Matka Teresa nie taka święta jak ją malują

Świat | Klerykalizm

Ostatnie ustalenia kanadyjskich naukowców wywołały burzę w mediach. Okazało się, że podziwiana na całym świecie Matka Teresa z Kalkuty oraz Zgromadzenie Misjonarek Miłości przez lata ukrywało miliony dolarów, które miały być przekazane na pomoc cierpiącym i umierającym. Dzięki międzynarodowej sławie do sióstr napływały regularnie olbrzymie pieniądze od darczyńców z całego świata. Niestety, nie były one przeznaczane na pomoc potrzebującym. Matka Teresa trzymała miliony dolarów na tajnych kontach, podczas gdy w tworzonych przez nią przytułkach panowały skandaliczne warunki. Brakowało w nich pomocy medycznej dla umierających i nie dochowywano elementarnych zasad higieny.

W bulwersującej sprawie głos zabrał znany profesor teologii i były dominikanin, Tadeusz Bartoś. Jak stwierdził w rozmowie z Tok FM, Zgromadzenie Misjonarek Miłości nie objęło należytą opieką chorych, którymi się zajmowało. W organizacji, według naukowca, można znaleźć "elementy struktury sekty". Chorzy żyli w skrajnej nędzy, w urągających człowiekowi warunkach sanitarnych, a przytułki były jedynie "domami dla umierających".

Zachwyt nad cierpieniem, bólem, wpatrywanie się w brud, nędzę, umieranie i dostrzeganie w tym Jezusa to specyficzna duchowość - ocenił prof. Bartoś. To było atrakcyjne, Jan Paweł II brał to bez zastrzeżeń. Przytułki zakładane przez misjonarki miłości trudno nazywać lecznicami. Te siostry nie pomagały chorym i umierającym. Miały tylko być, modlić się, asystować przy umierających. Chcą się napawać swoją dobrocią. Momenty duchowości, które są perwersyjne, narcystyczne. Ja tego nie wymyśliłem, wystarczy poczytać wielkich mistrzów mistyki chrześcijańskiej.

Mamy przekręcony świat. Czcimy i uwielbiamy tych, którzy robią rzeczy na pokaz. A ci, którzy robią konkretne rzeczy, są traktowani jak wyrzutki - ocenił były dominikanin.

Przypomnijmy, że Matka Teresa została beatyfikowana w 2003 roku, 6 lat po swojej śmierci i została międzynarodową ikoną dobroczynności.

A lewakom nic do tego. Jak

A lewakom nic do tego. Jak ktoś chce przekazywać pieniądze do takich organizacji, to jego sprawa i odpowiedzialność.
Patrzcie się w swoje kieszenie.

Raczej zawsze będziemy

Raczej zawsze będziemy krytykować manipulantki i oszustów, czy to będzie siostra zakonna obracająca milionami czy nowowybrany kierownik Kościoła.

Myślący prawak to oksymoron

Weź się przymknij, rozumiem że ktoś lubi dawać d....... klerowi

nie sadzisz, ze "ci, ktorzy

nie sadzisz, ze "ci, ktorzy chca przekazywac swe pieniadze" powinni wiedziec, na co one faktycznie ida? w tekscie jest natomiast mowa o tym, ze zostaly pobierane na cele harytatywne, a wykorzystywane do celow wlasnych. inteligencja wiec nie zablysnales, prawaku.

Kolejny przykład na to jak

katolicy są na świecie prześladowani za swoją dobroć przez między narodowe lobby źydowsko-masońsko-komunistyczno-gejowskie na czele z tvn-em który tylko udaje telewizje katolicką bo to wilk w owczej skórze tak naprawdę jest
wystarczy spojrzeć co leci w multi kinie - zło,seks,zepsucie nie ma miejsca dla prawdziwych wartości
rodziny, patryjotyzmu , religii ,ustawek po meczach , kobiet przy garnkach karmiących szóstkę albo lepiej ósemkę
zdrowych polskich dzieci polskimi produktami anie kapustą z pekinu
skandal .
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród !!!
no chyba że do angli bo tam wincej płacom

dobra kpina z hipokryzji

polskich prawaków

Matka Teresa - oszustka!

Dlaczego usunięto mój komentarz o tej suce? Na jakiej podstawie?

Wulgarne inwektywy

Wulgarne inwektywy przesłaniające skutecznie jego przekaz.

