Jak skąpy ONR pożałował grosza na własnego grafika

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

O tym, że prawica od zawsze jest mało twórcza i nie potrafi wymyślić niczego samodzielnie wiadomo od lat. Nie mówię tu o tym jak faszyści i narodowi socjaliści kradną symbolikę antyfaszystowską.

Zbliżają się wakacje. Coraz więcej będzie się mówić o sytuacji szkół. Do akcji ruszył więc ONR, który wygląda na to, że chce przedłużyć części swoich nastoletnich członków wakacje i… „nawołuje do strajku” w szkołach.

O co chodzi? Ano o reformę szkolnictwa proponowaną przez rząd Tuska, która nie podoba się narodowcom ponieważ nie reformuje szkolnictwa na taką modłę jaką oni sami próbowali lansować, kiedy ministrami byli ich idole, tzn. Roman Giertych i Mirosław Orzechowski.

Próbują wmówić opinii publicznej, że zainteresowała ich sprawa szkół. W rzeczywistości interesuje ich tylko używanie ich, jako narzędzi do promowania nacjonalizmu. Najpierw przedmiot, który Giertych nazywał „wychowaniem patriotycznym”, później getta ławkowe.

Nie było ONR-u podczas walk przeciwko zamykaniu szkół i zwalnianiu z pracy kucharek. Narodowcy zajmują się jedynie napadaniem na związkowców i obroną kapitalizmu ponieważ nie są niczym innym jak narzędziami.

Na portalu autonom.pl można znaleźć wiele informacji o strajkach żywcem kopiowanych m.in. z CIA. Prawica próbuje upodobnić się do silnych ruchów społecznych, takich jak ruch lokatorski czy syndykalistyczny, żeby skupić wokół siebie jego zwolenników.

Pierwszą taką akcją było zorganizowanie prawicowej kopii Dnia Gniewu Społecznego, za którą stali kamienicznicy i neofaszyści z ONR. Protest teoretycznie skierowany był przeciwko drożyźnie i systemowi jednak na demonstracji, mimo że hasła zbliżone do tych używanych przez syndykalistów („Rząd na bruk, bruk na rząd”), powiewały anarcho-kapitalistyczne flagi, a na kanale w serwisie YouTube można było oglądać uczestnika owej demonstracji mówiącego na temat drożyzny: „Kebab dwa lata temu kosztował 7 złotych, dziś kosztuje 9”, albo „Tusk miał wprowadzać kapitalizm, a ciągle wprowadza socjalizm”.

Tym razem ONR, przy okazji „strajku” szkolnego, zamiast nazwy postanowił użyć grafiki Dnia Gniewu Społecznego. ONR – Obraz Nędzy i Rozpaczy. Chcą budować kapitalizm, ale skąd wezmą kasę na grafika? Ukradną lewakom? A po co kasę, jak można pracę.

Mają taki plan, że

Mają taki plan, że okradną wszystkich Żydów, gejów, imigrantów i lewaków i spróbują za tą kasę zbudować solidaryzm społeczny. Niestety, źle obliczyli. Kasy z takiej kradzieży nie starczy do pierwszego! Szybko będą musieli zacząć kraść gdzie indziej, bo inaczej nici z wydumanych obietnic.

na kreatywnosci anarchistów

na kreatywnosci anarchistów pasozytuje wiele środowisk, państwowa lewica też

A co wy, za ACTA jesteście,

A co wy, za ACTA jesteście, że nie podoba wam się wykorzystywanie własności intelektualnej w innych niż wasze celach? :P

Nikt przecież po sądach

Nikt przecież po sądach ich ścigać nie zamierza. To raczej pochylanie się z ironią nad kompletnym brakiem kreatywności i odtwórczością tej pożal się "elity narodu".

ja nie jestem za ACTA, ale

ja nie jestem za ACTA, ale nie podoba mi się wykorzystywania własności intelektualnej do innych celów. Zgadzam się na to, jeśli: - ktoś zapyta, czy może użyć np. znaku i zamieści info, skąd własność pochodzi, np. na licencji CC czy za zgodą autora. W każdym innym wypadku to zwykła chamska kradzież i nie ma to nic wspólnego z tym, czy ktoś jest za ACTA czy nie.

Ja sam

pamiętam jak OM PPS wykożystywała pomysły plakatowe Pracowniczej Demokracji, a koledzy z FA pożyczyli sobie kiedyś pomysł plakatowy OM PPS. Nikt nie miał pretensji, bo przedtem skonsultowali się z pomysłodawcami, a pozatym pozostawało to na lewicy. Natomiast ultrasi prawicowi ewidentnie kradną pomysł aby go skierować na idiotyczne tory

ACTA ACTA ACTA, ale jak już

ACTA ACTA ACTA, ale jak już czyjąś własność intelektualną się wykorzystuje to chociaż na poziomie i nie od ludzi, którym kradnie się banery nota bene strajkowe https://cia.media.pl/prawicowi_bojowkarze_przeciwko_zwiazkowcom_i_strajko...

