MANIFESTACJA ANTYFASZYSTOWSKA

Protesty
2006-11-18 18:00
2006-11-18 20:00

TORUN 18 LISTOPADA(SOBOTA) GODZ.18.00.
Zbieramy sie w centrum miasta,pod pomnikiem Kopernika.

Po manifestacji koncert: "FASZYZM NIE PRZEJDZIE"

Zagraja:
APATIA- stara dobra zaloga z Poznania

ZŁODZIEJE ROWERÓW- emo z Zambrowa w najlepszym wydaniu.

+potańcówka po koncercie.

18 listopada (sobota) ok. 20.00

wjazd 10 zł

PILON ul. Bulwar Filadelfijski www.pilon.pl

Głupota ala antifa made in

Głupota ala antifa made in geraman. Zbieranie sie w grupie paru frajerow
pod jakimis pominkiem aby poczytac nigdy wiecej i pokrzyczec precz z faszymem na zdziwiony tlum ktory nie wie o co wam chodzi lub paru debili ktorzy specjalnie przyjechali aby pokrzyczec na was, wiem ze wniektorych kregach jest modne i ogolnie dzezi przychodzic na cos takiego ale zrozumcie ze jedyne co robicie to osmieszacie ruch antyfaszystowski, i dajecie im szanse na zaistnienie w mediach. Sami z siebie jak cos robia to zawsze sie sami skompromituja chodz dziala to tez w druga strone...

Rafal, niestety sie mylisz,

Rafal, niestety sie mylisz, to nie jest glupota.

??

Rafal myslisz, ze lepiej przez cale zycie byc biernym stac z boku i przygladac sie a wszystko co nie pojete nazywac debilizmem i obciachem.czasem lepiej pokrzyczec dac upust myslom a nie schodzic z drogi z pochylona glowa....

Hmmm

No niestety muszę się zgodzić z Rafałem. Bardzo często takie "wystąpienia antyfaszystowskie" dają ich uczestnikom poczucie bycia "alter" oraz bycia w opozycji. Zgadzam się z tym, że jest to opozycja przeci czemuś negatywnemu. Przeciw jawnemu złu. I właśnie przeciw temu złu w sercach młodych ludzi budzi się prostest. Zobaczcie jednak, jak będzie wyglądało to spotkanie. Zejdzie jakaś tam, liczna bądź nie grupa ludzi, którzy jakby nie patrzeć nie idą docelowoz ulotkami do ludzi. Idą docelowo na IMPREZĘ. Idą się pobawić na koncert. Ja nie mówię, że to źle, że sobie chcą poskakać. Ale takie zgromadzenia NIC nie dają. NIC. Nikogo nie aktywizują. Nie ma nawet określonego celu. Co innego, gdyby tego dnia odbywał się tam przemarsz MW, ONR albo NOP. Wtedy co innego. Ale tak odbiór społeczny będzie obojętny bądź negatywny. No bo jest protest przeciw czemuś wirtualnemu.
Gdyby organizatorzy przeprowadzili manifestację pod jakimiś innymi hasłami, odnoszącymi się choćby do samorządności, spółdzielczości czy jakimkolwiek innym programem pozytywnym, było by już lepiej. Ale tak się nie stanie. Cała akcja będzie wyglądać tak, jak dziesiątki innych. Otóż przyjdzie ekipa wydziaranych chłopców i dziewcząt z duża ilością metalu na twarzy wraz z ekipą domowych pratyzantów, każdy w "arafatce +5 do rebelii". Trochę pokrzyczą, zwaszcza, że część będzie pod wpływem. Potem, w swej hermetycznej grupie udadzą się na koncert. I teraz powiedzcie mi, jak społeczęństwo ma identyfikować się z pozytywnymi hasłami przez nich głoszonymi? Ja tego nie widzę. Jak ktoś chce pojechać do Kongo rozmawiać z Pigmejami, to musi z nimi rozmawiać tylko w przepasce biodrowej. Inaczej będzie dla nich kimś innym, kimś obcym, do którego nie będą mieli zaufania. Ta sama zasada odosi się do naszego społeczeństwa, choć bardzo by było fanie, gdyby tak nie było w "cywilizowanych krajach". Ale niestety tak jest.
Kolejna kwestia to oddzielenie subkultur od pewnych haseł i ruchów społecznych. Subkultura to twór izolijący od społeczeństwa. Twór skrajnie reakcyjny, który powinien być nie do przyjęcia w grupach wysuwających hasła polityczne bądź społeczne. No bo w końcy subkultura to grupa izolująca się od społeczeństwa, więc społeczeństwo izoluje się od niej. Nie przejmie więc jej postulatów, haseł i dążeń. Trzeba odzielić od siebie dwie grupy - tych, którzy wysówają jakieś postuaty społeczno-polityczne i tych którzy chcą się po prostu pobawić przy muzyce określonego stylu, natomiast nic oprócz pokrzyczenia dla zagłuszenia własnego sumienia nakazującego brak bierności, nie są już w stanie zrobić.

" Co innego, gdyby tego dnia

" Co innego, gdyby tego dnia odbywał się tam przemarsz MW, ONR albo NOP. Wtedy co innego. Ale tak odbiór społeczny będzie obojętny bądź negatywny. "

No to juz lekka przesada. mamy czekac az ekipa lysych polglowkow zgromadzi sie na miescie w liczbie 100osob zeby sobie pofolgowac i wyzyc sie na ewentualnej kontrdemonstracji?
Oszlales?
Tego typu demonstracje sa potrzebne z tego wzgledu ze na codzien spotykamy sie na ulicy z przemoca ze strony nopowcow czy innych lysych polglowkow.
i uwazasz ze mamy czekac az sobie zrobia demo i wtedy dopiero mamy wyjsc im na przeciw?
no to troche zabawne.
bo oni na codzien stanowia zagrozenie.

moim zdaniem manifestacja to

moim zdaniem manifestacja to dobry pomysl.nie wazne ile osob przyjdzie i jak bedzie postrzegac ich szary przechodzien,chodzi o to by pokazac ze nie godzimy sie na taki stan rzeczy,oczywiscie mozna siedziec w cieplutkim domku i gadac na tych ktorzy poszli protestowac.oni przynajmniej cos robią,mogą spojrzec w lustro,a nie siedziec z dupą i krytykowac wszystko dookola.

" Co innego, gdyby tego dnia

" Co innego, gdyby tego dnia odbywał się tam przemarsz MW, ONR albo NOP. Wtedy co innego. Ale tak odbiór społeczny będzie obojętny bądź negatywny. "

zdaje się, że 25. listopada odbędzie się w Warszawie spęd nacków z NOPu. Spotkamy się tam, Vino?

" Co innego, gdyby tego dnia

" Co innego, gdyby tego dnia odbywał się tam przemarsz MW, ONR albo NOP. Wtedy co innego. Ale tak odbiór społeczny będzie obojętny bądź negatywny. "

Dziś w niemczech zjeżdzają sie na swoje święto neonaziści. Wybrana data na marsz antyfaszystowski jest więc dobra. Dziś dzieje się coś w wielu miejscach na świecie a wczoraj był słynny w Grecji 17 listopada. Idźmy za ciosem. Myśle że i o ulotki organizatorzy protestu się pokusili, bo to byłby beton jakby faktycznie o tym zapomnieli...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.