Business Centre Club: Państwo wymusza dyskryminację kobiet

Kraj | Dyskryminacja | Prawa kobiet/Feminizm | Prawa pracownika

Według turbo-kapitalistów z Business Centre Club, firmy dyskryminują kobiety, ponieważ państwo zmusza ich do udzielania płatnych urlopów macierzyńskich. Według organizacji, "państwo toleruje stan prawny, który wymusza na przedsiębiorcach nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn i nie robi nic, by ten stan zmienić". Jak pisze BCC w swoim stanowisku, państwo prowadzi politykę prorodzinną co najmniej w 20 proc. na koszt przedsiębiorców.

BCC przypomina, że pracodawca ponosi koszt za 33 dni robocze zwolnienia chorobowego kobiety w ciąży oraz że w czasie urlopu macierzyńskiego kobieta nabywa, za czas jego trwania, prawa do urlopu wypoczynkowego. BCC zwróciło też uwagę, że pracownicy mogą korzystać także z wolnych dni z tytułu opieki nad chorym dzieckiem.

"Młode kobiety stojące przed decyzją o urodzeniu dziecka, powinny być otoczone szczególną opieką instytucjonalną, która jest obowiązkiem finansowanym w całości przez państwo" - czytamy w stanowisku.

Lobby pracodawców niedawno przekonało rząd, że ZUS powinien zapłacić wynagrodzenie za czas choroby pracownika - teraz widocznie chcą uniknąć wszystkich kosztów związanych z urlopem macierzyńskim.

BCC w swoim pełnym hipokryzji stanowisku apeluje do rządu, aby "uznać ciążę i macierzyństwo kobiet za dobro ogólnospołeczne, wspierane przez państwo różnymi instrumentami, także finansowo". BCC opowiada się "za wydłużeniem urlopów macierzyńskich, ale przy jednoczesnym zniesieniu przywileju nabywania z tego tytułu prawa do urlopu wypoczynkowego".

Co dalej? Pewnie państwo

Co dalej? Pewnie państwo "wymusza" dyskryminację Polaków ponieważ mają prawo do urlopu.

oczekuje Akai, ze zatrudnisz

oczekuje Akai, ze zatrudnisz teraz co najmniej 20 kobiet.

??? Ja nikogo nie chcę

???
Ja nikogo nie chcę zatrudnić. Żyję od swojej własnej pracy.

PS - jest opcja "strajku

PS - jest opcja "strajku przeciw macierzyństwu". To może być najlepszy strajk na świecie.

Akai to nie kapitalistka.

Akai to nie kapitalistka.

to nie zmienia tego, że

to nie zmienia tego, że pracodawcy mają mniejszą motywację do zatrudniania kobiet, jeśli nie mogą ich zwolnić za ciąże. nieraz wypominałeś mi, że ujmuje wszystko etycznie. no to teraz pisze o faktach.

interesuje mnie tylko, dlaczego, jeśli pracodawcom tak przeszkadza dyskryminacja, nie są zwolennikami urlopów rodzicielskich, na które może pójść zarówno mężczyzna, jak i kobieta. :D .

BCC apeluje do rządu, aby

BCC apeluje do rządu, aby "uznać ciążę i macierzyństwo kobiet za dobro ogólnospołeczne (...)" - co za zakłamane gnoje, aż brak słów :/

Ja uważam ciąże za

Ja uważam ciąże za chorobę - jest straszne przeludnienie na naszej planecie i aktualnie rozmnażanie się (pow. 1 dziecka) jest niemoralne!

Sugestia

Uwazam, ze kazda para powinna po urodzeniu sie dziecka dzielic platny urlop rodzicielski 50%-50%, a wynagrodzenie za niego powinni dostawac oboje rodzice.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.