Dni Gniewu Społecznego - dzień pierwszy

Kraj | Protesty | Tacy są politycy

Rozpoczęła się pikieta pod Pałacem Prezydenckim. Stoi już symboliczny "barak dla Obamy" i trwają przemówienia. Wciąż pojawiają się nowe osoby, ponieważ są pewne trudności z dotarciem na miejsce pikiety ze względu na barierki itp., ale samo miejsce akcji jest dostępne i policja nie blokuje go.

W czasie przemówień podkreślano, że rząd inwestuje przede wszystkim w to, co służy bogatym, a nie zwykłym ludziom. Podkreślano, że firma Halliburton będzie czerpała zyski z podjerzanego pod względem ekologicznym wydobycia gazu łupkowego i że Obama w tym celu m.in. przybył do Polski, jako przedstawiciel handlowy Halliburtona. Skrytykowano także pomysł zainstalowania w Łasku bazy samolotów F-16.

Gdy kolumna samochodów z Obamą przejeżdżała przed Pałacem Prezydenckim demonstranci wygwizdali jadące w niej osoby. Cały czas gra również grupa samby.

 Braki dla Obamy Akcja "Baraki dla Obamy" ma ne celu zaprezentowanie amerykańskiemu prezydentowi m.in. oferty zasobu komunalnego w stolicy, gdyż Warszawy nie stać na inny rodzaj noclegu dla lokatorów bez tytułu prawnego, takich jak Obama. Dzisiejsza akcja jest "rozgrzewką" przed jutrzejszą główną demonstracją, która rozpocznie się o godz. 12:00 na pl. Trzech Krzyży.

W TVP3 był klimat jak z

W TVP3 był klimat jak z PRL. Kamera tak kadrowała, żeby nie było widać podczas przejazdu kolumny Obamy demonstrantów (oprócz skrawka flagi czarno-czerwonej, której widocznie nie dało się wyciąć), ale było słychać gwizdki i bębny. Komentatorzy w studiu ani nie zająknęli się na temat demonstracji i cały czas gadali o pierdołach w stylu "prezydent przyleciał 19 minut przed czasem" i inne takie.

Wygląda to dość ciekawie w kontekście informacji jakie podawali nam dziennikarze, że redaktorzy blokują informowanie na temat Dni Gniewu w prasie. Ot i wolna i demokratyczna Polska w praktyce.

tako samo w tvn24

tako samo w tvn24

Relacja z GW

warszawa.gazeta.pl:
"19:33
Pod Pałacem Prezydenckim gorąca atmosfera. Lada chwila powinien tam być prezydent Obama. Tymczasem protestują przedstawiciele inicjatywy 'Stop Wojnie' i Młodzi Socjaliści. Są tam też Solidarni 2010. Obie grupy mają megafony i wykrzykują swoje hasła, zagłuszając się nawzajem. Doszło do przepychanek. Solidarni krzyczą: 'Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści'. Socjaliści odpowiadają: 'My bez tarcz wygramy wojnę'."

Solidarni 2010 to projankescy serwiliści

Niestety to szowinistyczne oszołomy, pełne uwielbienia dla imperializmu jankesów.Też widziałem tylko skrawek czerwono-czarnej flagi

...

To był czerwono-czarny prapor ukraińskich banderowców ;>
A Solidarni2010 przyszli się pokłonić kondominium amerykańsko-watykańskiemu.

Relacja z frontu: Warszawę

Relacja z frontu:
Warszawę dziś nazywam "miastem stanu wyjątkowego". Tyle policji i straży miejskiej naraz jeszcze nie widziałem. Nad głowami latają śmigłowce. Część ulic wyłączona z ruchu. Na każdym przystanku patrol. Radiowozy stoją w miejscach, o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Korki niewyobrażalne. Paranoja. Zmieniam plany i będę jutro z wami na Placu 3 Krzyży.

Wyzywanie się uważam za idiotyczne. Mówię tylko za siebie - jako katolik i anty-komunista dziś (i nie tylko) stoję po stronie lewaków :)

I jeszcze jeden zabawny akcent: widziałem jakąś babkę z transparentem (nie pamiętam dokładnie treści) głoszącym, iż Obama jest za aborcją i chce zabijać bezbronne dzieci :)

Do zobaczenia jutro o 12.00.

Jeszcze jedno: Nie wiem, czy

Jeszcze jedno:
Nie wiem, czy ktoś słucha Strefy Rokendrola Wolnej od Angola w Trójce, ale Wilczur na jutro ma taki tekst:

Ktoś Wilkowi lans dziś wtyka
Że tu nowa Ameryka
Lecz to chyba bida stara -
Tylko przybył nowy barak

Wybiórcza o tym tak

Solidarni 2011 ?

Solidarni 2011 ?

od 5:11 widać demo

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.