Krym: Stłumienie strajku sektora transportowego

Świat | Prawa pracownika | Strajk

Władze rosyjskie na Krymie pokazują swoją prawdziwą twarz. 1 kwietnia 150 kierowców zatrudnionych w firmie Krymtrolleybus zablokowało drogę przed gmachem firmy domagając się zaległych wypłat.

Od stycznia dostawali głodowe stawki w wysokości 200 hrywien. W pewnym momencie na miejsce strajku przyszły tak zwane "zielone ludziki" nazywane przez pro-kremlowskie ośrodki informacyjne "powstańcami", a przez przeciwników hegemonii Moskwy "agentami" lub żołnierzami rosyjskimi.

"Zielone ludziki" nakazały strajkującym rozejść się. Zapewnili, iż zadbają o to żeby zgodnie z rosyjskim prawem pracownicy otrzymali wypłaty.

Strajk się zakończył, a wypłaty nie nadeszły.

A "prounijne" władze

A "prounijne" władze tymczasowe na Ukrainie nie czekając na mandat demokratyczny zacieśniają stosunki z UE, zapowiadają obniżenie wynagrodzeń nauczycieli o połowę, wysyłają wojsko przeciwko protestującym cywilom, grożą karami żołnierzom odmawiającym strzelania do cywilów...

Jednostronność prezentowanych materiałów, znikające niewygodne artykuły, blokowanie komentarzy - wszystko wskazuje, że redakcja CIA zajęła wyraźne stanowisko w konflikcie pomiędzy kapitałem zachodnim i rosyjską oligarchią opowiadając się jednoznacznie po stronie zachodniej, pomijając przy tym całkowicie interes nie tylko klasy robotniczej ale także prawie całego społeczeństwa ukraińskiego (prawie ponieważ pozostają te warstwy klasy średniej, które tak ochoczo rozpętały piekło swoim rodakom) dołączając tym samym do mediów głównego nurtu w ogromnej akcji propagandowej. Nie jest to pierwszy przypadek gdy CIA śmiało opowiada się po stronie zachodniego imperializmu w imię walki z wyimaginowanymi wrogami i wykazuje zdumiewającą gotowość do poświęcania interesów klasy robotniczej.

to bardzo ciekawe, bo na

to bardzo ciekawe, bo na stronie KRAS-IWA ta relacja wygląda "nieco" inaczej. Nie ma tam nic o "groźbie użycia siły" tylko o tym, że "zielone ludziki" obiecały dzwonić do swoich przełożonych i przyspieszyć sprawę wypłat. Że teraz jest tu Rosja a nie Ukraina a to Ukraina ma te długi wobec pracowników bo przestała finansowac firmę. Poobiecywali takie niejasne rzeczy bez żadnych konkretów i ludzie się rozeszli.

На место забастовки троллейбусников через некоторое время приехала группа мужчин в камуфляже. "Пришли зеленые человечки", - начали говорить в толпе митингующих.

"Вы теперь в составе России, правильно? Меры будем принимать моментально. Я звоню своему руководителю. Сейчас мы все решим", - заявил один из мужчин.

"Давайте спокойно себя ведем, все будет хорошо. Господа, давайте освободим дорогу, чтобы другие люди могли ехать", - обратился к участникам забастовки еще один из группы "зеленых человечков".

В конце концов, митингующие троллейбусники освободили дорогу, и движение автомобилей было возобновлено. При этом о том, когда все-таки будет выплачена зарплата, недовольным сотрудникам "Крымтроллейбуса" не сообщили

http://www.aitrus.info/node/3697

Swoją drogą, strajk w komunikacji był też we Lwowie. Z innych informacji z Ukrainy. Jakiś czas temu w Doniecku pojawiła sie jakaś antysemicka broszura niepodpisana, ale niby autorstwa prorosyjskich władz. Te władze i naczelny rabin Doniecka twierdza że to hoax autorstwa władz w Kijowie i element wojny propagandowej.

But on Friday the chairman of the Donetsk People's Republic and the city's chief rabbi both stated that the flyer was a fake meant to discredit the so-called republic or the Jewish community.

http://www.theguardian.com/world/2014/apr/18/antisemitic-donetsk-peoples...

Dzięki.

Dzięki.

Na lewica pp ktos skarzy

Na lewica pp ktos skarzy sie, ze tutaj cenzurujecie prorosyjskie komentarze. W zamian odpowiem ze lewica pl cenzuruje antyrosyjskie komentarze, krytykujace to, w co zamienila sie lewica pl, czyli w nieudolna promoskiewska tube propagandowa. Kompromitacja owej redakcji siegnela dna. Pojawil sie dowcip, ze lewica pl zmienila sie na chlewica.pl albo w lewica.ru W kazdym razie dotarla do g... skoro popiera Putina i rzady zamordystow, nic z lewica nie majacych wspolnego. Pewnie nie wiedza, ze w Rosji nie popisaliby dlugo na swoim portalu, a juz na pewno nie podemonstrowali by sobie za wiele.

Nie tyle "prorosyjskie" co

Nie tyle "prorosyjskie" co po prostu wersję drugiej strony, nie zapominając przy tym, że obie strony są siebie warte. Prostszym językiem, wciskanie kitu o "zachodniej wolności" pozostanie "wciskaniem kitu" bez względu na piękne słówka.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.