Izrael: Akcja bezpośrednia przeciw supermarketowi Rami Levy

Świat | Protesty

Izraelscy żołnierze użyli gazu łzawiącego i granatów hukowych przeciw aktywistom, którzy dokonali akcji bezpośredniej w supermarkecie należącym do sieci Rami Levy, nieopodal Ramallah. Protestujący wtargnęli do sklepu omijając ochronę. W rękach mieli transparenty m.in. z napisem: „bojkotuj okupację i jej produkty”. W proteście uczestniczyli zarówno Palestyńczycy, jak i aktywiści z zagranicy. Cztery osoby zostały aresztowane. Jedna osoba musiała być przewieziona do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.

Sieć Rami Levy znalazła się na celowniku protestujących ze względu na to, że w należących do niej supermarketach sprzedawane są produkty pochodzące z nielegalnych osiedli na terytoriach okupowanych. Towary są reklamowane klientom palestyńskim i konkurują z produktami pochodzącymi z gospodarstw należących do Palestyńczyków. Z tego względu władze Autonomii Palestyńskiej wprowadziły zakaz kupna i sprzedaży towarów pochodzących z nielegalnych osiedli.

Kierownictwo sieci starało się przedstawić protest jako atak na „współistnienie Izraelczyków i Palestyńczyków”, którzy razem pracują i robią zakupy w sieci supermarketów.

Rzecznik Popular Struggle Coordination Committee, organizacji która stoi za protestem, odparł, iż nie można mówić o współistnieniu dopóki trwa okupacja”.

Źródło, oraz film: http://www.jpost.com/Features/InThespotlight/Article.aspx?id=289140

Izrael: Akcja bezpośrednia przeciw supermarketowi Rami Levy

Nic sie nie stalo.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.