Głos większości vs Wielki Koncern Naftowy - petycja

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt

Za kilka dni, Parlament Nigerii mógłby ukarać grzywną 5 miliardów dolarów paliwowego giganta Shell za wyciek, który zrujnował życie milionów. Razem możemy pociągnąć wielką korporację paliwową do odpowiedzialności za zanieczyszczenia i degradację środowiska. To niepowtarzalna szansa, ale jeśli nie zawalczymy o nią wspólnie, wielka korporacja może wygrać i tym razem.

Pierwszy raz w historii petrochemiczny gigant odpowie za zniszczenia i przemoc! Mimo licznych nadużyć, Shell nigdy nie odpowiedział za ogromne spustoszenie spowodowane wyciekiem. Prezydent Jonathan opowiada się za wymierzeniem kary, a część Parlamentarzystów przekonuje do wprowadzenia poważnych zmian prawnych. Korporacje naftowe dysponują jednak wpływowym lobby i tylko nasz głośny sprzeciw obroni parlamentarzystów przed presją ze strony lobbistów koncernu.

Politycy podejmują decyzję w tej chwili -- podpisz naglącą petycję do Parlamentu Nigerii mającą na celu zmuszenie Shell do zapłaty ogromnego rachunku zniszczeń, po czym powiadom o niej znajomych -- jeśli uda nam się zebrać milion podpisów, dostarczymy tę petycję do drzwi Parlamentu Nigerii.

Petycja do podpisania na stronie:
http://www.avaaz.org/pl/make_shell_pay_b/

Według ujawnionych przez

Według ujawnionych przez WikiLeaks amerykańskich depesz dyplomatycznych gigant naftowy Shell umieścił swoich ludzi we wszystkich głównych ministerstwach nigeryjskiego rządu. Daje to koncernowi wgląd we wszystkie decyzje dotyczące bogatej w złoża ropy naftowej Delty Nigru.

Przypomnijmy, że nigeryjski rząd od lat podporządkowany jest interesom Shella i USA. W celu stłumienia protestów przeciwko rabunkowej eksploatacji złóż rząd stosuje wszelkie możliwe środki z torturowaniem i mordowaniem działaczy na czele. Najsłynniejszym przypadkiem było skazanie na śmierć przez władze aktywisty ekologicznego i pisarza Kena Saro-Wiwy. Wywołało to falę protestów na całym świecie, także w Polsce, przeciwko Shellowi stojącemu za tym wyrokiem oraz innymi zbrodniami. Shell przez lata oficjalnie zaprzeczał, że ma coś wspólnego z represjami i morderstwami.

https://cia.media.pl/wikileaks_nigeria_pod_totalna_kontrola_koncernu_shel...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.