Dominikana: Nastolatka zmarła przez zakaz aborcji

Świat | Klerykalizm | Prawa kobiet/Feminizm

Matka ciężarnej nastolatki z Dominikany chorej na białaczkę oskarża lekarzy o przyczynienie się do śmierci córki. Lekarze opóźnili rozpoczęcie chemioterapii ze względu na ciążę dziewczyny - donosi CNN.

16-letnia chora na białaczkę została przyjęta do szpitala w Santo Domingo w lipcu. Lekarze nie chcieli rozpoczynać chemioterapii, bo mogłaby ona spowodować śmierć płodu. Byłoby to ich zdaniem pogwałcenie dominikańskiej konstytucji, która zakazuje aborcji.

Matka dziewczyny, Rosa Hernandez, starała się przekonać lekarzy i dominikański rząd, żeby zrobili wyjątek i pozwolili na uratowanie życia jej córki. - Życie mojej córki jest najważniejsze. Wiem, że aborcja jest grzechem i złamaniem prawa, ale zdrowie mojej córki jest ważniejsze - mówiła Hernandez. - Zabili mnie, jestem martwa, jestem niczym - rozpacza matka dziewczyny. - Ona była jedynym powodem, dla którego żyłam. Powiedzcie światu, że Rosa umarła - płacze.

Fanatyzm religijny w

Fanatyzm religijny w połączeniu z państwem znowu mordują ludzi.

I jeszcze jedno, konkretnie:

I jeszcze jedno, konkretnie: Jebać kler, państwo i fanatyków. Amen

A jak o fanatykach mowa...

A jak o fanatykach mowa... sporo z nich czerpiesz :]

To była jedna z tych sytuacji w których kompromisowe prawo aborcyjne by zadziałało. Zagrożenie życia - można sobie wybierać czy się chce tego dokonać.

Swoją drogą - mało informacji!
Ja chcę wiedzieć:
1. W którym miesiącu chciano wykonać aborcję.
2. Co z ciążą? Czy zdążyła urodzić i jeśli tak czy dziecko przeżyło.
3. Czy wiedziała o chorobie zanim zaszła w ciążę.

Uwaga, SEO-spamerski

Uwaga, SEO-spamerski koment.

Co do informacji, to proponuję szukać w artykule źródłowym. W kontekście wolnościowym, to po prostu państwowe przyczynienie się do śmierci na tle politycznym i te dane nie mają znaczenia.

W którym tygodniu ciąży

W którym tygodniu ciąży była ta dziewczyna?

W twoim kontekście

W twoim kontekście wolnościowym może to nie ma znaczenia ale w moim ma. Chyba, że chcesz mi na siłę wcisnąć swój kontekst albo w ogóle przedstawić jakąś mglistą ideolo pozbawioną wszelkich kontekstów, bo to tak wygląda.
Wszystko jest polityką? Bzdet.

A co to za roznica w ktorym

A co to za roznica w ktorym byla miesiacu? Jezeli ktos nad moja glowa decyduje o MOIM zyciu i MOIM ciele?

ps (dla malkonetntow ktorzy maja czas pisac komenty a nie chce im sie ruszyc palcem i musza miec wszystko podane pod nos jak u mamusi)
Chwila na guglu i masz odpowiedz: 13 tydzien.

Człowieku, ludzie z tego

Człowieku, ludzie z tego portalu w kontekście wolnościowym mogą Ci co najwyżej kark przetrącić za posiadanie innego zdania na jakiś temat.

Pozostaje mi to uszanować.

Pozostaje mi to uszanować. Spróbuję się odnieść, choć nie wiem, jaki system wartości wyznajesz (czy embrion podlega kobiecie jako integralna część ciała do rozwiązania, czy jest samoistnym płodem-istotą od któregoś trymestru/zygoty?). Przez wolnościowy kontekst rozumiem w ogóle regulowanie polityk rozrodczych, ale też ten ściśle pojęty -- wolność indywidualna do dysponowania własnym ciałem i niemożność zadekretowania tego, kiedy jeszcze jest własne a kiedy jest już współwłasność. Oraz wręcz populistyczny, że pada trup, gdy państwo się wmieszało. (Ja osobiście jestem gotów traktować embrion jako istotę gdy staje się on samodzielny w sensie czynności życiowych w warunkach normalnych. Ale mi ta definicja jest psu na budę, bo wypróbować ją mogę wyłącznie hipotetycznie, a kobiet, które uważają i czynią inaczej, nie chcę oceniać).
Co do polityki -- jeżeli nie istnieją przyczyny religijne (jak np. w Polsce lub na tej Dominikanie), to istnieją inne (np. w Uzbekistanie) -- ew. coś pomiędzy. Uzbekistan akurat sterylizował kobiety, bo chciał sobie polepszyć statystyki przeżywalności z tego co pamiętam, a za nimi prestiż służby zdrowia. To działanie polityczne doraźne, są i argumenty idące dalej: od demografii za 40 lat po gospodarkę za 100.

(Ja osobiście jestem gotów

(Ja osobiście jestem gotów traktować embrion jako istotę gdy staje się on samodzielny w sensie czynności życiowych w warunkach normalnych.

a co to znaczy?

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.