Krym: Obóz ekologiczny nad Morzem Czarnym

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Protesty

18 sierpnia obóz ekologiczny zorganizowany przeciwko budowie terminala węglowego w Sewastopolu przeniósł się na północ miasta. Wcześniej odbyła się pikieta a następnie ok. 50 eko-anarchistów z czarnymi i czarno-zielonymi flagami, skandując "Nie dla terminala", przemaszerowało przez miasto w kierunku łodzi, która przewiozła ich na północną stronę miasta.

Łódź została "przejęta" przez anarchistów - zawieszono na niej transparent z napisem: "Nie dla terminala! Nie dla zbrodniczego kapitału!". Po zejściu z pokładu, protestujący zaaranżowali kolejną pikietę, a następnie przemaszerowali w kierunku nowego miejsca obozowania. Przechodnie wyrażali swoje poparcie dla protestu.

19 sierpnia obóz instaluje się na czas nieokreślony przed terminalem zbożowym firmy Avlita. Ukraińska służba bezpieczeństwa próbowała zastraszyć protestujących, ale ci się nie poddają.

Firma Avlita, oprócz już zbudowanego terminala zbożowego, zamierza rozpocząć budowę terminala węglowego w centrum Sewastopola, co stanowi duże zagrożenie ekologiczne, porównywalne z pięcioma kopalniami węgla.

Więcej o obozie: http://terminalu-net.livejournal.com/

Jestem eko-anarcho i

Jestem eko-anarcho i intersują mnie takie sprawy,ale napisz może,Xavier, o co konkretnie z tym terminalem chodzi,dlaczego jest on problematyczny...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.