Izrael: Zorganizowane grupy atakują antywojenne protesty

Świat | Militaryzm | Rasizm/Nacjonalizm

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o kursach samoobrony organizowanych przez izraelskich anarchistów. Dziś opiszemy jeden z powodów ich organizowania.

Zorganizowane grupy bojowe dokonują kontrakcji przeciwko protestom antywojennym odbywającym się w Izraelu w związku z bombardowaniami strefy gazy. Środowiska faszyzująco-syjonistyczne, które wojnę i bombardowania popierają posuwają się do takiej skrajności, że atakują w koszulkach Good Night Left Side na które modę zapoczątkowały niemieckie środowiska neonazistowskie.

Izraelscy nacjonaliści ubrani w owe koszulki obrzucali przedwczoraj antywojenny protest w Tel Awiwie racami wznosząc m.in. hasło "śmierć Arabom". Oprócz rac używali także gazów pieprzowych. Wśród bojówkarzy znajdował się Tom Katz, lider kibiców Maccabi Tel Awiw.

http://www.youtube.com/watch?v=9DuKTI7caiA

czyli nazi-żydzi ?

czyli nazi-żydzi ? wszędzie ci faszyście masakra ... ale w sumie na filmie nie widać rac jest jakaś nieduża przepychanka.

Prawdziwy antysemityzm

Prawdziwy antysemityzm powinien w tej sprawie jasno godzić. Semici to zarówno żydzi jak i arabi. I tych i tych trzeba załatwić. To takie logiczne.

Drodzy zwolennicy izraela i drodzy zwolennicy palestyny - zgoda buduje niezgoda rujnuje.

Nic nie jest takie proste ...

dezertero
W Izraelu od początku powstania państwa partie prawicowe i religijne mają i miały duże znaczenie. Syjonizm spowodował powstanie państwa żydowskiego, więc nikt nie traktuje go tam jako formy nacjonalizmu. Względy polityczne i ekonomiczne pchają rząd tego kraju do konfliktu z Arabami. Przy tym Arabowie są tu bardzo wdzięcznym obiektem ataku, skrajne organizację stanowiące mniejszość sceny politycznej, prowokują Izrael do agresji. W mojej ocenie, pozostaje nam czekać na to, aby prości Arabowie zorientowali się, że są oszukiwani, a rząd Izraela dostrzegł korzyści ze współpracy z Arabami.

Prości Arabowie są

Prości Arabowie są oszukiwani w takim samym stopniu jak prości Polacy byli oszukiwani przez nasze ruchy narodowowyzwoleńcze (też prawicowo-religijne jakby nie patrzeć) - czyli: nie są. :)

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.