Krym: II Międzynarodowy Młodzieżowy Obóz Lewych Sił

Świat | Gospodarka | Kultura | Prawa pracownika

Krym: II Międzynarodowy Młodzieżowy Obóz Lewych Sił (II Международный молодежный лагерь левых сил)

W dniach 21 - 27 lipca na Krymie, w pobliżu miasta Sudak trwał międzynarodowy obóz młodzieżowy lewych sił « Zbudujemy razem sprawiedliwy świat ». W obozie wzięło udział około 90 osób- przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, obrońcy praw człowieka, działacze związkowi i wiele innych. Obóz był otwarty dla wszystkich lewicowych działaczy. Mimo iż wydarzenie to było organizowane przez ludzi związanych z ukraińską socjaldemokracją, wzięła w nim udział masa różnych ludzi o różnorakich poglądach politycznych – m.in. socjaliści, anarchosyndykaliści, anarchokomuniści, marksiści... Obóz miał za zadanie wymianę poglądów, zacieśnianie współpracy na lewicy, ułatwienie nawiązania nowych kontaktów. Bardzo cieszy fakt iż mimo tego iż środowisko lewicowe jest tak podzielone to nadal powstają inicjatywy które mają za zadanie podkreślać to co łączy a nie to co dzieli.

Aktywiści lewicowych ruchów z Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy uczyli się pracować w drużynie: opracowywać strategie swoich działań i razem pokonywać trudności. Na obozie odbywały się wykłady tematyczne: mówiono o prowadzeniu efektywnych konferencji prasowych, o metodach przyciągania prasy na swoje akcje, o prowadzeniu dialogu ze środkami masowego przekazu, o Marksie, o roli lewicy we współczesnym świecie. Obóz pokazał że wspólne dyskusje (mimo ogromnych różnic) bez skakania sobie do gardeł są możliwe. Że można skupiać się na ważnych rzeczach które łączą wszystkich ludzi lewicy.

Oprócz wykładów tematycznych, wspólnych dyskusji na temat tego kto ma rację itd., odbywały się wspólne treningi sportowe , zabawy taktyczne, wspólne chodzenie po górach, wyprawy do okolicznych dyskotek, kąpiele w Morzu Czarnym.

A w Polsce sekciarstwo kwitnie

Wątpie żeby polscy anarchiści spotkali się z komunistami czy socjalistami o socjaldemokratach nie mówiąc

też się zdarza, pogadać

też się zdarza, pogadać zawsze można.

Cmok cmok, wspólne

Cmok cmok, wspólne sweetfocie, zapewnienia, przekonujące potakiwanie głową a i tak w końcu wszyscy wykolegują anarchistów, bo kiedy masz władzę na wyciągnięcie ręki i moralnie nieodpowiednie poglądy jak bzdury o dyktaturze proletariatu, to "grzechem" było by nie skorzystać i szybko się ustawić.
Nie łudźcie się. Jedyny pożytek z takich spędów, to możliwość z bliska poznania jednego z WROGÓW wolności z lubością chadzającego w owczej skórze.

Ciekawe czy było

Ciekawe czy było inscenizowanie obozów pracy dla wrogów "rządu rewolucyjnego" przez troków i tym podobne gówno.

ANTIKLAS.pl | fb

wszyscy jak zwykle

wszyscy jak zwykle narzekają. A takie akcje gdzie ludzie ze sobą rozmawiają to coś pięknego. U nas środowisko leży i kwiczy bo nie potrafimy rozmawiać ze sobą

Uwaga do tłumaczenia: nie

Uwaga do tłumaczenia: nie 'lewych' tylko LEWICOWYCH.

lewe siły, prawe siły, od

lewe siły, prawe siły, od tych spleśniałych podziałów świat dostaje kiły.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.