Kartkówki z Jana Pawła II? Co musi "wiedzieć" dziecko w 3 klasie

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Klerykalizm

Porozumienie Kobiet 8 Marca udostępniło na swoim profilu fotokopię strony z podręcznika dla nauczyciela dla klasy 3 szkoły podstawowej wydawnictwa Nowa Era. Rozdział 31 dotyczy dotyczy wiedzy o Janie Pawle II.

Okazuje się, że dziecko w trzeciej klasie musi "wiedzieć", że Jan Paweł II jest postacią zasłużoną dla kraju i świata. Nie ma miejsca na odmienną ocenę ani tym bardziej na jakiekolwiek uargumentowanie z góry założonej tezy.

Musi również umieć wykonać portret papieża Polaka oraz znać najważniejsze daty z życia Jana Pawła II. Lekcja przewiduje również gromadzenie materiałów do portfolio oraz zredagowanie i zapisanie notatki biograficznej pod tytułem "Dlaczego Polacy mogą być dumni z Jana Pawła II".

Komentarz: Warto zauważyć, iż jest to podręcznik do nauczania początkowego, a nie podręcznik dla katechetów. Klauzuli sumienia dla nauczycieli krytyczniej oceniających papieża oraz politykę Watykanu nie przewidziano.

Powinni uczyć o Michniku.

Powinni uczyć o Michniku.

Powinni. Jako o przykładzie

Powinni. Jako o przykładzie jak z lewicowego opozycjonisty stać się czołowym lobbystą neoliberalizmu w Europie Środkowo-wschodniej, ale to i tak materiał na liceum.

"opozycjoniście" hahahhaha,

"opozycjoniście" hahahhaha, wiatrak oby to był sarkazm ;)

Kiedy ty srałeś w gacie,

Kiedy ty srałeś w gacie, jego jako nastolatka obsmarowywał pierwszy sekretarz na plenum KC. Niestety, ale tak było.

I tak nie odczuwam sympatii

I tak nie odczuwam sympatii do demokratycznej opozycji, która razem z Kościółkiem i Solidarnością sprzedała walczących robotników najpierw Jaruzelskiemu, a potem Balcerowiczowi.

A co złego jest by mieć

A co złego jest by mieć wiedzę o tej wybitnej postaci w historii Polski?

to, ze ta "wiedza" narzuca

to, ze ta "wiedza" narzuca "jedyna sluszna" interpretacje czynow tej postaci.

szkoda czasu zeby sobie lub

szkoda czasu zeby sobie lub komus katowac glowe jakas ciemnota.Mozna zamiast tego przekazywac o wiele bardziej wartosciowe tresci,ktore wnosily by cos w rozwoj intelektualny.

Tak ludzie Wybierają

Trzeba Się nauczyć że w SPOŁECZEŃSTWIE. Są różne jednostki. Nic, na to nie poradzimy. Jest też demokracja i skoro Większość ma w niej głos. To co zrobić ... wziąć za ryj i zmusić ?

Większość nie musi mieć

Większość nie musi mieć racji. Nie ilość, lecz jakość.

to niewielka

to niewielka większość

Badanie pokazuje też, że opinia publiczna pozostaje podzielona w kwestii nauki religii w szkole oraz obecności oceny z tego przedmiotu na świadectwie. 51 proc. osób ankietowanych opowiedziało się za pozostawieniem religii w szkołach, a 43 proc. wolałoby jej przeniesienie do parafii. ISP podkreśla, że "taki wynik wskazuje na ewolucję postaw w polskim społeczeństwie". Dla porównania w badaniach CBOS z 2007 roku 72 proc. respondentów odpowiedziało pozytywnie na pytanie, czy religia powinna być nauczana w szkołach publicznych.

http://www.rp.pl/artykul/1045228.html

jeśli ten trend się utrzyma to niedługo będzie na odwrót

Dlaczego Karol Wojtyła nie

Dlaczego Karol Wojtyła nie jest moim autorytetem:

1. Wyświęcenia
Kilku beatyfikowanych przez niego osób można z czystym sumieniem nazwać zbrodniarzami

Alojzije Stepniać – Chorwacki kardynał, przyjaciel Hitlera i zdecydowany nazista. Przyczynił się do zabójstwa kilkunastu Żydów. Po wojnie odsiedział za swe czyny karę 15 lat więzienia.

