Radom: Pracownicy opuścili stanowiska w Fabryce Łączników

Kraj | Prawa pracownika | Protesty | Strajk

1 grudnia w Fabryce Łączników w Radomiu rozpoczął się spontaniczny protest pracowników zakładu. Pracownicy opuścili swoje stanowiska, domagając się rozmów z przedstawicielami właściciela. Powodem podjęcia takich działań był fakt, że pracownicy umysłowi i fizyczni nie otrzymali pensji za listopad; nie wypłacono im także pieniędzy z funduszu socjalnego. Jeśli postulaty pracowników nie zostaną spełnione, to w fabryce może dojść do strajku.

Nie wypłacono także pieniędzy z funduszu socjalnego, choć według wcześniejszych ustaleń miało to nastąpić od października w trzech transzach, w tym do końca listopada - mówił gazecie "Echo Dnia" szef NSZZ "Solidarność" w zakładzie Marcin Gębczyk. Pracownicy są niezadowoleni, że dyrekcja fabryki nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie wypłacając pracownikom pieniędzy na czas - mówiła z kolei przedstawicielka pracowników w radzie nadzorczej fabryki Renata Szyszka.

Szymon Martys (lewica.pl)

To tekst przepisany z

To tekst przepisany z mediów... rzeczywistośc jesg gorsza, szefostwo traktuje tak ludzi jak śmieci i to przelało czarę goryczy ludzi, dlatego zastrajkowali...

Nic nowego.

Powiedz Kolego, gdzie dzisiaj na pradukcji nie traktuje się ludzi, jak śmieci????? Znam przypadek z ostatnich dni, gdzie ludzie zbuntowali się i nie chcieli uczestniczyć w zakładowej Wigilii, ponieważ konsekwentnie ich dymano! W końcu zostali ZASTRASZENI i ... wigilia się odbędzie. A wszystko po to, by pan prezes mógł błysnąć przed zagranicznymi właścicielami.
I co to ma, kurwa wspólnego z Bożymnarodzeniem?

IndependentMan, Prawda,

IndependentMan, Prawda, prawda,i tylko prawda

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.