A to ciekawe, ze obroncy

A to ciekawe, ze obroncy nacjonalistów przywołują temat ACTa po tym, jak nacjonalisci probowali zakłócić większośc protestów przeciw ACTA krzycząc nie na temat i usilujac zmienic temat protestow z antyacta na antyhomo, antyzsrr (nawet nie zauwazajac, ze zsrr od dawna juz nie ma) i anty-konkretni-politycy (jednoczesnie broniac innych, ktorzy tez glosowali za acta).

Naśladownictwo to

Naśladownictwo to najwyższa forma uznania. Nasza graficzka może być dumna z siebie :-)

a to nie jedyna grafika

a to nie jedyna grafika kradziona przez ONR,OSN itp... wystarczy rozejrzeć się po ich wlepkach i porównać... niektóre grafiki są żywcem skopiowane z anarchistycznych stron...

to ich celowy zabieg

to ich celowy zabieg przecież...

Tylko dlaczego ONR nie

Tylko dlaczego ONR nie przerobił fryzury człowieka trzymającego tubę, z lewackiej na bardziej narodową? :)

to zadanie ich przerosło.

to zadanie ich przerosło.

:D

haha jakie ciule :D:D

wiecie jak jest- kryzys w

wiecie jak jest- kryzys w końcu ;)

facebook.com/AutonomiczniOnanisci

ale oni sa tepi,non stop cos

ale oni sa tepi, non stop cos od anarchistow 'kradna'. czy to dzien gniewu, czy wykrzykiwane hasla, czy banery... niedlugo zaczna piosenki przerabiac :D

Samą nazwe Autonomizm

też ukradli od lewicy antyautorytarnej

Widząc zupełny brak

Widząc skąpstwo i zupełny brak kompetencji wśród członków ONR-u, anonimowi mistrzowie Painta postanowili wspomóc tą organizację. Oto przekazane DARMOWO dzieło.

ja im dodam też za DARMO

ja im dodam też za DARMO dobrą radę: za dużo czerwonego!!! Promienie powinny być w kolorze brunatnym i bedzie git

spoko. wszyscy się fajnie

spoko. wszyscy się fajnie śmiejemy z debili z ONR, ale kolejne pole, czyli sprzeciw wobec hodowania debili w szkołach, zostało im oddane bez walki. Niedługo zaczną zakładać Narodowe Związki Zawodowe, a my obudzimy się dopiero żeby wytknąć im że związek zawodowy to idea lewicy...

chyba nie kumasz o co

chyba nie kumasz o co chodzi, to plakat poparcia ONR dla pisowskiej inicjatywy

pisowskiej nie pisowskiej, a

pisowskiej nie pisowskiej, a tymczasem to powrót do tworzenia "ciemnych mas" którymi łatwiutko rządzić. Najlepiej dzieciaczki uczyć tylko religii i kilku lektur patryjotycznych, podstaw matematyki (żeby mógł kasę w tesco obsłużyć) i jest szansa że otępi się go tak, że albo uwierzy w cudowną wolną Polskę, albo choćby chciał to nie będzie w stanie nic konstruktywnego stworzyć. O ile wiem, szkoła która nie uczy nie ma nic wspólnego z Ferrerowską (czy w ogóle anarchistyczną) wizją nauczania.

Eeee... to właśnie

Eeee... to właśnie pisowsko-narodowa wersja nauczania służy raczej do tworzenia ciemnych mas. I raczej, w obecnych warunkach prawicowej dominacji nad dyskursem historycznym, im mniej historii tym mniej indoktrynacji.

chciałem napisać właśnie

chciałem napisać właśnie to samo, cały "strajk szkolny" tzn te głodówki jest z tego powodu że obcinają "patriotyczną historię", PiS mowi to wprost

Historia nie jest po to by

Historia nie jest po to by sie nad nia rozczulac, tylko po to by wyciagac z niej wnioski, a ciezko wyciagnac inne niz krytyczne. Swoja droga bardzo lubie czytac o historii hiszpanskiej lewicy i wczesnych polskich ugrupowaniach lewicowych/anarchistycznych, to tez historia, tylko ze taka o ktorej sie nie mowi w szkole.

Pola lokatorskiego nie

Pola lokatorskiego nie dostaną bez walki, a co do reszty - wykaż się inicjatywą, skoro wiesz o co toczy się walka.

We Wrocławiu jak próbowali

We Wrocławiu jak próbowali wejść w środowisko lokatorskie to jedyne co potrafili, to odśpiewać hymn pod kamienicą i tyle. ;)

im związki zawodowe nie wyszły

lewica ma OZZ IP,OPZZ Konfederacje Pracy,ZSP, nawet część Sierpnia 80 to lewicowcy, a co wyszło ONR,NOP próbowali tworzyć związek pracowniczy "Praca Polska" i co im wyszło ? g.....no

Ale prawica ma właśnie

Ale prawica ma właśnie Siepień 80 i biurokratów z "S".

Cel bardzo dobry, sam nie

Cel bardzo dobry, sam nie zgadzam się z tym co tusk chce wstawić. Co do artykułu zajebiście stronniczy.. Rozumiem, że można nie lubić ONR-u, że można węszyć podstęp w ich działaniu. Głupstwem jednak jest negowanie słuszności sprzeciwu przeciwko ogłupianiu dzieciaków.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.