Pius IX – z jego rozkazu zabito kilkanaście tysięcy włoskich republikanów. Rzekł mawiać gdy proszono go o łaskę „nie mogę i nie chcę”.

José de Anchieta – kaznodzieja nazywający Indian „mówiącymi zwierzętami” i głoszący zasadę „miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”

2. Ekumenizm
Przedstawia się go jako osobę która pojednała wszystkie religie. Jednak w deklaracji „Dominus Jesus” pisze że „katolicyzm jest jedyną prawdziwą religią i tylko ona prowadzi do zbawienia. Inne wyznania z natury swej są w błędzie”. To stanowisko pogorszyło kontakty z prawosławiem. Część Żydów obruszyła się na próby wyświęcenia Piusa XII który nazywał „Żydów psami”. Również stwierdzenie że buddyzm nie jest religią nie przyniosło mu wielu przyjaciół. Jednak pokazuje się nam obraz mszy ekumenicznej z Drohiczyna podczas której papież siedzi na złotym tronie, natomiast głowy innych wyznań na krzesełkach obok. Pierwszy między równymi?

3. Pinochet
Nie wahał się podać ręki i odwiedzić dyktatora Chile odpowiedzialnego za śmierć tysięcy opozycjonistów których kazał swych przeciwników rozstrzeliwać bez sądu. Gdy ten był zatrzymany w Anglii i oskarżony o ludobójstwo papież wystosował list w którym wstawiał się za dyktatorem.

4. Kult jednostki
Trzeba w sobie mieć wiele bałwochwalstwa i braku pokory by za swego życia godzić się na nazywanie swoim imieniem tysięcy ulicy i placów. Ojciec Święty również nigdy nie sprzeciwił się nazywaniu go w ten sposób choć przy jego autorytecie byłoby to niezmiernie proste. Pismo Święte: „Nikogo na Ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest tylko ojciec. Ten jest w niebie.” Nigdy też nie przeciwstawił się wydawaniu na jego osobę ogromnych sum pieniędzy (specjalnie przystosowanych samolotów itp.) podczas pielgrzymek.

5. Antykoncepcja
Przeciwstawił się pomysłowi lekarzy chcących współpracować z misjami i poprzez nie rozdawać prezerwatywy w celu powstrzymania fali AIDS w Afryce. Powiedział: „nie będę zmieniał zdania na temat który głosiłem od początku”. Współpraca ta mogła uratować wiele istnień.

6. Pieniądze
Praktycznie nigdy nie przekazał żadnych większych sum pieniędzy na pomoc dla biednych czy głodujących. Jednocześnie nauczał o życiu w skromności i dzieleniu się z innymi. Bank Watykański którego był zwierzchnikiem uwikłany był afery a jego kierownictwo ścigane listem gończym przez włoską prokuraturę. Papież odmówił jednak ekstradycji twierdząc „jestem przekonany o ich niewinności”.

7. Teologia wyzwolenia
Zwalczał teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej, czyli tzw. Kościół ubogich, który odżegnuje się od bogatych, a działa w imieniu i na rzecz ubogich. To wskutek interwencji Rzymu zostało wstrzymane działanie programu "Słowo i Życie" Stowarzyszenia Zakonników Ameryki Łacińskiej, którego celem była "alfabetyzacja biblijna" prowadzona z perspektywy ludzi ubogich.

8. Nie potrafi "unowocześnić" teologii Kościoła
Papież potępił wszystkie formy sztucznej kontroli urodzin jako „ciężki grzech obrażający Boga”, w aborcji widział „nasiona nowej formy holokaustu”, a homoseksualizm nazwał „moralnym złem”. Ten sam Papież sprzeciwiał się małżeństwu księży i nie godził się na kapłaństwo kobiet.

