Neonaziści i policja biją demonstrantów – ponad 120 osób zatrzymanych

Świat | Protesty | Represje

Dziś paradzie za prawami gejów i lesbijek nie udało się przejść ulicami Moskwy. Parada była zakazana i skuteczna współpraca kościoła, muzułmanów, neo-nazistów i policji do tłumienia zamieszek nie pozwoliła większości osób dotrzeć na miejsce.

Policja, milicja, prawosławne odpowiedniczki moherowych beretów i neo-naziści zablokowali wyjścia ze stacji metra. Zaczęli bić i wyganiać ludzi. Jednak wiele osób wróciło i próbowało spotkać się na miejscu. Przemarsz miał przejść do grobu nieznanego żołnierza w Aleksandrowskim Sadzie, symbolu walki przeciw faszyzmowi.

Niewielu ludziom udało się skupić w jednej grupie – przybyło na miejsce może mniej niż 100 gejów, ale do tego trzeba doliczyć ponad 200 osób, które ich popierały. W końcu 120 osób zostało zatrzymanych. Prawdopodobnie już większość została wypuszczona i będzie musiała zapłacić grzywnę. Jeszcze nie wiadomo, czy ktoś został poważnie pobity.

https://cia.media.pl/moskwa_warszawa_wspolna_sprawa

wideo

raport anarchistów, wideo, angielski / rosyjski

niszcz nazizm!!!

czas do nich podjechac autokarami. (A)!

:[

Ta policja i kościuł nie ma nic innego do roboty jak zatrzymywać porządnych ludzi ? Nazoli to nie łapią, (bo chyba wiedzą że nie złapać) to dla szpanu łapią pożądnych ludzi. PANOWIE TAK NIE MOŻNA ! ANARCHIA ŻĄDZI... Nazole ssą !

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.