Etyka: dyskryminacja w szkole

Kraj | Dyskryminacja | Edukacja/Prawa dziecka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka uważa, że problem z lekcjami etyki to dyskryminacja uczniów. Opinię w tej sprawie Fundacja wysłała właśnie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

- Prawo do etyki w polskiej szkole jest iluzoryczne, więc tak jakby go nie było - mówi Dorota Pudzianowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - Lekcji etyki w szkołach tak naprawdę nie ma. Przecież na 32 tys. szkół są one w zaledwie 334, zaś religia nauczana jest w 27,5 tys. Zatrudnionych jest 21 tys. nauczycieli religii i tylko 412 nauczycieli etyki - wylicza Pudzianowska.

Nareszcie ktos na powaznie

Nareszcie ktos na powaznie się tym zajął...

Jeżeli przejdą od słów

Jeżeli przejdą od słów do czynów, to będę po stokroć wdzięczny!
Tak, u nas jest w szkole etyka - ale kiedy? Po wszystkich lekcjach, kiedy ja mam np. zajęcia dodatkowe, a na religii w ŚRODKU lekcji i tak siedziałbym na korytarzu. Dlatego i tak chodzę na religię...

jestem w tej samej

jestem w tej samej sytuacji... tez etyke mam w piatek na 8 lekcji i musialbym 2h siedziec w szkole czekajac na ta lekcje. Religia oczywiscie jest w samym srodku.Ale slyszalem o mozliwoci wypisania sie z religii i nie chodzeniu zarazem na etyke...chyba z tego skorzystam

Ta kwestia jest sporna -

Ta kwestia jest sporna - niby można przejść do kolejnej klasy nie chodząc na żaden z wymienionych przedmiotów, czyli jednoznacznie nie mieć z żadnego oceny. Ale z tego co słyszałem, każdy dyrektorek postara się o etykę. Jakiej jakości? Tego nie wiadomo.

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.