Teresa - ulubienica Wojtyły

Nie zamierzam się hamować, kiedy wypowiadam się o takich śmieciach jak ona czy Wojtyła. Takich ludzi trzeba tępić.

chcę Cię kiedyś spotkać

chcę Cię kiedyś spotkać :).

zapomniałeś jeszcze

zapomniałeś jeszcze napisać Wojtyła z małej litery .... mały człowieczku przesiąknięty nienawiścią

Chcesz się wyżyć wyjdź

Chcesz się wyżyć wyjdź na ulicę i nakop skinom, zaniżanie tej dyskusji do poziomu forum ONR-u razi po oczach. Więcej merytorycznego wyrażania siebie, a nie pustych przekleństw.

Ciekaw jestem jak zamierzasz

Ciekaw jestem jak zamierzasz tępić takich ludzi jak Karol Walwtyłek Drugi. Wlepką? Wpisem w necie? Zajmij się swoja ulicą, bo może np. tam w burdelu trzymane są dzieci z Rumuni, a nie unoś się, bo to gówniarskie.

No tak na pewno zakładała

No tak na pewno zakładała te przytułki z myślą o tym że kiedyś ktoś zacznie jej wpłacać miliony na konto :). Jesteście żałośni aż mi wstyd że na niezależnym anarchistycznym portalu pierdolicie takie bzdury, zero faktycznych dowodów, bo napisać że ktoś tam coś tam ustalił każdy może. Jestem anarchistą ale wynoszę się stąd bo jest mi wstyd że ktoś może mnie identyfikować z chorymi spiskowcami, którzy na siłę szukają przekrętów i afer. Poświęcilibyście więcej czasu na pisaniu o ruchach feministycznych w krajach arabskich czy nawet łamaniu praw zwierząt, a nie jebaniu osób które dla ludzkości zrobiły więcej niż my wszyscy tu razem wzięci.

tak tak

Tak tak wracaj na autułoma.pl lub innego narodowca panie anarchisto z bożej łaski. Wracając do tematu to ciekawe że mająca miliony na koncie organizacja kazała zdychać biedakom w cierpieniu w czasie gdy ich liderka leczyła się w najlepszych zagranicznych klinikach???

Przyjacielu, uspokój się.

Przyjacielu, uspokój się. Tak bezkrytycznie podchodząc do takich artykułów, nie pokazujesz, że jesteś mniejszym ułomem. A chyba nie na tym ci zależy.

mająca miliony na koncie organizacja kazała zdychać biedakom w cierpieniu
Może mając, a może nie mając. Nie znam źródeł, ale podejrzewam, że skoro "naukowcy" się za to zabrali, to opiera się to na oszacowaniach. A nawet jeśli jakieś olbrzymie sumy się w nich nie zgadzały, nie znaczy to, że były na tajnych kontach pani T. Równie dobrze, mogły być oddawane jako haracz do Watykanu, dla urzędników - zwłaszcza w Indiach, gdzie pani T. zaczynała karierę - albo miały być przeznaczone na nową działalność misyjną, ale z powodów logistycznych nie nadążano z ich wydawaniem - pani T. nie była chyba dr. hab. zarządzania, a miała na głowie 600 misji.

Tak prawicowy prowoku

zawsze tu pełno "anarchistów" broniących NSZ,pedofilię w kościele, pazernośc kleru

Kolejny Misjonarz Miłości ?

Bergoglio dystansował się od popularnej w Brazylii "teologii wyzwolenia", która zakłada, że Kościół powinien wspierać najuboższych. Przeciwnicy tego nurtu - a wśród nich sam Benedykt XVI - uważają to podejście za zbyt bliskie marksizmowi. Mimo to argentyński duchowny naucza o potrzebie współczucia dla najbiedniejszych.
http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,13557021,Nowy_papiez__Jorg...

Zacieranie sladow z okresu dzialalnosci argentynskiej junty wojskowej generała Jorge Videli, podczas tzw. brudnej wojny (1976-1983)kiedy to obecny papiez miał jednak donosić wojskowym na lewicujących księży i zakonników - dwóch z nich potem znikło.
W dniu 14 marca 2013 the guardian zmienil artykul dotyczacy Bergoglio.
Czytamy - Artykuł ten został zmieniony w dniu 14 marca 2013 roku.Oryginalny artykuł, opublikowany w 2011, niesłusznie sugeruje, że argentyński dziennikarz Horacio Verbitsky twierdził, że kardynał Jorge Bergoglio byl zwiazany z argentyńska marynarka, pomagajac jej ukryć więźniów politycznych na wyspie o nazwie El Silencio podczas inspekcji przez obrońców praw człowieka.
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2011/jan/04/argenitina-vi...
Ciekawe, że już minutę po wybraniu na papieża zniknął z polskiej Wikipedii kontrowersyjny wpis o działalności nowego papieża Franciszka, poprzednio Jorge Bergoglio, jego donosicielstwie - współpracy z juntą wojskową.
(zapis archiwalny)
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ag6EV4HHQtb0J%3Apl.wikipedia.org%2Fwiki%2FJorge_Bergoglio+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
obecna strona,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_%28papie%C5%BC%29

czyli znaczy że Watykan

czyli znaczy że Watykan okopuje się na swojej pozycji, w sumie nic nowego.

