wypowiedzi miał na myśli niech sam odpowie.

skąd się tacy ludzie jak Ty

Zgazdam się, że forum się nie nadaje do normalnej dyskusji.
Argumentem na to jest twoje pierwsze zdanie. Nie podoba mi się autorytarny ton, w jakim do ludzi piszesz. Nie jestem jakąś gówniarą, która nie wie o czym piszę a Ty nie jesteś moim nauczycielem.

Przeraza mnie autorytarny ton i emocjonalny styl na forum. Najgorszy forumowiec to prawdapunk, który siedzi przed kompem i buduje swój wirtualny świat czystych komunistów przez internet - chyba nigdy w życiu nie brał udział w proteście czy był na spotkaniu z prawdziwymi aktywistami.

Zawsze zastanawia mnie skąd u niektórych osób ta absolutna wiedza i autorytarny ton wypowiedzi?

Mam dość oszołomów, grafomanów i samolubnych mężczyzn.

Sposob w jaki piszą na forum jest pozbawiony chocby cienia sygnału, że ludzie rozumieją, jakie są poglądy drugiej strony, i chocby cienia sygnału, że szanują jej zdanie.

Ja bym nie uogólniał.

Ja bym nie uogólniał. Wydaje mi się że na forum jest parę sensownych osób. Ale jacy ludzie wchodzą na forum, takie to forum jest niestety...

Pretenzje do IU

Cisza zgadza się z argumentami Akai na temat roli GMO ale sądzi, że trzeba chodzić na demonstracje, by spełnić aktywistyczny obowiązek. Mnie się nie chce tego robić bo nie chcę podbić frekwencję na demonstracjach Pracowniczej Demokracji czy Zielonych i kształtować pozytywny wizerunek tych partii. Wydaje mi się, że podejscie betonowej lewicy jest nieco dogmatyczne.

Co do demonstracji, uważam, że była udana. Czytałem komentarze Ciszy Wielkiej na forum ale demonstracja nie była tak tragiczna jak pisze.
Po pierwszy, demonstracja była legalizowana, po drugie frekwencja nie była tak słaba. Nie wiem czy kiedykolwiek 200 osób było na demonstracji CKLA ale może się mylę. Relacja we wszystkich mediach była. Nie warto krytykować drobnych błędów w internecie jakby sami nie wiemy co mogłoby być lepiej zorganizowane.

A nie można tego było

A nie można tego było jakoś inaczej sformułować? Zaczyna się niewinnie - od gadania o "pederastach". A efekt może być taki, że jutro "niechcący" ktoś wyrwie tabliczke jakiemuś dziadkowi z PD, pare osób zancznie się przepychać itd... No i oczywiście policja "będzie musiała interweniować". Albo jeszcze lepiej - dziennikarze zrobią z tego materiał i puszczą to w wieczornych Wiadomosciach. Wszyscy sobie obejrzą jak się młodzież brzydko bawi na demo, Pospieszalski będzie miał materiał filmowy na swój program i szybko skończą się prostesty antygietychowskie.

na reszcie

na reszcie ktoś powiedział co wszycy myslą

a jesli dziennikarze zrobia material z informacji mo i gmo

warto porowniac wiadomosci na indymediach i na stronie gmo z rzeczywistoscia

dziennikarze

problem nie istniałby, gdyby incjatywa pisała o swoich akcjach

kilka raz musieła ludziom tłumaczyć, że nie ma lidera i że nie jest młodzieżówką sld

nie podoba mi się reportaż gmo o okupacji ministerstwa gdzie piszą, że oni byli współorganizatorami akcji

czy można było inaczej sformułować? nie wiem

czysta zazdrość?

>>"chcemy być czyści oraz ideowi"

Czy chcecie być brudni i bezideowi?

Niestety, ludzie są dzisiaj całkowicie bezideowi, niezaangażowani i bezczynni. Trzeba powrócić do moralności, bezkompromisowości i ideowości w polityce - tylko nie do ideowości rodem z Kominternu. Polska nie może powrócić do starych ideologii.

Lewica powinna reprezentować ideowość - a nie oportunizm.

Cisza powinien poprostu

Cisza powinien poprostu razem z jego ziomalai z PeDecji dostać w ryja. Dyskusja byłaby od razu rozwiazana.

soja jak zwykle blyskotliwy.

soja jak zwykle blyskotliwy.

Brawo Kaśka, w końcu

Brawo Kaśka, w końcu jakiś głos rozsądku..
Do prawdapunka dodałbym jeszcze harcerza i xaviera..niech sobie tworzą razem swoje wirtualne światy komun, w których rządza oni sami...

harcerz i parwadapunk razem

harcerz i parwadapunk razem zakładają komunę? :-) dobre.

te anonim, cwaniaku, może

te anonim, cwaniaku, może się objaw we własnej osobie skoro nas obsmarowujesz?

i ciekaw jestem jakiegoś uzasadnienia dla twojej teori, prawdapunka nie bronie bo nie ma jak a nawet jak by było to nie widze powodu, ale xavier w ruchu anarchsitycznym jest jednak aktywny, jeśli widzisz to tylko od strony internetu to być może dlatego że sam jesteś aktywny/a tylko w internecie, sam siebie bronić nie będe ale koncepcja budowania wspólnej komuny z PP bradzo mi się podoba, buehhehehe

Uzasadnienie to styl

Uzasadnienie to styl prowadzonej przez was dyskusji na forum i Kaśka ma tutaj zupełną rację. Jak tego nie widzicie to trudno. Czasami warto jednak zastanowić się nad krytyką (zresztą nie jednostronną) pod własnym adresem. Ale to już nie ode mnie zależy..

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.