Biskupice Podgórne: Wypadek w fabryce LG Display. Dwie osoby ranne, w tym jedna ciężko

Kraj | Prawa pracownika

Dwie osoby zostały ranne - w tym jedna ciężko - w wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w fabryce LG Display (należącej do grupy LG Electronics) w Biskupicach Podgórnych. Do wypadku doszło w transformatorowni, gdzie pojawił się tzw. łuk elektryczny i poraził dwóch pracowników. - Mogę potwierdzić, że w fabryce LG Display doszło do wypadku zbiorowego. Będziemy badać sprawę - mówi Agata Kostyk-Lewandowska, rzecznik prasowy Okręgowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.

Obu pogotowie zabrało do szpitali. Mężczyzna, który jest w ciężkim stanie trafił do placówki przy ul. Borowskiej, a drugi, który ma poparzoną rękę, do szpitala przy ul. Weigla.

Przypomnijmy, to nie pierwszy wypadek w tej strefie ekonomicznej. W listopadzie ubiegłego roku śmierć poniósł 26-letni pracownik fabryki HI Logistics należącej do grupy LG Electronics. Związek Syndykalistów Polski organizował pikietę pod Agencją Rozwoju Przemysłu w której domagał się skończenia ze śmieciową pracą i narażania pracowników na utratę zdrowia i życia za grosze.

Coś wam umyka.Jest walka

Coś wam umyka.

Jest walka klas?

No no dobrze im tak, zarobasom! Mieli umowę? A my nie mamy!

Pracujący na czarno nienawidzą pracujących legalnie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.