9.Pogłębiał hierarchię w kościele katolickim
Jest niezdolny do kontynuowania kursu Jana XXIII - najwybitniejszego papieża XX wieku - głębokich zmian w Kościele związanych z Vaticanum II. Jak zauważa brytyjski The Economist, "zamiast kontynuować tę ryzykowną drogę, papież Jan Paweł II postanowił ograniczyć to w dużej mierze". Podobnie uważa Bernardo Valli na łamach La Republica: "Jan Paweł II stara się powstrzymać nurty soborowe, które mogłyby obalić hierarchię Kościoła katolickiego". Ogłosił, że przepisy kanoniczne są rozkazami Boga. Częstokroć wzmacniał tradycję zrównywania papieskich decyzji z mocą samej Biblii. Tak uczynił 12 listopada 1988, kiedy w czasie kongresu dotyczącego teologii etycznej Opus Dei, ogłosił, że poglądy etyczne zawarte w encyklice Humanae vitae staną się od tej chwili częścią doktryny katolickiej.

10.Pedofilia
4 kwietnia 2010 brytyjski dziennik The Times podał, że Jan Paweł II wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców. The Times ujawnia też, że papież promował pewnych wyższych dostojników Kościoła mimo zarzutów, że dopuszczali się oni czynów pedofilskich.
Jedna z ofiar Groëra, Michael Tfirst, twierdzi, że już od lat 70. powiadamiał o tej sprawie wyższe władze kościelne i że w 2004 Kościół wypłacił mu równowartość trzech tysięcy trzystu funtów w zamian za milczenie. Nie ma wątpliwości, iż Ratzinger znał szczegóły raportów o przypadkach molestowania. Nie ma też wątpliwości, iż jego bezpośredni przełożony Jan Paweł II brał udział w systematycznym i zakrojonym na szeroką skalę procesie ich ukrywania, mówi Tfirst.

11. Święta Inkwizycja
Jan Paweł II popierał Opus Dei (następcę Świętej Inkwizycji) , m.in. poprzez kanonizację jego założyciela, Josemaría Escrivá de Balaguera.

Nikt

Religia to przedmiot opcjonalny. Szczerze mówiąc nazwanie go w ogóle przedmiotem jest nieporozumieniem. Teraz uwaga! Na katechezę nie trzeba chodzić, a ja uważam nawet że nie powinno posyłać się tam dzieci. Wg kodeksu prawa kanonicznego dziecko do 12 roku życia "nie używa rozumu" więc po co ma tam chodzić ?

żeby nabijać statystyki

żeby nabijać statystyki uważając się za "katolika" jak dorośnie, chociaż nie wierzy w dogmaty tej religii. Nie sa nawet chrześcijanami tylko deistami. Ale dzięki temu kler i prawica mogą pisac, że "większośc Polakow to katolicy", a to ma swoje wymierne korzyści dla kleru (mierzone w złotówkach) i wymierne korzyści dla prawicy (mierzone w procentach poparcia w wyborach)

Polacy są religijni, ale jak się okazuje, tylko w teorii…

Tak przynajmniej wynika z sondażu TNS Polska dla „Gazety Wyborczej”.

Badanie przeprowadzono w dn. 29 listopada – 4 grudnia.

Wynika z niego, że 81 proc. Polaków wierzy w Boga, ale już tylko 48 proc. wierzy w śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W zmartwychwstanie – 47 procent.

W nieśmiertelność duszy wierzy zaledwie 39 proc. polskich obywateli. Wiarę w niebo podziela 38 proc. respondentów, zaś w piekło mniej, bo już tylko 31 procent.

Ponadto, choć według oficjalnych danych, wśród Polaków jest aż 95 proc. katolików, to zaledwie 35 proc. wierzy w cuda dokonane przez Jana Pawła II, a 30 proc. w cuda dokonane przez świętych i w czyściec.

W związku z takimi wynikami badania, powraca pytanie czy przypadkiem wiara dla bardzo licznej rzeszy Polaków nie jest tylko tradycją?

http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/01/14/szokujace-dane-tylko-48-proc-...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Deizm

Zaraz, zaraz!

A dlaczego podczas wychowania fizycznego młody człowiek nie jest duchowo ubogacany osobą Jana Papieża Polaka?! Tak się uchyla furtkę Szatanowi...

to prawda

Jan pedał 2 gwałcił małe dzieci

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.