Rzeszów: kolejny market na Nowym Mieście

Kraj | Tacy są politycy

Grupa rzeszowskich biznesmenów chce wybudować centrum budowlano-ogrodnicze na części ogródków działkowych przy al. Powstańców W-wy.

Ogródki działkowe powstały w roku 1968. Zajmują teren ok. 16 ha. Działki ma tu 400 osób. W ub. roku inwestorzy odkupili od właścicieli, którym sąd przyznał prawo własności gruntów, 6 ha ziemi. Jutro na sesji radni zdecydują, czy na Nowym Mieście powstanie kolejny hipermarket.

Wielu działkowców jest zbulwersowanych tym pomysłem.

- Od ponad 30 lat ma tu swoją działkę - mówi pani Maria. - Tu pracuję i odpoczywam. Po co na Nowym Mieście kolejny market? Niedługo będzie tu betonowa pustynia.

- Inwestorzy muszą nam zwrócić pieniądze, które tu włożyliśmy - zaznacza Tadeusz Sulikowski, prezes Związku Działkowców w Rzeszowie. - Rozmawialiśmy już z nimi, ale zaproponowali tak niską kwotę, że aż wstyd mówić. Nie pozwolimy, aby nas rozszabrowali.

rząd na bruk bruk na rząd

"Jutro na sesji radni zdecydują, czy na Nowym Mieście powstanie kolejny hipermarket."
a panstwo bedzie po stronie tych busine$$manów bo co za pieniadze maja z tego ze pani maria wygrzeje kuperek na sloncu, skoro z hipermarketu maja podatki za prad za gaz za towary za wode za costam, a ile to zajebistych miejsc pracy?(tez opodatkowanych!) huhu

Czuje w powietrzu jakąś

Czuje w powietrzu jakąś ostrą manifestacje, jeżeli ci biznescośtam nie wyciągną dla tych ludzi większej kasy. Pozatym szkoda, że znów zostanie zniszczone miejsce gdzie jest dużo zieleni i dość czyste powietrze. Nierozumie tego, że stoi tyle typowych ugorów gdzie nie ma nic, to czemu tam nie budują, tylko się ludziom do działek dopierdalają!! Żenada!!

a co z Cipą?

A co z Cipą w Rzeszowie (rzeszowiacy wiedzą o co chodzi?) Słyszałem że też ma być wyburzona... Świat staje na głowie, żeby cipę wyburzyć!!!?

rzeszow

Cipe tez podobno maja wyburzyc. Caly skatepark, parking, wielka cipa naleza teraz do bernardynow (kosciol oczywiscie ziemie w samym centrum rzeszowa dostal za 1% wartosci!!!). bernardyni jak to psy musza przerobic parking na jakies super-elo ogrodo-parki. rzeszow schodzi na psy. zburzyli hotel, zburza cipe... jak ktos sie mnie zapyta co jest w rzeszowie bede mogl tylko odpowiedziec, ze tesco, real, leclerc, auchan i z trzydziesci biedronek. zenada. poza tym wszyscy dzialkowicze chyba musza sie zgodzic i sprzedac wtedy swoje ziemie? przeciez nie wszyscy musza sie zgodzic.

W Bydgoszczy to samo.

W Bydgoszczy to samo. Niestety mieszkańcy mają to w d... bo dla nich ważne są korzyści na krótką metę: obniżki, promocje. A że miasto wygląda już jak kupa rzygów i będzie gorzej, oraz że rośnie bezrobocie (pierwsze smarkety budowano pod hasłem stwarzania miejsc pracy, ha!) a te złodzieje z Reala i Geanta robią co mogą żeby nie dopłacać do publicznego budżetu, nikogo nie obchodzi. Doszło do tego, że nawet palanty z NOPu obudziły się (poniewczasie) że hipermarkety szkodzą społeczeństwu (przepraszam, narodowi, he) i cośtam piszą o tym na tych swoich klozetplakatach.
Nie widzę innego wyjścia jak demolka i masowy szoplifting, ew. akcje pokazowe nagłaśniające problem. O stanowisku władz oraz dziennikarzy Gamety Wyborczej wobec tej sprawy wolę się nie wypowiadać...

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.