Na polskiej wikipedii jest

Na polskiej wikipedii jest info o "domniemanym", jak to ujęto, donosicielstwie Franciszka, przed chwilą sprawdziłem

Domyślam się, że jesteś

Domyślam się, że jesteś przedstawicielem jednego z tych sekciarskich odłamów anarchochrześcijańskich, które są dla mnie tworem niezwykłym, ale istnieją. Dobrze, to idź, a najlepiej żeby stąd poszli razem z tobą czerwoni, nie wiem czemu też zwący się anarchistami.

Czy ktoś myślał nad

Czy ktoś myślał nad zmianą nazwy strony na Centrum Propagandy Anarchistycznej? :/
Czy naprawdę musimy się chwytać byle rewelacji z brukowców, byle tylko komuś dokopać? A może baba chciała przeznaczyć te pieniądze na walkę z kapitalizmem i atomówkę pod biały dom? (To tylko bardzo niewiarygodne spekulacje. Nie przekonania autorki. Proszę mnie nie ćwiartować ;)

Jakich rewelacji z

Jakich rewelacji z brukowców? Informacje pochodzą z badań naukowych. Za to brukowce raczej u nas raczej pracują nad kultem jednostki tej czy innej "świętej osoby".

I wnioskujesz to po wzmiance

I wnioskujesz to po wzmiance w tekście o badaniach... łatwo cię przekonać, cienia krytycznej analizy :).

Z badań naukowych, które

Z badań naukowych, które zostały opublikowane gdzie? I jaki to kierunek nauki zajmuje się sprawdzaniem kto ile ma pieniędzy na koncie?

Ach, no i nie twierdzę, że dane są fałszywe. Bo, tak mi się wydaje, że, przyjaciel, tak to odebrał. Może i baba miała te pieniądze. Ale, co z nimi robiła - to nie jest proste pytanie. I defraudacja nie jest jedyną możliwą odpowiedzą. A tu autor nie zostawia czytelnikowi zbyt wielu możliwości. - To przepraszam bardzo, jak to nazwać, jak nie paskudną skryto parówkożercową propagandą?

Przez naukowców z

Przez naukowców z Uniwersytetu w Montrealu. Proszę bardzo źródło do wyników ich badań zaprezentowanych w piśmie naukowym Studies in Religion/Sciences Religieuses:
http://sir.sagepub.com/content/early/2013/01/15/0008429812469894.short?r...

Dziękować.No dobrze,

Dziękować.
No dobrze, odwołuję te brukowce. Niech będzie, że z akademickich brukowców. A tak poważnie, to ciężko powiedzieć, na ile poważne jest to pismo, i na ile wiarygodni są nasi naukowcy z Montrealu, co tak bohatersko przeciwstawiają się propagandzie kościoła. (Dużo tych propagand. :() Tak czy siak, mnie martwi bardziej, to o czym napisałam w drugim akapicie.

Tak czy siak 2. Dziękuję za odzew. To pozwala zachować trochę optymizmu.
A teraz idę oglądać Muminki.

Dlaczego nacjonaliści

podają się za klerykalnych anarchistów

Też nie wiem, ale pisanie

Też nie wiem, ale pisanie komentarzy typu "kiedyś byłem anarchistą, ale jak zobaczyłem, że wy" stanowi rozpoznawalny procent usuniętych komentarzy, szczególnie gdy temat jest kontrowersyjny dla agentów Frondy i skrajnej prawicy ogólnie.

Źródło

link do źródła.
Uniwerytet w Montrealu
http://www.eurekalert.org/pub_releases/2013-03/uom-mta022813.php

Nic nowego pod słońcem....

Penn And Teller z programu "Bullshit" o tym już dawno mówili.
Filmik po angielsku.

http://www.youtube.com/watch?v=V4nCaxHN-cY

zdjęcie Matki Teresy jest

zdjęcie Matki Teresy jest mistrzowskie

Słyszałem o tym pierwszy

Słyszałem o tym pierwszy raz ponad dekade temu, potem czytałem w prasie na zachodzie. Nic nowego niby, a w Polsce - szok?

TAK SWOJA DROGA

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.