Przepisy ochrony środowiska? Właścicieli ferm zwierząt futerkowych nie dotyczą

Kraj | Ekologia/Prawa zwierząt

87 proc. ferm zwierząt futerkowych w Wielkopolsce nie przestrzega wymagań ochrony środowiska, w 48 proc. ferm działalność hodowlana prowadzona była w obiektach nielegalnie wybudowanych lub użytkowanych, a w 35 proc. niezgodnie z przepisami weterynaryjnymi. Takie są wyniki kontroli ferm zwierząt futerkowych, przeprowadzonych przez właściwe inspekcje na zlecenie NIK.

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia sprawowanie nadzoru państwowego nad funkcjonowaniem ferm zwierząt futerkowych w województwie wielkopolskim, w latach 2009-2010, głównie z uwagi na jego nieskuteczność. Inspekcje Weterynaryjne nie w pełni wywiązały się z obowiązków określonych przez Głównego Lekarza Weterynarii w zakresie nadzoru nad fermami zwierząt futerkowych. Część z tych obowiązków wykonano nierzetelnie. Sprawowany nadzór był nieskuteczny gdyż nie eliminował nieprawidłowości w funkcjonowaniu ferm. Wykonanie zadań w zakresie kontroli ferm zwierząt futerkowych przez Inspekcję Ochrony Środowiska nie zapewniło respektowania przez te podmioty wymagań ochrony środowiska.

politycy to ...

Wajrak z wybiórczej naskrobał o tym artykulik ostatnio. Politycy z PO lobbowali aby wykreślić norkę amerykańską z listy gatunków obcych i inwazyjnych... i zgadnijcie co się stało. Norka z tej listy zniknęła jaja jak berety. Teraz jeszcze z partii Palikota dostał się do sejmu potentat futerkowy i już zapowiedział że będzie walczył o jeszcze lepsze warunki dla hodowli zwierząt futerkowych w Polsce (w sensie lepsze dla ludzi i ich zysków). Ciekawostką jest też to że z listy znikną jenot. Jednym słowem cała robota nad ochroną ptaków, gadów i płazów prowadzona od kilkunastu lat poszła psu w dupę.

Coś okropnego...

Coś okropnego...

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.